16 października 2017

Wystawa przedaukcyjna
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex

ul. Karowa 31 w Warszawie:

13.10.2017 (piątek): 11.00 – 19.00
14.10.2017 (sobota): 12.00 – 20.00
15.10.2017 (niedziela): 12.00 – 17.00
16.10.2017 (poniedziałek): 11.00 – 18.00

regulamin aukcji wyprzedażowej

841
Zegar kominkowy, portykowy brąz złocony; wys. 48,5 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 13 cm.
Francja, k. XIX w.

842
Zegar kominkowy, portykowy, empirowy brąz złocony; wys. 34,5 cm, szer. 20 cm, głęb. 9 cm;
Francja, 1 ćw. XIX w.

843
Zegar kominkowy z figurą dziecka brąz złocony; wys. 38 cm; szer. 24,5 cm; głęb. 14,5 cm;
Francja, ok. poł. XIX w.

844
Zegar kominkowy zwieńczony wazą brąz złocony, emalia; wys. 33 cm, szer. 18 cm, głęb. 9 cm.
Francja, XIX w.

MADEJA J., XX W.

845
Madonna z Dzieciątkiem drewno; 70 x 49 x 6,5 cm;
sygn. ryta na odwrocie: J. Madeja.

846
Tapiseria z czaplą wełna; podszycie płócienne; tunele z drewnianymi listwami; 143 x 169,5 cm.
Francja, Aubusson, pocz. XIX w.

847
Kobierzec z ptakami, w typie indyjsko-perskim jedwab; bawełniane frędzle; sztuczna skóra; 360 x 270 cm.
Indie, Kaszmir, XX w.

848
Kobierzec Kayseri jedwab, frędzla bawełniana; 256 x 148,5 cm.
Turcja (Anatolia Środkowa), Kayseri; XX w.

849
Kobierczyk z wzorem geometrycznym wełna; 106 x 120 cm.
Turcja (Anatolia Wschodnia, Kars?); XX w.

850
Kobierzec z wzorem kwiatowym, w typie Kashan wełna, jedwab; sztuczna skóra; 485 x 358 cm.
Iran, XX w.

851
Kobierzec z motywem ptaków, w stylu indyjsko-perskim jedwab, frędzle bawełniane; 154 x 253 cm.
Indie, XX w.

852
Waza - Gazon żeliwo; wys. 65 cm.

853
Waza - Gazon żeliwo; wys. 68 cm.

854
Lustro w stylu empirowym owalne, 40 x 33 cm;
II poł. XIX w.

855
Humidor z częścią na cygara (okładaną blachą) oraz obrotową szufladą
z akcesoriami do palenia cygar;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.

856
Kosz z owocami piaskowiec, wys. 35,5 cm;
XX w.

857
Żyrandol jednoświecowy; w formie odwróconego kielicha tulipana;
brąz, kryształ; wys. 54 cm; XX w.

858
Latarnia wisząca - żyrandol brąz, szkło; wys. 68 cm;
pocz. XX w.

859
Żyrandol w formie klatki metal, wys. 69 cm; szer. 50 cm;
Europa Zachodnia, XX w.

860
Żyrandol kryształ, metal; wys. 67 cm;
Europa Zachodnia, XX w.

901
Stolik pomocniczy w stylu Ludwika Filipa;
Europa Środkowa, (Niemcy?), po poł. XIX w.

902
Komoda neorokokowa fornirowana różą i mahoniem, 82,7 x 99 x 48 cm;
Francja, XIX/XX w.

903
Komoda neorokokowa intarsja mahoniowa i jaworowa, 88,6 x 120 x 51 cm,
Francja, XIX/XX w.;

904
Komoda neorokokowa intarsja jesionowa, 83 x 118 x 49 cm;
Francja, XIX/XX w.

905
Krzesło w stylu neorokokowym orzechowe, z tapicerowanym siedzeniem, 98,5 x 55 x 54 cm;
Francja 2 poł. XIX w.

906
Komplet trzech krzeseł w stylu neorokoko orzechowych, z tapicerowanymi siedzeniami, 98,5 x 55 x 54 cm;
Francja 2 poł. XIX w.

907
Biurko w typie mebli gdańskich dębowe, 79 x 84,4 x 178,5 cm,
Gdańsk (?), XX w.

908
Fotel do biurka z mahoniowymi giętymi poręczami i podnóżem, spiętymi metalowymi
elementami konstrukcji, 115 x 58 x 70 cm,
Europa Zachodnia, Niemcy (?).

909
Niski postument drewno, gips, 75,6 x 27,2 cm;
Europa Zachodnia, XX w.

910
Postument klasycyzujący dębowy, 115,5 x 31,5 x 31,5 cm,
Europa Zachodnia, XX w.

911
Postument w stylu klasycyzującym drewno, gips, 97,7 x 31,8 x 31,8 cm,
Europa Zachodnia, XX w.

912
Para foteli neorokowych buczynowych, rzeźbionych w drobne kwiatki,
tapicerowanych, 89 x 61,5 x 54 cm Francja (?), XIX/XX w.

913
Stolik pomocniczy w stylu neorkokowym fornirowany orzechem tworzącym na blacie romboidalne pola,
68,5 x 83,5 x 58 cm, Europa Środkowa, po poł. XIX w.

914
Szafka neostylowa mahoniowa, wsparta na czterech nóżkach esowatych,
między którymi faliście wycięty fartuszek,
79 x 66,5 x 28 cm, Europa Środkowa, 1 poł. XX w.

915
Fotel mahoniowy w stylu empirowym z mahoniowym szkieletem, 89,3 x 65,5 x 66 cm,
Europa zachodnia, XX w.

916
Konsola w stylu mebli Ludwika Filipa;
orzech, marmur; wys. 80 cm, powierzchnia blatu: 38 x 71 cm;
Europa Zachodnia, XIX w.