Jan N. LEWICKI (1795-1891) Leon ZIENKOWICZ (1808-1870)

1
Les costumes du peuple polonais [stroje ludowe Polaków] Paris-Strasbourg-Leipzig, 1841; 39 całostronicowych litografii ręcznie
- w epoce - kolorowanych akwarelą, 29 x 23 cm;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Jan CHEŁMIŃSKI, Alphonse - Marie MALIBRAN

2
Armia Księstwa Warszawskiego (L’Armee du Duche de Varsovie) Paryż 1913; bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego,
s. 314; 39 x 28 cm; oprawa współczesna skóra, grzbiet 5-cio polowy
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Józef Michał BAZEWICZ (1867-1929)

3
Atlas geograficzny ilustrowany Królestwa Polskiego Warszawa [1903-1907]; 30 x 23 cm; oprawa oryginalna wydawnicza,
zielone płótno z secesyjnym wizerunkiem kobiety wśród kwiatów na licu
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

4
L’Abime - W otchłań, 1913 akwaforta, sucha igła, papier; 14,7 x 12,8 cm (odcisk płyty),
16,5 x 14 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

5
Akt kobiety litografia, papier jasnobrązowy; 43 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana poniżej: Epr. d'artiste
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Antonio LORENZINI [Fra Antonio] (1665-1740)

6
Scena biblijna, 2 poł. XVII w. akwaforta, papier; 58 x 105 cm (wymiar kompozycji);
poniżej napisy: Ant. Licinio da Pordenone mal.
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

7
Sad w słońcu litografia, papier; 31 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: J.S.;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

8
Czerwone usta ołówek, kredka, papier; 34,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

9
W kąpieli ołówek, papier; 24,8 x 36,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Malczewski
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1001
Portret Kazimierza Sosnkowskiego (1885-1969) w mundurze legionowym, ok. 1915 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny naklejony na tekturę;
22 x 15 cm (wymiar fotografii), 34 x 24 cm (wymiar tekturki);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1002
Trzy albumy z fotografiami z rodziny Siemiradzkich oprawy: tektura, skóra, okucia mosiężne; karton, papier;
1/ 15,5 x 13 x 6 cm; 2/ 15 x 12 x 5 cm; 3/ 29,5 x 23,5 x 6 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978), Giovanni BOCCACCIO (1313-1375)

1003
Dekameron pełne wydanie stu opowieści. Słowo wstępne Kornela Makuszyńskiego.
Ilustracje Mai Berezowskiej. Warszawa 1930;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł