812
Pierścionek platynowy z diamentami 3 szt rozet diamentowych oraz 26 szt rautów diamentowych;
platyna pr. 0.950, masa całkowita 4.625 g.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

813
Pierścionek złoty z diamentami 17 szt diamentów; złoto białe i żółte pr. 0.583,
masa całkowita 3.860 g.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

814
Broszka platynowa art-deco diamenty; platyna pr.0.950, masa całkowita 8.470g.
Wyrób wykonano w okresie międzywojennym XX wieku.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

815
Bransoleta z brylantami 56 szt brylantów; złoto białe i żółte pr. 0.585,
masa całkowita 23.200 g
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Złotnik Peter AIRAKSINEN (czynny od 1847)

816
Wisior z kameą srebro pr. 84, muszla; wys. 5,5 cm, szer. 4,4 cm;
Rosja, Petersburg, 1859.
estymacja: 900 - 1 200 zł

817
Dewizka do zegarka złoto, karneol; dł. całk. 14,5 cm; waga ca 17g.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

818
Zegarek kieszonkowy - wisiorek z amorkiem złoto pr. 14 K, farby emaliowe, diamenty; średnica 3 cm, waga 30 g.
Szwajcaria, 4 ćw. XIX w. (ok. 1870).
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Firma OMEGA

819
Zegarek kieszonkowy, z naciągiem mechanicznym złoto pr. 0,585 (14 K); emalia; mosiądz; szkiełko wtórne, z plexi; średnica 4,5 cm;
Szwajcaria, Genewa, lata 30. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Firma VACHERON CONSTANTIN

820
Zegarek naręczny, damski, z bransoletą białe złoto pr. 0,750 (18 K), brylanty 0,5 ct; waga 42 g.
Szwajcaria, Genewa, 3. ćw. XX w.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

821
Tłok pieczętny z nieustalonym herbem srebro, drewno toczone; pole 2,3 x 1,9 cm; dł. całk. z trzonkiem 9,3 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Firma Wiktor GONTARCZYK (1882-1948) -pracownia wyrobów artystycznych

822
Ekrytuar z figurą św. Jozafata marmur, brąz patynowany; szkło; wys. 19,5 cm, podstawa 32,2 x 22,2 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 1 900 zł

823
Laska ze srebrną rączką srebro pr. 84, drewno lakierowane; wys. 90 cm;
Warszawa, 1896.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 100 zł

824
Żardiniera secesyjna stop cynowo-ołowiowy (?); farby emaliowe, blacha żelazna, ocynkowana;
Niemcy, Pforzheim, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

825
Dzban secesyjny do wina, z korkiem szkło przeźroczyste, zielone, barwione w masie, cyna; wys. 35 cm;
Austro-Węgry?; pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

826
Para waz dekoracyjnych z motywem ptaków mosiądz polerowany; wys. 56,2 cm;
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

827
Figurka skrzydlatego konia jadeit; podstawka drewniana; wymiary rzeźby: wys. 10,5 cm;
Chiny, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

T. BERNARD

828
Głowa męska kość rzeźbiona; wys. 20 cm, szer. 7,5 cm, głęb. 9,5 cm.
Europa Zachodnia? Afryka?; XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

829
Kieł z figurką słonia kość, srebro pr. 835; wys. ca 22 cm, dł. 54 cm; podstawa 12,5 x 12,5 cm,
Belgia, Bruges, pocz. XX w. (?)
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Firma brązownicza BRACI ŁOPIEŃSKICH (czynna od 1865)

830
Medalion z popiersiem Ignacego Józefa Kraszewskiego (1812-1887) brąz patynowany, średnica 12,5 cm.
Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 100 zł

831
Medalion z popiersiem Ludwika Hirschfelda (1816-1876) brąz patynowany; średnica 13 cm.
Warszawa, lata 20. XX w. (1926 ?)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 100 zł

832
Album na zdjęcia drewno, plusz, jedwab, srebro pr. 84, karton, papier; 38,5 x 31 x 10 cm.
Rosja, Petersburg, złotnik monogramista „HC” (cyrylicą); XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

833
Tapiseria - Lato, z cyklu: Ziemia wełna, 265 x 392 cm;
Francja, Gobelins, 2 poł. XVII w.
estymacja: 135 000 - 180 000 zł

834
Ikona - św. Jerzy, w kiocie tempera na desce, złocenia; obraz w świetle ramy: 51 x 42 cm;
kiot - drewno, szkło; 63 x 54 x 9 cm. Rosja, k. XIX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

835
Ikona - Sen proroka Eliasza tempera na desce z kowczegiem, z tyłu dwie szpongi; 25,5 x 20,5 x 2,7 cm.
Rosja, Palech ?, k. XIX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

836
Świecznik chanukowy świątynny mosiądz srebrzony; wys. 147,5 cm, szer. 70,5 cm, średnica stopy 24 cm.
Europa Środkowa, 2 ćw. XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

837
Para kandelabrów 3-świecowych, eklektycznych brąz złocony; wys. 49 cm, podstawy 19,5 x 14,2 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł

838
Zegar kominkowy z figurą uskrzydlonego bóstwa brąz złocony; wys. 43,5 cm, szer. 29 cm, głęb. 10 cm.
Francja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

839
Para kandelabrów 5-ramiennych, 6-świecowych, eklektycznych brąz patynowany, częściowo złocony; wys. ca 58, // 59,5 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

840
Lampa gabinetowa, elektryczna, w typie art déco brąz polerowany, szkło prasowane, mrożone, matowione; wys. 53 cm;
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

841
Zbroja dekoracyjna, replika renesansowej zbroi, na drewnianym stojaku blacha stalowa, głęboko otrawiana; wys. całości ze statywem ca 127 cm;
Niemcy?; XIX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

842
Wilki do kominka brąz patynowany; szyna - wys. 16,5 cm, dł. 96 cm;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

843
Para lampek - secesyjnych kinkietów elektrycznych mosiądz; wys. ca 27 cm, szer. 18 cm, głęb. 31.5 // 33,7 cm.
Europa Środkowa, Austro-Węgry?; pocz. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

844
Zegar kominkowy z parą postaci w antykizowanych szatach brąz złocony; szkło; wys. 72 cm, szer. 84,5 cm, głęb. 20,5 cm.
Francja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

1801
Pierścionek art-deco diament w starym szlifie + 10 szt rautów diamentowych;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.050 g
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1802
Taca prostokątna, intarsjowana drewno (czeczota brzozowa, palisander, oliwka etc.); srebro; sukno;
wys. 6 cm, dł. 76 cm, szer. 50 cm.
Anglia? 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Rigobert BONNE (1727-1794)

1803
Mapa Europy miedzioryt kolorowany, papier; wymiar w świetle passe partout: 22,5 x 33 cm;
Paryż, 1788.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1804
Ikona - Deesis tempera na desce z kowczegiem i parą profilowanych szpong;
44,2 x 37 x 3,8 cm. Rosja, k. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

1805
Ikona - Matka Boska Orędowniczka - „Skarbiaszcza” tempera na desce z dwiema profilowanymi szpongami;
mosiężna basma; 31,5 x 27,5 x 2,5 cm.
Rosja, 1 poł. XIX w. (?)
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1806
Ikona - Matka Boska - Zwiastowanie tempera na owalnej desce z dwiema szpongami;
36 x 22,5 x 4 cm.
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1807
Para wazonów z motywem lecących czapli brąz patynowany; wys. 24,2 cm;
Japonia, okres Meiji (1868-1912)
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 600 zł

FABRYKA LAMP NAFTOWYCH I PALNIKÓW BERGULIES

1808
Lampa naftowa Niemcy, Berlin, XIX/XX w.;
kominek szklany - Polska, Piotrków Trybunalski, Huta Szkła „HORTENSJA”
1 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1809
Zegar kominkowy art-deco, z parą ozdobnych słupków Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Firma JUNGHANS, Schwarzwald

1810
Zegar ścienny, secesyjny drewno sosnowe, okleiny dębowe, mosiądz, aluminium, szkło, stal;
wys. 81 cm, szer. 33,7 cm, głęb. 15 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1811
Zegar kominkowy, eklektyczny, z parą świeczników brąz patynowany, mosiądz, emalia, szkło;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1812
Kilim z motywami geometryczno-roślinnymi wełna na osnowie bawełnianej; 212 x 141 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1813
Postument - słupek drewno, gipsatura, pozłota, werniks; wys. 121 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 300 zł

1814
Żyrandol 6-ramienny, elektryczny mosiądz, brąz; wys. 120 cm, szer. w ramionach ca 50,5 cm.
Europa Środkowa, Polska? 1 poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1815
Żyrandol 16-ramienny, elektryczny mosiądz, brąz; wys. 120 cm, szer. w ramionach ca 50,5 cm.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł