Jan WODYŃSKI (1903-1988)

429
Na polanie, 1962 olej, płótno; 116 x 89 cm; sygn. p. d.: WODYŃSKI;
na odwrocie napisy: Jan Wodyński / Na Polanie / 60 x 116 / 1962.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

430
Pejzaż nocny z Paryża [Pont Neuf i Pont Des Arts], 1996 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 27 000 - 35 000 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

431
Vandomae, 1999 olej, płyta pilśniowa; 63,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: AU (inicjał wiązany); na odwrocie autorski opis: Andrzej Urbanowicz / „Vandomae” /
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

432
Gorący czerwiec, 1969 olej, płótno; 81,5 x 116 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Jul. Narzyński 69;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1401
Akt w galerii, 2003 technika własna (akwarela, flamaster, pisak), karton; 36 x 25,5 cm;
opisany l. d.: HP03, sygn. i dat. l. d.: H. Płóciennik / 2003.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Bożena JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)

1402
Kwiaty z naszej łąki, 1989 gwasz, papier; 62 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: BJ 1989.
estymacja: 3 300 - 4 400 zł

1403
Moja Kanonicza, 1990 gwasz, papier ciemnobrązowy; 64,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na pracy: Styczeń. moje okno 1990. Kraków (ołówkiem)
estymacja: 3 300 - 4 400 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

1404
Wędrówki ludów z upadłym bóstwem, 2015 technika mieszana, karton, 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Anna Lewińska;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Witold DAMASIEWICZ (1919-1996)

1405
Świątek olej, sklejka, 137 x 55 cm;
sygn. na odwrocie.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1406
Pejzaż z postacią, 1958 olej, tektura; 25 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI/ IX 1958.
estymacja: 3 000 - 3 900 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

1407
Anemony w wazonie olej, płyta, płótno; 46 x 33 cm;
sygn. p. d.: K. Librowicz;
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Małgorzata KLEYNA-SOBCZAK (ur. 1965)

1408
Generał, 2017 olej (akryl, olej, pastel), płótno; 70,5 x 50,5 cm
sygn. i dat. na odwrocie: KLEYNA-SOBCZAK / '17.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1409
Ona i on, 2004 olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: M. KLEYNA-SOBCZAK / Ona, on, 2004 / Er, SIĘ (…).
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Grzegorz KALINOWSKI (ur. 1962)

1410
Dokąd lecisz, 1991 olej, płótno; 30 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: Grzegorz / Kalinowski;
estymacja: 2 500 - 2 900 zł

Krystyna LIBERSKA (1926-2010)

1411
Pierrot i orchidee, 1987 olej, płyta pilśniowa; 28 x 19,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: LK87;
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Tomasz KARABOWICZ (ur. 1971)

1412
Borowiki, 2016 olej, płótno; 40 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: TK w kole oraz 2016 / TOMASZ KARABOWICZ;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Włodzimierz DAWIDOWICZ (ur. 1940)

1413
Motyw religijny - Madonna z Dzieciątkiem akryl, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. inicjałami p. d.: WD.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1414
Anioł czerwieni, 2015 akryl, płótno; 70 x 60 cm;
sygn. inicjałami p. d.: WD;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1415
Wnętrze lasu, 2009 akryl, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: W. Dawidowicz;
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Marian Krzysztof ZACHAROW (ur. 1954)

1416
KOKO, 1981 olej, płótno; 38 x 55 cm;
opis autorski na odwrocie: KOKO / 81 / Zacharow oraz stempel wywozowy.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Robert OLSZOWSKI (ur. 1969)

1417
Czas i przestrzeń, 2017 akryl, płótno; 90 x 130 cm;
na odwrocie na płótnie opis autorski:
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1418
Bez tytułu (35), 1990 akryl, płótno; 97 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz '90;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

1419
Błękity hranickie II, 2017 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
opis autorski wraz z sygnaturą na odwrocie: MAREK PALUCH / "BŁĘKITY HRANICKIE II" 2017 / (PLENER HRANICE).
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1420
Interwały postfizykalne VII, 2012 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO' 12;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1421
Interwały postfizykalne IX, 2012 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO ' 12, na odwrocie opis autorski: WITOLD ABAKO 2012 / AKRYL 50 X 40 / "INTERWAŁY POSTFIZYKALNE IX".
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

1422
Zniewolenie, 2017 olej, płótno; 91,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Lewińska Anna;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

1423
Epitafium dla Dąbrowy, z cyklu: Symptomy, 2017 olej, płótno; 80 x 160 cm,
sygn. i dat. p. d.: LEWCZUK 17,
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

1424
Dalie, 1965 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. l. g.: Kidoń / 1965;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Emil UKLEJA (1902-1975)

1425
Las zimą technika własna (gwasz, tusz), papier; 21 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Ukleja.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Emil UKLEJA (1902-1975)

1426
Postać technika własna (gwasz, tusz), papier; 15,5 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: E Ukleja.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Emil UKLEJA (1902-1975)

1427
Pejzaż technika własna (gwasz, tusz), papier; 11 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: E Ukleja.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marek MIKRUT (ur. 1958)

1428
Wiatraki, 2009 olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: MIKRUT 09.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Maria URBAN (1929-2000)

1429
Buciki olej, płótno; 77,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Urban;
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 800 zł

Adam NIEMCZYC (1914-2009)

1430
Eurydyka, 1961 olej, sklejka, 73 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: EURYDYKA / 1961 / ADAM NIEMCZYC / WARSZAWA.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)

1431
Duecik, 2013 olej, płótno; 38,5 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Pałucha 2013
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

501
Izydor asamblaż; 74 x 62 x 36 cm.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Cesare BERLINGERI (ur. 1948)

502
Nero avvolto [Czerń bez twarzy], 2003 technika własna (tworzywo sztuczne, płótno, czarna farba, drewno);
wys. 67 cm, szer. 41 cm, głęb. 31,5 cm.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Sławomir LEWIŃSKI (1919-1999)

503
Akt kobiecy brąz patynowany, granit polerowany;
wys. 44,5 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 10,2 cm. Polska, 3-4 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

504
Szczelina brąz, miedź, patyna zielona; drewno orzechowe; wys. 75,5 cm, szer. 20,3 cm, głęb. 20,3 cm;
plinta drewniana 4,5 x 18 x 16 cm. Włochy? Francja? k. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

505
Maska brąz srebrzony; 6 x 6,2 x 4 cm;
podstawa - drewno dębowe, czernione; 5 x 4 x 4 cm Francja, Paryż - St. Denis, 1977
Firma platernicza CHRISTOFLE
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

506
Charty brąz, zielona patyna; wymiary: 1/ 12 x 5,8 x 23,5 cm; 2/ 20,2 x 5,2 x 15,4 cm;
3/ 20,7 x 4,5 x 22,7 cm.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

FRÉRES DAUM - Verrerie de Nancy (zał. Jean Daum, 1875;od 1887-synowie)

601
Wazon z motywem liści platana szkło bezbarwne, warstwowe, powlekane, trawione,
farby emaliowe; wys. 52,5 cm; Francja, Nancy; ok. 1900.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

602
Para wazonów szkło warstwowe, trawione, pomarańczowe, czerwonawe,
zielonkawe i brązowe; wys. 33 cm; sygn.: Verrerie Michel;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Firma ÉMILE GALLÉ (1846-1904) - (czynna do 1931)

603
Wazon z motywem gałązek cynii szkło bezbarwne, warstwowe, powlekane, trawione,
barwnik proszkowy; wys. 25,3 cm; Francja, Nancy, po 1904.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

604
Wazon z dwiema miniaturami: z rusałką i kompozycją kwiatową porcelana, kobalt (Bleu roi), farby naszkliwne, złocenia; przetarcia złoceń;
Francja? - nieokreślona manufaktura porcelany, 2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Auguste Moreau (1855-1919) - według

605
Amor i Psyche biskwit porcelany; 41,5 cm, średn. podstawy ok. 18 cm;
Francja, Sevres?, wg rzeźby z brązu Auguste’a Moreau, kon. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

606
Para wazonów - butli , z dekoracją kobaltową w stylistyce dalekowschodniej Holandia lub Francja? nieokreślony warsztat lub twórca
- pastisz wyrobów Delft w typie dalekowschodnim, XX w.
(XIX/XX w.?).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

607
Półmisek Imari z dekoracją kwiatowo-ornamentalną porcelana, kobalt podszkliwny, naszkliwna czerwień żelaza, złocenia;
Japonia, Arita, XVIII/XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł