Hanna KORCZAK-IDZIŃSKA (1913-2011)

128
Płonąca Warszawa, z cyklu: Madonny wojenne olej, płyta pilśniowa; 78 x 65,5 cm;
na odwrocie nalepka z informacją o obrazie.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

129
Akt na tle niebieskiej draperii, ok.1910 olej, tektura; 95,5 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Stefania ŁAZARSKA [KRAUTLERÓWNA] (1887-1977)

130
W fotelu olej, płótno naklejone na płytę; 92 x 73 cm;
sygn. p. d.: S. Łazarska / Paris.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

131
Pejzaż podgórski, przed 1939 olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

132
Szkic plenerowy, 1916 olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1916 (słabo czytelnie);
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

133
W zimowym słońcu olej, płótno dublowane, 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: jFałat / Bystra
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

134
Dolina Prądnika w Ojcowie, 1929 olej, tektura, 63 x 88 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: F PAUTSCH 29.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Jerzy Ryszard KRAUZE (1903-1978)

135
Prut w Tatarowie I, 1932 olej, płótno; 35 x 45 cm;
sygn. i dat. na odwrocie, na płótnie p. d.: Jerzy Krauze / 27 / III 32 r.;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

136
Ku wiośnie, 1931 olej, płótno; 54 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Żukowski / 1931.
estymacja: 24 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 25 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

137
Pejzaż jasny, 1955 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C.;
estymacja: 26 000 - 34 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

138
Pejzaż z torami kolejowymi, przed 1939 olej, płótno; 61,5 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Borysowski
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

139
Z Ukrainy olej, tektura; 34,7 x 49,2 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 120 000 - 150 000 zł

Konstanty MAŃKOWSKI (1861-1897)

140
Cyganka, 1887 olej, płótno; 124 x 85,5 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi u dołu: Konstanty Mańkowski 1887;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

141
Kuszenie olej, tektura; 37,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: WWodzinowski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

142
Sprzeczka z żydowskim kupcem, 1853 olej, płótno dublowane; 54 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: FKostrzewski / 1853 r.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Adolf LINS (1856-1927)

143
Chłopskie podwórko olej, deska; 44 x 34 cm;
sygn. l. d.: Ad. Lins;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Kazimierz LASOCKI (1871-1952)

144
Krowy na łące, 1913 olej, płótno; 50 x 101 cm;
sygn. i dat. l. d.: K. Lasocki 1913;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

145
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

146
Na stepie olej, płótno; 40,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz
estymacja: 28 000 - 36 000 zł
Cena sprzedaży 30 000 zł

Stanisław CHLEBOWSKI (1835-1884)

147
Bachmat, 1866 olej, tektura; 21 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: 18 27/VII 66 monogram artysty literami alfabetu arabskiego;
estymacja: 19 000 - 24 000 zł

Włodzimierz ŁOŚ (1849-1888)

148
Odpoczynek oficerów olej, płótno; 32,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: Loss.
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Wojciech KOSSAK (1857-1942)

149
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1924
estymacja: 190 000 - 240 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

150
Pastuszek i starzec, 1914 olej, tektura; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1914.
estymacja: 40 000 - 55 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

151
Córka artysty Julia na schodach do rodzinnej willi na Salwatorze, 1907 olej, tektura, 40,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. d.: 1907 / J. Malczewski.
estymacja: 27 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 29 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

152
Portret dwóch mężczyzn olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

153
Matka z dzieckiem olej, tektura; 74 x 57 cm;
sygn. l. d.: Landau;
estymacja: 19 000 - 25 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

154
Pegaz - Portret Rafała Malczewskiego, ok. 1902 olej, sklejka naklejona na tekturę; 61 x 74 cm;
na odwrocie, cztery fragmenty nalepek ze stemplami
estymacja: 180 000 - 230 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

155
Widok Pałacu Wersalskiego od strony Sadzawki Szwajcarskiej olej, płótno dublowane; 104 x 184 cm;
obraz po konserwacji;
estymacja: 65 000 - 85 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Gillis MOSTAERT (ok. 1534-1598)

156
Pokłon pasterzy olej, deska parkietowana; 58 x 51 cm.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł
Cena sprzedaży 47 000 zł

Nicolaes GILLIS (1580 - 1632) - przypisywany

157
Martwa natura na stole olej, deska; 72,5 x 104 cm;
na odwrocie oprawy papierowa nalepka z opisem: Floris Van Dijck (…) - słabo czytelna, ponadto nalepka D. A. Christie's.
estymacja: 130 000 - 180 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1101
Halina pastel, karton; 50 x 36 cm;
sygn. na środku, po prawej stronie: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

1102
Pejzaż akwarela, papier; 33,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Holzmuller;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1103
Stary Józwa pastel, karton, 51 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Otto SERNER (1857-1929)

1104
Pejzaż włoski, 1899 pastel, papier; 19 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Otto Serner/ 1899
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865-1947)

1105
Kościół św. Barbary w Krakowie, 1918 akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 46,5 x 26,6 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: St. Fabijański Kraków 1918,
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1106
Portret starszej damy pastel, tektura, 65 x 49 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

1107
Głowa starca - Albert Chmielowski (?) akwarela, tusz, piórko, papier; 13,2 x 9,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AKozakiewicz;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Kazimierz OLPIŃSKI (1878-1936)

1108
Neron akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier;
53 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Olpiński.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Josef DOUBA (1866-1928)

1109
Na Anioł Pański akwarela, papier; 29,5 x 19,7 cm;
sygn. p. d.: J. Douba.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Ludwik CZAJKOWSKI (1895-1961)

1110
Sielanka pastel, papier; 24,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L. Czaykowski.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

1111
Widok na kościół gwasz, karton; 34,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: Ignacy Pinkas (piórem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

J. SEBEK, XX w.

1112
Modlitwa olej, płótno; 71 x 101 cm;
sygn. p. d.: J. Sebek.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Malarz nieokreślony austriacki, XIX w.

1113
Dziewczyna z różą we włosach, pocz. XIX w. olej, płótno; 63 x 50 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1114
Wrzosowisko olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. śr. d.: WIKTOR KORECKI;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Nador VAGH-WEINMANN (1897-1978)

1115
Wiejskie podwórko olej, sklejka; 41 x 50 cm;
sygn. p. d.: N. WAGH WEINMANN (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jan BUKOWSKI (1873-1943)

1116
Kobieta z wachlarzem, 1915 olej, tektura; 49,5 x 47 cm;
sygn. i dat. p. g.: JAN BUKOWSKI 1915.
estymacja: 3 300 - 4 300 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

J. KOZERSKI, XIX/XX w.

1117
Zaloty, 1897 olej, płótno; 42,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Kozerski. 1897.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Malarz nieokreślony, Zawadzki, XX w.

1118
Wrzosowisko, 1934 olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZAWADZKI 1934.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł