Stefan MROŻEWSKI (1894 - 1975)

1
Miguel de Cervantes, Don Kichot z dwudziestoma czterema drzeworytami Stefana Mrożewskiego,
wydawca Jakób Mortkowicz [1933], 30 x 23 cm, oprawa z epoki
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Władysław JAHL (1882-1953)

2
Teka grafik - Życie Fryderyka Chopina, 1949 14 eaux-fortes originales de.., présentées par Serge Moreaux.
Édition du centenaire. Paris, 1949r., Jeanne Castel.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

3
Widok na kościół Mariacki litografia, papier; 27,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na płycie).
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Gottlieb Theodor VON KEMPF (1871-1964)

4
Głowa dziewczyny, 1900 litografia, papier; 45,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. w kompozycji: GKempf / 1900;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

5
Plakat III wystawy Towarzystwa Artystów Polskich SZTUKA, 1899 litografia, papier; 87,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu z prawej: TA (monogram wiązany w kompozycji),
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

6
Rumieniec ołówek, kredka, papier; 31 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Marian KONARSKI (1909-1998)

7
Jesień ołówek, papier, 35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.; 37 M Konarski;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

8
Szkice postaci - Malarz i modelka oraz profil dziewczyny ołówek, papier; 13,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olga Boznańska (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

9
Dwie dziewczynki, ok. 1922 ołówek, papier; 26 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tadé / MAKOWSKI (ołówkiem) - po konserwacji.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

10
Postać nagiego mężczyzny ołówek, papier; 47,5 x 31,5 cm;
napis p. g.: Zakrzówek III / Franciszek Walczyk.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

11
Las, 1917 kredka litograficzna czarna, ołówek, karton kremowy;
25 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

WYSPIAŃSKI STANISŁAW (1869-1907)

1001
Dzieła malarskie Bydgoszcz 1925, tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.,105 rysunków w tekście i 86 rotograwiur na osobnych tablicach.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł