1813
Kobierzec - modlitewnik, typu Ladik jedwab; 175 x 113 cm.
Bałkany, wpływy anatolijskie, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1814
Kilim z wzorami geometrycznymi wełna na bawełnie; 192 x 289 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1815
Kilim z drzewkami wełna na bawełnie; 160 x 103 cm.
Polska, Zakopane, lata 60. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1816
Sekretarzyk podróżny drewno sosnowe, okleiny z mahoniu piramidowego, mosiądz, skóra, stal;
wys. 20,3 cm, szer. 50,8 cm, głęb. 28 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1817
Sepet - toaletka drewno sosnowe, dębowe, mahoniowe; mosiądz, tafla lustrzana;
wys. 34,5 cm, szer. 62 cm, głęb. 32,5 cm.
Polska?; pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1818
Postument klasycyzujący mahoń; 111 x 32 x 31,5 cm
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

901
Toaletka w stylu biedermeier mahoniowa; 192 x 116 x 62 cm;
Polska (?). 1 ćw. XIX w., po rekonstrukcji na pocz. XX w.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

902
Szafka w stylu II cesarstwa z marmurowym blatem, czerniona politura,
ozdobiona mosiężną żyłką; 106 x 85 x 37 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

903
Szafa sieniowa w stylu mebli gdańskich masywna, bogato rzeźbiona, fornirowana dębiną, o konstrukcji
sosnowej; 242 x 234 x 74 cm; Gdańsk ?, XIX/XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

904
Para etażerek w stylu biedermeierowskim w formie wysokich kolumn z szafką i półkami, brzozowych; 192 x śr. 52 cm;
Skandynawia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

905
Stolik secesyjny z niewielkim blatem intarsjowanym w kwiaty, mahoniowy; 77,5 x 61 x 41 cm;
Francja, Manufaktura Gallé’go w Nancy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

1901
Szafka art deco dwudrzwiowa, z trzema półkami na każdym z boków, orzechowa; 83,5 x 110,5 x 31,5 cm;
Polska, 20./30. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 1 900 zł

1902
Stolik - pulpit secesyjny palisandrowy, intarsjowany mahoniem, orzechem we wzory floralne;
30 x 71,3 x 39 cm; Francja, Manufaktura Émile Gallé w Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

proj. Juliusz KĘDZIOREK z 1965 roku

1903
Para fotelików - krzeseł „skoczek” GFM-57 tapicerowanych, buczynowych; 72,5 x 42 x 49 cm;
prod. Zamoyskie Fabryki Mebli, Typ 0/200, Polska 2 pół XX w.
estymacja: 600 - 800 zł

1904
Etażerka eklektyczna z trzema półkami, wykonana z brzozy barwionej na mahoń; 92 x 90,3 x 31 cm;
Europa Środkowa, ok. 1900.
estymacja: 600 - 800 zł

1905
„Stolik pod radio” orzechowy; 71,8 x 62,5 x 39 cm,
Przedsiębiorstwo Obróbki Drzewa w Koronowie, typ. 600-203 A., l. 50. XX w.
estymacja: 600 - 800 zł
Cena oferowana 400 zł

1906
Para fotelików buczyna; 76 x 44 x 52 cm;
Zakład Mebli Giętych Fameg w Radomsku, model A-5942, l. 70. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena oferowana 600 zł

1907
Stół art déco owalny, z szafką w trzonie, mahoniowy; 76,3 x 140 x 105,5 cm, wkład 55 x 105,5 cm;
Polska (?), l. 20. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1908
Sekretera w stylu rokokowym z odkładanym blatem i podstawą komodową, fornirowana orzechem;
111 x 122,5 x 58 cm; Holandia, po poł. XVIII w. (XVIII/XIX w.).
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

1909
Szyfoniera późno-biedermeierowska pięcioszufladowa, fornirowana mahoniem; 130 x 74,5 x 55,5 cm;
Europa Środkowa (Środkowe Niemcy?); ok. poł. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

1910
Komoda biedermeierowska fornirowana brzozą falistą; 83,2 x 85,5 x 50,5 cm
Skandynawia (?), ok. 1830.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1911
Lampa stojąca w stylu art déco grab, buczyna (?), sklejka; 188 x 48,4 x 48,4 cm; Polska, lata 30. XX w.; przed konserwacją.
Estymacja 3 200 zł – 4 200 zł

1912
Stolik pomocniczy klasycyzujący z rozkładanym blatem, mahoniowy; 77,8 x 58 x 49 cm
Estymacja 2 200 zł – 2 900 zł

1913
Stolik eklektyczny śr. 82 x 72 cm; Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
Cena oferowana 5 000 zł
Estymacja 8 000 zł – 10 000 zł