Stanisław TOEGEL (1905-1953)

1101
Lalunia, 1945 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 32 x 24,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Toegel / Celle (?) 1945 r.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

CZELLI, XX w.

1102
Na rybach akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 48 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Czelli.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Marian TRZEBIŃSKI (1871-1942)

1103
Motyw z Lewoczy, 1927 ołówek, kredka, akwarela, karton naklejony na tekturę; 22,5 x 18 cm;
sygn., dat. i opisany śr. d.: Lewocza 1927 M. Trzebiński.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

1104
Kobieta we wnętrzu pastel, tektura ciemnobrązowa; 31 x 46 cm;
sygn. p. d.: ARTUR / MARKOWICZ (ołówkiem).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Leon FORTUŃSKI (1859-1895)

1105
Scena alegoryczna, 1875 tusz, gwasz, papier; 33,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: LFortuński / 875
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

1106
Mimozy pastel, papier; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M SZCZERBIŃSKI
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Józef GURANOWSKI (1852-1922)

1107
Leśny nokturn, 1914 gwasz, papier; 32,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Guranowski / 1914 r.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)

1108
Przykuty Anioł gwasz, papier; 47 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: "Przykuty Anioł" / M. W.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

1109
Chata góralska zimą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H.Sajdak.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Marian SZCZERBIŃSKI (1900-1981)

1110
Widok na Wawel akwarela, papier; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana l. d.: MSzczerbiński / Kraków-Wawel.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

1111
Miniatura: Portret pruskiego oficera gwasz, kość; 6,2 x 4,8 cm (wymiar owalu).
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

1112
Miniatura: Profil mężczyzny - en grisaille gwasz, kość; 5,8 x 5 cm (wymiar owalu).
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1113
Wygnanie z raju, 1955 olej, gwasz, karton; 40,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: VII / 1955 / Kasper Pochwalski;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Max HAENGER - senior (1874-1941)

1114
Kogut i kury olej, sklejka; 16,5 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: M Hänger sen.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Ludwik WERNER, XX w.

1115
Malwy przed domem olej, płótno; 50 x 77,5 cm;
sygn. p. d.: Ludwik Werner.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Erno ERB (1890-1943)

1116
Przekupki z jarzynami olej, sklejka, 25 x 35 cm;
sygn. p.d.: EErb
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Ludwik WERNER (1903-1968)

1117
Las zimą olej, płótno; 49,5 x 76,5 cm;
sygn. p. d.: Ludwik Werner.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

1118
Wiejska dziewczyna, ok. 1920 olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Stanisław HEYMANN (1843-1915)

1119
Dzieci, 1875 olej, płótno; 33,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: Monachium / S. Heymann / 1875
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

1120
Głowa wieśniaczki olej, tektura; średn.: 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy lewej krawędzi: R.K
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)

1121
Akt na zielonym tle olej, płótno, 81 x 61 cm;
sygn. p. d.: K Z;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Lucian [Lucien] K. PRZEPIÓRSKI (1830-1911)

1122
Zabawy dziecięce, 1891 olej, płótno; 85,5 x 57 cm;
sygn. l. d.: Lucien Przepiorski / Paris 1891
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

Joseph Friedrich N. HEYDENDAHL (1844-1906)

1123
Konwój jeńców, ok. 1880 olej, deska; 20,5 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: J. Heydendahl.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

1124
Rybacy ciągnący sieć olej, sklejka; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: F. Kazimierz Wygrzywalski.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Eustachy PIETKIEWICZ (ok. 1883-1932)

1125
Zimowy las, 1907 olej, płótno; 60 x 45 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Pologna (sic!)1907 r. / E.M. Pietkiewicz.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1126
Brzozy jesienią olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1127
Stogi siana o zachodzie słońca olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Stanisława CENTNERSZWEROWA (1889-1943)

1128
Pejzaż, 1927 olej, tektura; 33,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: S.Cent / 1927. (słabo czytelna).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Malarz nieokreślony, francuski (?), XIX w.

1129
Portret młodej kobiety olej, deska, 40 x 29,5 cm.
estymacja: 3 300 - 4 400 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

1130
Pejzaż z drzewami, 1945 olej, karton; 18 x 23,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: S. Domaradzki Morigen 1945.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

1131
Widok na Wawel, 1945 olej, tektura; 35 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek 945;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)

1132
Pejzaż podgórski olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: L Stroynowski.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Julian MAKAREWICZ (1854-1936)

1133
Rabin z Chmielowa olej, płótno; 25,5 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: J. Makarewicz;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Julian MAKAREWICZ (1854-1936)

1134
Chasydzi olej, sklejka; 43,5 x 55 cm;
sygn. l. g.: J. Makarewicz.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)

1135
Pejzaż z rzeczką, 1922 olej, tektura; 48.5 x 68,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Kopystyński 1922;
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1969)

1136
Widok na Wawel, 1938 olej, płótno; 42,5 x 69 cm;
sygn. i dat. p. d.: M Bieszczanin 1938.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Franz BARBARINI (1804-1873)

1137
Pejzaż z widokiem miasta olej, deska; 18 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: Fr. Barbarini.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1138
Motyw miejski, 1947 olej, płótno; 57 x 41 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1947 / Kasper Pochwalski.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1139
Martwa natura z hełmem, 1966 olej, płótno; 74 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 26 (?) III 1966;
estymacja: 5 500 - 7 200 zł

Antoni MOTŁOCH (1919-?)

1140
Martwa natura olej, tektura; 34 x 46 cm;
sygn. l. d.: A. Motłoch.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Jan BERNHARD (1888-1960)

1141
Martwa natura, 1956 olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: JanBernhard / 56;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

1142
Portret maleństwa olej, tektura; 25,4 x 20,8 cm (w świetle oprawy);
obraz po konserwacji.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1143
Pejzaż, 1936 olej, tektura; 17 x 22,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Podsadecki 36 (ołówkiem).
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Roman ŁYSAKOWSKI (1899-1992)

1144
Martwa natura z cyklamenami, ok. 1970 olej, płótno; 39 x 51 cm;
sygn. p. d.: Roman Łysakowski (słabo czytelna).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

1145
Maternita, 1935 olej, tektura fakturowana; 69,5 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany z prawej z boku: Roman Biliński / adampol 935.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

1146
Portret czytającego mężczyzny olej, płótno naklejone na sklejkę; 43 x 34 cm;
sygn. p. d.: Z. P.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1147
Dziewczynka z gołębiem olej, płótno naklejone na deskę; 85 x 72 cm.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Antoni ŻABSKI (1909-?)

1148
Kobieta z kotem olej, płótno; 110 x 95 cm;
sygn. śr. d.: ażabski.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł