Roman BREITENWALD (1911-1985)

1140
Polowanie na dzika olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: RBreitenwald.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Mieczysław WĄTORSKI (1903-1979)

1141
Polowanie par force olej, płótno; 53,5 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: M. Wątorski.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Paweł ROSEN, XX w.

1142
Ku przestrodze samotnym mężczyznom olej, płótno; 31 x 36,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Paweł Rosen /1924.
estymacja: 2 800 - 3 700 zł

Stanisław JÓŻEWSKI, XX w.

1143
Morze - zestaw 5 prac tempera, papier;
wymiary każdego obrazu około: 30 x 34,5 cm;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

1144
Szewc olej, sklejka; 30 x 25 cm;
sygn. l. d.: K. Szewczenko;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 700 zł

1145
Żyd grający na skrzypcach olej, sklejka; 27 x 20 cm;
sygn. p. d.: K. Szewczenko.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 700 zł

1146
Stary Żyd z księgą olej, sklejka; 23 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K. Szewczenko;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 900 zł

Krystyna HEINTZE-PASZKOSKA ? (1922-1982)

1147
Kwiaty w dzbanku olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: K. Heintze (słabo czytelna);
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Ałła LASKOWSKA (1920-2000)

1148
Dachy miasta olej, płótno; 61 x 80 cm;
na odwrocie opis dotyczący własności, flamastrem.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Lorenzo Dal TORRIONE

201
Lekcja biały marmur syntetyczny; wys. 58, 7 cm;
Włochy, 2 poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

A. BIONDI

202
Tygrys marmur biały, z szarymi i czarnymi żyłkami, gładzony i surowy;
Włochy, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

203
Golgota - grupa figuralna drewno lipowe, gipsatura, złocenie; wys. 66 cm;
Niemcy, XVIII/XIX w.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

204
Figura mnicha z księgą; rzeźba przyścienna drewno dębowe, ślady polichromii;
wys. 83 cm; Europa Zachodnia, Francja?; 2 ćw. XVI w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Władysław MIECZNIK (1903-1989) - wytwórnia

205
Popiersie Adama Asnyka brąz, odlew patynowany; szary marmur;
wys. 22.5 cm, podstawa 9 x 9 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jean-Lambert RUCKI (1888-1967)

206
Krucyfiks brąz polerowany, żelazo fakturowane,
czernione; 29,6 x 23 x 5 cm.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Jean Louis GRÉGOIRE (1840-1890)

207
Reprymenda kompozycja metali, ślady polichromii; mosiądz; wys. 51,5 cm;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Zygmunt KOWALEWSKI (1893-1950)

208
Motocyklista brąz patynowany; wys. 40,8 cm, dł. 36,5 cm, szer. 15 cm.
Polska, odlew współczesny (wg oryginału z 1934).
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

Firma VAN HASSEL C & Co, s. GRAVENHAGE

1201
Samarytanka terakota polichromowana; wys. 83 cm;
Holandia, Haga, 1 poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1202
Popiersie kobiety w chuście na głowie terakota polichromowana; wys. 47 cm;
Francja? Holandia?; 1 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

ROGER GODCHAUX (1878-1958)

1203
Siedzące lwiątko SUSSES FRERES (odlewnia)
terakota; wys. 19,3 cm; Francja, Paryż,
lata 30. XX w. (wersja ceramiczna późniejsza)
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

1204
Św. Sebastian drewno gładzone; wys. 73 cm;
Niemcy?, XVIII/XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

1205
Madonna z Dzieciątkiem (kopia rzeźby XV-wiecznej) drewno dębowe, częściowo polichromowane, złocone i lakierowane;
wys. 70 cm, szer. ca 25 cm, głęb. 13 cm. Niemcy, XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1206
Madonna z Dzieciątkiem drewno, jesion; wys. 51 cm, szer. 18,5 cm, głęb. 15 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy? XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 400 zł

1207
Madonna Immaculata drewno lipowe, polichromia, złocenia, werniks;
wys. 55 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 14,5 cm.
Niemcy Południowe? XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1208
Aniołek drewno polichromowane; wys. 50 cm, szer. 40 cm, głęb. ca 29 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1209
Para aniołków drewno lipowe, barwione; 19,5 x 19 x 11 cm.
Europa Zachodnia, Tyrol Południowy?; XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Lois FEICHTER

1210
Święty Krzysztof drewno lipowe, polichromowane, gipsatura, złocenie;
wys. 29,5 cm; Włochy, Tyrol Południowy,
San Vigilio di Marebbe?; XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

BOHLL (?)

1211
Kowal brąz, odlew patynowany, częściowo polichromowany; wys. 39,5 cm;
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Józef NIESZCZ -MARKIEWICZ (1913-1991)

1212
Głowa Fryderyka Chopina Władysław MIECZNIK (1903-1989) - Wytwórnia Artystyczna Grawersko-Zdobnicza
brąz patynowany, marmur; wys. całk. 27,8 cm;
Polska, Warszawa, lata 70. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

C. DESMEURE

1213
Tancerka z tamburynem brąz, odlew cyzelowany, patynowany, marmur toczony;
wys. 54 cm; Francja, Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

ODLEWNIA WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH - BR. JERZY i MAREK KORNILUK

1214
Jeleń na rykowisku brąz, odlew patynowany; wys. 25,8 cm;
Polska, Siedlce, k. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Jean-Baptiste CARPEAUX (1827-1875)

1215
Popiersie młodego rybaka („Uśmiechnięty Neapolitańczyk”) brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 48,5 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w., odlew XX w.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)

1216
Laur zwycięstwa brąz, odlew patynowany; granit gładzony;
wys. 34 cm; Niemcy, Berlin, XIX/XX w. (odlew późniejszy).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Paul MOREAU-VAUTHIER (1871-1936)

1217
Bizon brąz, odlew patynowany; wys. 14,5 cm;
Francja, lata 20/30. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Jean-François Théodore GECHTER (1795-1844)

1218
Klęczący anioł brąz, odlew patynowany ; wys. 26 cm;
Francja, 1841, odlew późniejszy.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

1219
Nosiwoda kompozycja metali brązowiona; podstawa drewniana;
wys. rzeźby 58 cm; Francja, Paryż, pocz. XX w. (odlew późniejszy)
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Henryk KOSSOWSKI II (1855-1921)

1220
„Tous pour un, un pour tous”[„Wszyscy dla jednego, jeden dla wszystkich”] kompozycja metali (uzupełnienia gipsaturą); podstawa drewniana; mosiądz;
wys. 61 cm; Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

1221
Chłopiec z ptaszkami kompozycja metali brązowiona, marmur; wys. 70,5 cm;
Francja, XIX/XX w., odlew późniejszy.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

Bronisław SCHLABS (1920-2009)

301
Fotogram, 1957 fotografia czarno-biała, brom, papier
fotograficzny naklejony na płytę; 39,5 x 29,5 cm;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Mariusz HERMANOWICZ (1912-1992)

302
20.4.1978…, 1978/1982 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny;
15,5 x 23 cm (wymiar kompozycji); 34,5 x 26,5 cm
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

303
Postać tusz, piórko, papier; 29 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
dat. p. g.: 23. 11. 59.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Teresa PĄGOWSKA (1926-2007)

304
Postać, 1981 kredka, papier; 48,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 81.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Bronisław SCHLABS (1920-2009)

1301
Fotogram T 16/58 fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny naklejony na płytę;
39,5 x 29,5 cm;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1302
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Wiktor PODOSKI (1901-1970)

1303
Erotyk drzeworyt, papier; 10,5 x 20 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: W. Podoski (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1304
Kompozycja abstrakcyjna, 2010 monotypia, karton, 44 x 32 cm (odcisk płyty), 60,5 x 46,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Monotypia +" 1/1. (ołó
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1305
Autoportret, 2010 monotypia, karton, 44,5 x 33,5 cm (odcisk płyty), 61 x 48 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik. (ołówkiem); napis l. d.: "Autoportret" monotypia
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Szarlota PAWEL (ur. 1950)

1306
Dotyk, 1982 tusz, piórko, papier; 40,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Dotyk / Szarl'82.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł