Aleksandra Olga WNĘK (ur. 1913)

1307
Motywy Krakowa-4 szt. 1. Kleparz, 2. Wawel, 3. Drzewa na działkach - Dębniki, 4. Dębniki, 1969;
tusz, flamaster, papier
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

1308
Postać, 1987 tusz lawowany, papier; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: TP / 87.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

401
Twarz pastel, papier brązowy; 40,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Stasys.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

402
W głowie sny pastel, papier; 44 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: B.MICHALIK (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

403
Potrawa człowiekokształtna, 2007 pastel, akwarela, papier; 20 x 28 cm (w świetle oprawy);
u dołu sygn., dat. i napis: POTRAWA CZŁOWIEKOKSZTAŁTNA F.B.S. 1707.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

404
Rym do alleluja, 2007 pastel, akwarela, papier; 20 x 28 cm (w świetle oprawy);
u dołu sygn., dat. i napis l. d.: RYM . DO ALLELUJA p. d.: F.B.S.1707.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

405
Pasterz - Projekt kostiumu do przedstawienia "Dama Pikowa" z 1952 r. ołówek, gwasz, papier; 32,5 x 22 cm;
u dołu, pośrodku napis autorski (?): pasterz / Balet;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

406
Grafini - Projekt kostiumu do przedstawienia "Damy Pikowej" z 1952 r. ołówek, tusz (?), gwasz, papier; 33,7 x 26,7 cm;
u dołu napis autorski: Grafini / I scena;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

407
Kompozycja - Miasto, 1969 olej, rysunek końcówką pędzla, karton naklejony na tekturę; 40,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: m. bogusz 69.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

408
Nokturn LVII, 1999 akryl, płótno; 35 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1999;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

409
Kwiaciarki, 1989 olej, płótno; 73 x 87 cm;
sygn. l. d.: Szancenbach;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

410
Radosna czułość, 1972 olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "RADOSNA CZUŁOŚĆ" 1972 / olej, 41 cm x 33 cm.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

411
Australijski sen XIII, 2006/2007 akryl, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2006-2007 ROK.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

412
Pejzaż, 1988 akryl, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. l. d.: Dominik;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

413
Przemyśl, 2007 akryl, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. dat. i opisany p. d.: 2007 / PRZEMYŚL E. DWURNIK;
estymacja: 14 000 413 - 17 000 zł

Tomek SĘTOWSKI (ur. 1961)

414
Dream, 2008 olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. l. d.: T.Sętowski;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Nathan WASSERBERGER (1928-2012)

415
Pierrot olej, płótno; 76 x 50 cm;
sygn. l. d.: NATHAN WASSERBERGER.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

416
Akt na tle morza (Venus), 1981 olej, płótno naklejone na blachę, 57 x 54,5 cm;
dat. p. d.: 81;
estymacja: 8 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

417
Kobieta na tle Łazienek królewskich w Warszawie akryl, płótno; 80 x 54 cm;
sygn. p. d.: Olbiński.
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Victor Vasarely (1906-1997)

418
Bez tytułu grafika przestrzenna na pleksach; 24,5 x 24,5 x 5 cm;
sygn. z tyłu po środku: Vasarely, l. d.: 144/250.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

419
kompozycja, 1967 technika własna (relief metalowy), sklejka;
39 x 59 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

1401
Automobil pastel, papier; 44 x 64 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1402
Relaks, 1998 technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 48,5 x 36,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: H. Płóciennik 1998.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

1403
Bez tytułu, 2003 tusz, patyk (?), kredka, papier; 32 x 24 cm (wymiar arkusza);
l. d. opis ołówkiem: 200503-1, sygn. i dat. p. d. ołówkiem: A. Nowacki 2003.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

1404
l. d. opis ołówkiem: 200503-10, sygn. i dat. p. d. ołówkiem: A. Nowacki 2003.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1993)

1405
Akt stojącej kobiety, 1999 technika własna, karton naklejony na tekturę, 53,3 x 37,5 cm;
sygn. l. g.: H. Płóciennik 97 (kredką), oraz sygn. p. d.: H. Płóciennik 1999. (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1406
W oknie, 1998 technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 49 x 37 cm;
sygn. i dat. ołówkiem śr. d.: H. Płóciennik 1998, sygn. powtórzona;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1407
Motywy pejzażowe 1. Jesień w Szczawnicy, 2.Uroczysko, 1973, 3. Pejzaż myślenicki
akwarela, papier
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jacek MARKUNAS (ur. 1952)

1408
Bez tytułu, 2003 technika własna, akryl, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. i datowany na odwrocie: JACEK MARKUNAS / 2003.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Katarzyna LIBROWICZ ? (1912-1991)

1409
Martwa natura z dynią olej, płótno; 85 x 69 cm.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Robert OLSZOWSKI (ur. 1969)

1410
Czas i przestrzeń, 2017 akryl, płótno; 100 x 140 cm;
na odwrocie, na płótnie opis autorski: ROBERT OLSZOWSKI / "CZAS I PRZESTRZEŃ" / 2017 R / AKRYL.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Franciszek CZEKAJ (1923-1979)

1411
Bzy olej, płótno; 34 x 40 cm;
sygn. p. d.: Czekaj Franciszek;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Franciszek CZEKAJ (1923-1979)

1412
Witraż olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. na odwrocie na krośnie malarskim: CZEKAJ. FRANC.;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

1413
Nagi jeździec olej, płótno; 38,5 x 27,5 cm;
sygn. l. d.: Woj. Fleck.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1414
Bez tytułu (72), 1990 akryl, płótno; 80 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: ćwiertniewicz 90; na odwrocie oznaczenie autorskie: 72 / 8/90
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

REMISZEWSKA, XX w.

1415
Bez tytułu, 1975 technika własna (collage, olej, płótno); 101 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: REMISZEWSKA 75.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1416
R-1, 2017 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. g.: ABAKO '17;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

1417
Postać, 1987 olej, płótno; 55 x 44 cm;
sygn. i dat. pośrodku u góry: SROKA 1987.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Izabella PAJONK [Indi ORLANDO] (ur. 1969)

1418
W jedności, 2017 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. l. d.: Indi Orlando;
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

1419
Ekstaza, 2017 olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: Indi Orlando;
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

1420
Czas utracony, 1991 olej, płótno naklejone na sklejkę; 32 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: PRZYBYLSKI 91;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Krystyna PIOTROWSKA (ur. 1949)

1421
Postać technika własna, blacha; 42 x 30 cm;
sygn. z tyłu: K. Piot.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Józef KOWALIKOWSKI (1910-?)

1422
Pejzaż, 1965 olej, płótno; 53,5 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kowalikowski 65 r.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 600 zł

A. SLEZAK, XX w.

1423
Kompozycja z kulami, 1985 technika własna, olej, relief, płótno; 50 x 64 cm;
sygn. l. d.: A. SLEZAK 85.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Włodzimierz DAWIDOWICZ (ur. 1940)

1424
Obserwatorka olej, płótno; 65 x 50,5 cm;
na odwrocie napis: W DAWIDOWICZ / OBSERWATORKA / AKRYL + 1[978]R - ?. (nieczytelnie).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Alojzy BALCERZAK (ur. 1930)

1425
Port we Władysławowie, 1954 olej, płótno; 46,5 x 60,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Balcerzak 54;
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 600 zł

Jan BETLEY (1908-1980)

1426
Kolumna Zygmunta, 1977 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Betley 77.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Franciszek KMITA (1926-2013)

1427
Peniscola Puerto [Okręty], 1982 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: Kmita;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł