Jan BETLEY (1908-1980)

1428
Pejzaż, 1974 olej, płótno; 47 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Betley 74.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Zbigniew CZAJKOWSKI (1932-2010)

1429
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 92,5 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Cz.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

J.A.WAGNER, XX w.

1430
Piekło, 1973/5 olej, płótno; 146,5 x 97 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wagner 75;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Eugenia RÓŻAŃSKA (1906 lub 1909-1982)

1431
Łamigłówka, 1965 olej, płótno; 100 x 81,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Eug Różańska / 65,
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Włodzimierz CIESIELSKI (ur. 1934)

1432
Owal, 1962 collage, płyta pilśniowa; 48 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: CIESIELSKI 62
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

501
Pancerz (cuirasse) rzeźba w brązie, patynowana, podstawa marmurowa; wys. całkowita 14 cm, szer. 8 cm;
sygn. u dołu torsu: MITORAJ.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Piotr RZECZKOWSKI (ur. 1955)

502
Gejsza 2008/2016 brąz patynowany, polerowany, podstawa granitowa; wys. rzeźby 95 cm;
sygn. i nr z tyłu: P. RZECZKOWSKI NR 1, nakład: 1/8.
estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Józef Konstanty STASIŃSKI (ur. 1927)

1501
Pejzaż z portretem królowej, opus 471 - Plakieta dwustronna, 1970 brąz patynowany; wymiary: 20,5 x 13,5 cm;
sygn. monogram wiązany: ST.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Roger BEZOMBES (1913-1994)

1502
Ryba metal złocony zatopiony w żółtym szkle lub przeźroczystej masie; 16 x 22 x 3,5 cm;
sygn. Roger Bezombes.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Émile GALLÉ (1846 - 1904)

601
Wazon z motywem gałązek grabu szkło warstwowe, powlekane, barwnik proszkowy,
farby emaliowe; wys. 38,5 cm; Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

602
Szklanica biedermeier, z widokiem „Marienbad zu Landeck” (obecnie Lądek-Zdrój)
szkło przeźroczyste, powlekane bielą mleczną, fasetowane,
szlifowane, otrawiane; Śląsk, po połowie XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

De Vez -Camille TRUTIÉ de VARREUX (1872-1942)

603
Bombonierka secesyjna z przebiśniegami Cristallerie de Pantin
szkło warstwowe, otrawiane, marmoryzowane; plater;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Limoges - firma L. Bernardaud & Cie.

604
Serwis obiadowy ze złoconą obwódką z motywem stylizowanej wici porcelana, złocenia błyszczące i matowe - grawerowane i trawione (?);
Francja, okres międzywojenny.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Wytwórnia Rosenthal & Co.

605
Serwis deserowy (do herbaty) sanssouci, z dekoracją kompozycjami kwiatowymi oraz dwa pojemniki Frederike - dobrane Niemcy, Selb (Bawaria), lata ok. 1938-1943 oraz Śląsk, Wałbrzych
(Waldenburg), wytwórnia Krister Porzellanindustrie AG, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Fabryka porcelany w Pirkenhammer

606
Pierrot z confetti w dłoni Fabryka Fischera i Miega (zał. 1803), Pirkenhammer (Březova),
Czechosłowacja (Czechy), ok. 1920-1925.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Henryk HOCHMAN (1879/81?-1943)

607
Głowa kobiety z kwiatami we włosach (Primavera, Flora) fajans delikatny biały ze szkliwem przejrzystym ołowiowo-boraksowym
(szkliwo z krakelurą) farby naszkliwne, odlew; wys. ok. 29 cm.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

608
Słupek ogrodowy z donicą, dekorowane „naciekowymi” smugami majolika, farby ceramiczne (zielenie miedziowe, kobalt), szkliwo ołowiowe;
wys. 108 cm (całość), Belgia lub Francja, Niemcy?, XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

609
Wazon dekoracyjny z dekoracją kwitnącymi pędami - krzewami i ptakami porcelana, kobalt podszkliwny; wys.42 cm, nie sygnowany
Chiny - Jingdezhen? okres Kangxi ? (1661 - 1722) - XVIII w.?
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Pavel HLAVA (XX w.)

1601
Wazon prostopadłościenny szkło warstwowe, technika sommerso, inkluzje ; wys. 27,7 cm;
Czechy, Novy Bor, lata 60-70. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

1602
Wazon secesyjny, z jeźdźcami szkło warstwowe, powlekane, szlifowane; wys. 32 cm;
Anglia?; pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1603
Wazon secesyjny szkło zielone, barwione w masie, matowione, farby naszkliwne;
wys. 27,5 cm; Austro-Węgry?; pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1604
Filiżanka jasmin ze spodkiem, z dekoracją kwiatową i złoceniami Francja, Paryż? - wytwórnia nieokreślona,
naśladownictwo Sevres, 2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1605
Filiżanka ze spodkiem, z miniaturą z przedstawieniem pałacu Francja, Paryż? - wytwórnia nieokreślona,
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1606
Kufelek ze sceną bachanaliów Niemcy, Rudolstadt -Volkstedt (Turyngia),
manufaktura porcelany Ernst Bohne Söhne, kon. XIX w.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

1607
Para waz dekoracyjnych z wężowymi uchami porcelana, druk - kalka naszkliwnie, złocenia; wys. 36 cm;
Niemcy, Neundorf (Bawaria), kon. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Wytwórnia Rosenthal & Co.

1608
Zestaw trzech półmisków z herbem polskim (?) porcelana, farby naszkliwne; przetarcia szkliwa i herbu na owalnym półmisku;
Niemcy, Selb (Bawaria) koncern Rosenthala, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Porzellanmalerei, Kunst & Antiquitätenhandlung Ambrosius Lamm (zał.1887)

1609
Taca z dekoracją kwiatową i złoceniami Niemcy, Drezno, atelier malarskie i artystyczne
Ambrosiusa Lamma (1887- ok. 1934), 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1610
Żardiniera secesyjna Czechy, Biela (Belá) bei Bodenbach, Fabryka Porcelany,
Majoliki i Fajansu Juliusa Dresslera ( 1887 - 1945),
1 ćw. XX w. - okres międzywojenny
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1611
Pojemnik na tytoń, z mężczyzną z fajką w oknie Wytwórnia- atelier nieustalone,
Niemcy lub Austro - Węgry?, XIX/XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1612
Zespół serwisowy do kawy i herbaty, model 2000 Richard Latham (1920-1991) i Raymond Loewy (1893-1986) - projekt
z ok.1954 roku dla Geschirrabteilung Werk Selb (Bawaria) - późn. Rosenthal
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Wytwórnia Rosenthal & Co.

1613
Zespół serwisowy do kawy, Sanssouci, z dekoracją scenkami a’laWatteau i kwiatkami Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal & Co.,
lata 40. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Else Bach (1899 - 1951) - model ok. 1935

1614
Para ogierów Niemcy, Karlsruhe (Badenia), Staatliche Majolika Manufaktur,
model Else Bach z ok.1935 roku, lata 30.XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1615
Portret młodej dziewczyny z tamburynem, w ramie drewnianej porcelana, farby naszkliwne w gamie monochromatycznej en grisaille;
27,5 x 18 cm (w ramie: 36,8 x 28 cm);
Francja, malarka Marie Pénéfand (Péréfand?), 1877
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1616
Muzykujący mężczyzna kamionka, szkliwa barwne ołowiowe oraz matowe;
wys. 69 cm; nie sygnowany.
Daleki Wschód - Chiny?, XIX/XX w.?
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1617
Serwis deserowy z reliefem au bois (naśladującym drewno) i motywem roślinnym (nasiona dmuchawca?) Francja, Limoges, wytwórnia nieustalona
oraz firma Andre Giraud & Brousseau (zał. 1920),
lata 1935 - 1967 - okres powojenny.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1618
Wazon ceramiczny w secesyjnej oprawie mosiężnej Wytwórnia - pracownia nieokreślona,
Polska południowo - wschodnia (Lwów?), 1922
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

1619
Serwis Satsuma, z "brokatową" dekoracją sygnowane czarnym kwadratem w złotej obwódce, ze złotymi znakami kanji;
Japonia, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Norblin i ska

701
Lichtarzyk - bużuarek mosiądz srebrzony, wys. 15,4 cm,
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

J. Fraget

702
Koszyczek ażurowy plater cechowany, wys. 6,3 cm;
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

703
Dzban do wina szkło kryształowe, szlifowane, plater niecechowany;
wys. 33,8 cm; Niemcy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

G. Vollgold & Söhne (firma założona 1850)

704
Para kandelabrów neorokokowych srebro próby 800 cechowane, waga 5215 g.
Berlin, k. XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Ernst MENNER (czynny 2 ćw. XX w.)

705
Naczynie do kawioru szkło kryształowe szlifowane, srebro próby 925 cechowane;
wys. 33,8 cm, szer. 17 cm; Stuttgart, ok. 1928
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław OWCZARSKI (czynny 1920-1945)

706
Komplet sztućców na sześć osób w etui (30 sztuk) srebro próby 3 cechowane; waga 1090 g (bez noży).
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Karol Filip MALCZ (czynny 1828-64, firma do 1939)

707
Para świeczników srebro próby 12 cechowane, waga 724 g.
Warszawa, lata 30.-40. XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Franciszek JARZEMSKI (l. 90. XIX w.- pocz. XX w.)

708
Taca dwuuszna Gustaw RADKE - sprzedawca
srebro próby 84 cechowane, waga 3593 g.
Warszawa, 1895
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Maciej NOWAKOWSKI (czynny od l.30. XIX w.)

709
Para lichtarzy srebro próby 12 cechowane (Nowakowski, prób, w Warszawie);
wys. 29,8 cm, szer. 10,8 cm, głęb. 10,8 cm; waga 792 g.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

Teodor WERNER (spadkobierca firmy Karola Malcza)

710
Cukiernica srebro próby 84 cechowane, waga 553 g.
Warszawa, 1880
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 700 zł

Victor NUBER (czynny 1891-1905)

711
Lustro toaletowe srebro próby 3 cechowane, szkło, drewno, mosiądz;
wys. 53 cm, szer. 41 cm. Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł