Jan N. LEWICKI (1795-1891) Leon ZIENKOWICZ (1808-1870)

1
Les costumes du peuple polonais [stroje ludowe Polaków] Paris-Strasbourg-Leipzig, 1841; 39 całostronicowych litografii ręcznie
- w epoce - kolorowanych akwarelą, 29 x 23 cm;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Jan CHEŁMIŃSKI, Alphonse - Marie MALIBRAN

2
Armia Księstwa Warszawskiego (L’Armee du Duche de Varsovie) Paryż 1913; bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego,
s. 314; 39 x 28 cm; oprawa współczesna skóra, grzbiet 5-cio polowy
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Józef Michał BAZEWICZ (1867-1929)

3
Atlas geograficzny ilustrowany Królestwa Polskiego Warszawa [1903-1907]; 30 x 23 cm; oprawa oryginalna wydawnicza,
zielone płótno z secesyjnym wizerunkiem kobiety wśród kwiatów na licu
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

4
L’Abime - W otchłań, 1913 akwaforta, sucha igła, papier; 14,7 x 12,8 cm (odcisk płyty),
16,5 x 14 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

5
Akt kobiety litografia, papier jasnobrązowy; 43 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana poniżej: Epr. d'artiste
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Antonio LORENZINI [Fra Antonio] (1665-1740)

6
Scena biblijna, 2 poł. XVII w. akwaforta, papier; 58 x 105 cm (wymiar kompozycji);
poniżej napisy: Ant. Licinio da Pordenone mal.
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

7
Sad w słońcu litografia, papier; 31 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. d.: J.S.;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

8
Czerwone usta ołówek, kredka, papier; 34,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

9
W kąpieli ołówek, papier; 24,8 x 36,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Malczewski
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1001
Portret Kazimierza Sosnkowskiego (1885-1969) w mundurze legionowym, ok. 1915 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny naklejony na tekturę;
22 x 15 cm (wymiar fotografii), 34 x 24 cm (wymiar tekturki);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1002
Trzy albumy z fotografiami z rodziny Siemiradzkich oprawy: tektura, skóra, okucia mosiężne; karton, papier;
1/ 15,5 x 13 x 6 cm; 2/ 15 x 12 x 5 cm; 3/ 29,5 x 23,5 x 6 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978), Giovanni BOCCACCIO (1313-1375)

1003
Dekameron pełne wydanie stu opowieści. Słowo wstępne Kornela Makuszyńskiego.
Ilustracje Mai Berezowskiej. Warszawa 1930;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Marian KUKIEL

1004
Dzieje oręża polskiego w epoce napoleońskiej 1795-1815 Wydanie 2 na nowo opracowane i uzupełnione.
Poznań 1912. Nakł. Zdzisława Rzepeckiego i Ski, zawiera 11 barwnych ilustracji
estymacja: 900 - 1 200 zł

Ludovico Giovanni ARIOSTO (1474-1533)

1005
Roland Furieux [Orland Szalony] Paryż, 1775 -1776; tom 1, 2 z czterech (brak dwóch tomów),
edycja francuska w tłumaczeniu M. d'Ussieux, 22 x 15 cm;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Stanisław JAKUBOWSKI (1885-1964)

1006
Bogowie Słowian Kraków 1933, 36 x 29 cm; oprawa współczesna,
skóra z wklejoną na licu ilustracją z wydania kartonowego,
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Andrzej JURKIEWICZ (1907-1967)

1007
Trzepaczki, 1935 akwaforta, papier; 21 x 25 cm (wymiar kompozycji),
34,5 x 28,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Witold CHOMICZ (1910-1984)

1008
Tryptyk - Bożonarodzeniowy "Przybieżeli do Betlejem pasterze" - drzeworyt na bibułce,
25 x 25 cm; sygn. na klocku monogramem l. d. WCH
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1009
Pokłon pasterzy, 2 poł. XVII w. akwaforta, papier; 36 x 45 cm (wymiar kompozycji);
poniżej napisy: Titianus Vecellius inuen. Pinxit,.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

1010
Chrystus ukrzyżowany, 2 poł. XVII w. akwaforta, papier; 57,5 x 105 cm (wymiar kompozycji);
poniżej napisy: Paolus Caliary Veronen. inuen pinxit
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Zygmunt ACEDAŃSKI (1909-1991)

1011
Wierzba płacząca linoryt, papier; 34,5 x 24,8 cm (odcisk płyty), 43 x 30,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: ZAcedański (ołówkiem),
estymacja: 700 - 900 zł

Augustus Charles PUGIN (1762-1832) - według

1012
Widoki Londynu - 11 grafik, wyd. R. Ackermann, 1815 akwatinta, papier; 8 prac poziomych ok.: 13,5 x 22 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy),
3 prace pionowe ok. 22 x 13,5 cm wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Philibert Louis DEBUCOURT (1755-1832), Carle VERNET (1758-1836)

1013
Les chiens á la decouverte akwaforta, akwatinta barwna, papier; 25,5 x 37,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. w kompozycji śr. d.: Carle Vernet;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

1014
Le depart du chasseur akwaforta, akwatinta barwna, papier; 26 x 38 cm (wymiar kompozycji);
sygn. w kompozycji p. d.: Carle Vernet;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878)

1015
Egzekucja ołówek, papier; 21,2 x 28,2 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: Oborski. / Mik I 1837r. III / egzekucja;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

1016
Świąteczny toast tusz, piórko, papier; 20 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU (długopisem);
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Kazimierz HOLEWIŃSKI (1904-1957)

1017
Plac Mariacki w Krakowie, 1947 piórko, tusz, pędzel, tusz lawowany, papier; 29 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Kraków K Holewiński / 1947.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Kamila ROSENFELD (XX w.)

1018
Pejzaż z Jaremcza piórko, tusz, papier jasnobrązowy; 14 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: K. Rosenfeld / Jaremcze.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899) - według

1019
Stanisław Rewera Potocki chromolitografia, papier; 34 x 74 cm (w świetle passe-partout);
l. d. w kompozycji: Thurwangu lit.,
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Ratusz akwarela, gwasz, karton; 21 x 15 cm;
u dołu napis: 100 ZŁ / KRYNICAWILLAFOEAKŁ;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

102
Willa w Krynicy akwarela, gwasz, papier 21 x 15 cm;
u dołu napis: 700 / KRYNICAWILLASEŁO;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

103
Kościół wśród pól akwarela, gwasz, papier; 20,5 x 14,7 cm;
u dołu napis: 200 ZŁ / KRYNICAWSIWKRYNICA;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

104
Zdrój w Krynicy akwarela, gwasz, tektura; 19 x 27,5 cm;
u dołu napis: 250ZŁ / KRYNICAZDROJWILLATKAPETRKMYKA;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

105
Miasteczko z kościołem akwarela, karton; 17,5 x 25 cm;
u dołu napis: PRSZMYSLWSIROSYTA...WIATSEŁO;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

106
Kościółek akwarela, gwasz, papier; 20,5 x 15 cm;
u dołu napis: ZDROJKRYNICAWSISEŁO;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

107
Kościół akwarela, gwasz, karton; 24,5 x 17,5 cm;
u dołu napis: 200ZŁ / ŁARTKOWJWIESROSYTASEŁO;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

108
Kościółek akwarela, karton; 20,5 x 15 cm;
u dołu napis: 200 ZŁ / WSIKRYNICAZDROJSEŁO;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

109
Dom w Krynicy akwarela, gwasz, papier; 20,8 x 14,8 cm;
u dołu napis: KRYNICAWILLAZOLR.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

110
Kościół u szczytu drogi akwarela, gwasz, karton; 21 x 14,5 cm;
u dołu napis: 100 ZŁ / MASZARWIESSEŁOROSYTA 100;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

111
Uliczka w miasteczku akwarela, gwasz, papier; 25 x 17,3 cm;
u dołu napis: TARNOWAMIASTOROSYTA25;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

112
Domy i kościół akwarela, gwasz, karton; 17 x 24,3 cm;
u dołu napis: CHDDZIEWSIROSYTASEŁOPOWRT 200Z;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

113
Miasteczko z kościołem akwarela, gwasz, karton; 23 x 18 cm;
u dołu napis: 250 ZŁ / MUSZYNAMIASTOROSYTA;
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

114
Kościół z trzema wieżami akwarela, gwasz, karton; 25 x 17,5 cm;
u dołu napis: 200 ZŁ / PRSZMYSŁWSIROSYTASEŁO;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

115
Kościółek z szarą fasadą akwarela, gwasz, karton; 24,5 x 17 cm;
u dołu napis: 200 ZŁ / ŁWNOVVAWIESROSYTASEŁO;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

116
Kościółek wśród pól akwarela, gwasz, karton; 18 x 16 cm;
u dołu napis: ROSWZNOIK WIESPOWIAT 200ZŁ;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 700 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

117
Willa w Krynicy akwarela, gwasz, papier; 20,5 x 14,5 cm;
u dołu napis: 100 ZŁ / KRYNICAWSIWILLALRZY;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

118
Biały kościół akwarela, gwasz, karton; 24,5 x 17 cm;
u dołu napis: KPHOCAWIEŚROSYTASEŁO 200ZŁ;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

119
Kościół z czerwoną fasadą akwarela, gwasz, karton; 25 x 17,5 cm;
u dołu napis: 200 / KRENICAWIESROSYTO;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

120
Uliczka z kościołem akwarela, gwasz, karton; 32,7 x 23 cm;
u dołu napis: ROK 1906 / ...TARY...MUSZ NIAKO...SROŁAWSIOPAN (napis słabo czytelny).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł