Stefan MROŻEWSKI (1894 - 1975)

1
Miguel de Cervantes, Don Kichot z dwudziestoma czterema drzeworytami Stefana Mrożewskiego,
wydawca Jakób Mortkowicz [1933], 30 x 23 cm, oprawa z epoki
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

8
Szkice postaci - Malarz i modelka oraz profil dziewczyny ołówek, papier; 13,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olga Boznańska (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

9
Dwie dziewczynki, ok. 1922 ołówek, papier; 26 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tadé / MAKOWSKI (ołówkiem) - po konserwacji.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

11
Las, 1917 kredka litograficzna czarna, ołówek, karton kremowy;
25 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

120
Po polowaniu, 1937 akwarela, papier; 82 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichulski / 1937.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

122
Portret młodej kobiety z perłowym naszyjnikiem pastel, papier; 67 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Axentowicz.
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

126
Obraz dwustronny: Popiersie wiejskiej dziewczyny,
Pejzaż z kościołem Mariackim z Plant, po 1900
estymacja: 350 000 - 450 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

132
Szkic plenerowy, 1916 olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1916 (słabo czytelnie);
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

133
W zimowym słońcu olej, płótno dublowane, 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: jFałat / Bystra
estymacja: 80 000 - 10 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

136
Ku wiośnie, 1931 olej, płótno; 54 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Żukowski / 1931.
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

139
Z Ukrainy olej, tektura; 34,7 x 49,2 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 120 000 - 150 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

142
Sprzeczka z żydowskim kupcem, 1853 olej, płótno dublowane; 54 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: FKostrzewski / 1853 r.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł