Kazimierz KĘDZIA (ur. 1922)

1436
Gasnące słońce, 2003 olej, pastel, płótno; 92 x 72 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "GASNĄCE SŁOŃCE"
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

1437
Labirynt L-20 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i opisany p. d.: L-20/MS. '14.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Krystyna LIBERSKA (1926-2010)

1438
Pierrot, 1991 olej, płyta; 32 x 22,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: LK 91;
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

1439
W-III 83 technika własna, akryl, płyta; 72 x 72 cm;
opisany na odwrocie: Krystyn Zieliński "W-III-83" /akryl 72 x 72 cm/
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK

1440
Przyjaciel, 2017 olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn. p. d.: Antoszczyk;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Lucio SALLAZZI (ur. 1925)

1441
Pejzaż, 1971 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: Sallazzi; na odwrocie opis autorski: S... / 1971 / ... (słabo czytelnie)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Igor TALWIŃSKI (1907-1983)

1442
Promień, 1965 olej, płótno; 55,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: Igor Talwiński.;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

1443
Jezioro Łabędzie I olej, płyta;61 x 73 cm;
sygn. p. d.: Anna Lewińska, na odwrocie pieczęć autorska oraz odręczny opis i data.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

1444
Codzienność w symbiozie z marzeniami olej, płótno; 50 x 70 cm; sygn. p. d.: Anna Lewińska;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1445
Bez tytułu (53), 1989 akryl, płótno; 130 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz '89; na odwrocie, na płótnie oznaczenie: 53 / X/89.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Witold PAŁKA (1928-2013)

1446
W kawiarni, 2009 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. g.: Pałka W. / 2009.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1447
Zanim XI, 2012 akryl, płótno; 40,5 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: ABAKO '12;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1448
Zanim VIII, 2012 akryl, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: ABAKO '12;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Barbara PAŁKA-WINEK (ur. 1958)

1449
Kompozycja - Ryba technika własna, płótno; 140,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: B. Pałka / Winek.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Joanna GAŁECKA (ur. 1968)

1450
Ptaki we mgle, 2017 olej, płótno; 79,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: JGałecka 2017.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

1451
Z cyklu Symptomy - Implanty III, 2017 olej, płótno; 65 x 100 cm;
sygn. i dat. wzdłuż prawej krawędzi: LEWCZUK 17.;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Stanisław WAŁACH (1919-1983)

1452
Kierowca, 1975 olej, płótno, 96 × 60 cm;
na blejtramie dopisek: Stanisław Walach Kierowca 75 oraz naklejka wystawowa CBWA oddział w Krakowie
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

501
Przeciągająca się brąz polerowany; wys. całkowita: 60,5 cm;
sygn. z tyłu MS (inicjał wiązany) oraz M. SIERPIŃSKI W-WA powyżej cyfra odnosząca się do nakładu (?): 2.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

502
Kobieta drewno, wys. całkowita: 58 cm;
sygn. z tyłu MS (inicjał wiązany) oraz M. SIERPIŃSKI / W-WA - tłoki.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

503
Lalka - Mikołaj, lata 90. XX w. technika własna, tkanina; wys. ok. 38 cm;
z tyłu metka autorska: ALTHAMER (...) WARSZAWA.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

504
Mikołaj, koniec lat 80. XX w. technika własna rzeźbiarska; wys. ok. 31 cm;
przy pasku metka z sygnaturą: ALTHAMER (...) / WARSZAWA.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Tomasz KOCLĘGA (ur. 1968)

1501
Opus Castitate, 2017 brąz, kryształ górski, czarny granit,
wys. całkowita-17 cm; podstawa-4,5 x 10 x 10 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

BOLESŁAW BIEGAS (1877-1954)

1502
Kobieta z woalem (projekt figurki na zwieńczenie chłodnicy samochodu Secqueville-Hoyau);
brąz srebrzony; wys. 11 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

601
Karafka szkło przeźroczyste, dmuchane, szlifowane, rytowane;
wys. 22,5 cm, Śląsk? Czechy?; XVIII w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

DAUM FRERES, La Verrerie de Nancy

602
Waza - misa szkło grubościenne, przeźroczyste, miodowe,
fasetowane; wys. 20,7 cm; Francja, Nancy, ok. 1925.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

CHARLES LEGRAS, Verreries et Cristallerie de St. Denis

603
Waza szkło przeźroczyste, zielone, barwione w masie,
dekoracja naszkliwna emaliowymi farbami, złocenia;
Francja, St. Denis k. Paryża, 1 dekada XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Wytwórnia Rosenthal & Co.

604
Serwis obiadowy Sanssouci, z dekoracją kwiatową (dla 12 osób) porcelana z kremowym szkliwem (Elfenbeinporzellan),
druk barwny, złocenia, Niemcy, Selb (Bawaria),
wytwórnia Rosenthal & Co. , okres międzywojenny.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Państwowa Manufaktura Porcelany w Miśni

605
Serwis do kawy, z puklowaniem i złoceniami (dla 6 osób) porcelana, złocenia;
Niemcy, XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Gustave van Vaerenbergh (1873-1927)

606
Popiersie kobiety z gałązkami wawrzynu we włosach terrakota o półmatowej powierzchni (lekko zeszkliwionej),
glinka garncarska ze złotą folią (?); Belgia,
Gustave van Vaerenbergh, pocz. XX w.-1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

607
Grająca na lirze korbowej, z cyklu: Sizilianische Hirtenkapelle model: Emil Paul Borner (1888-1970)
porcelana, farby naszkliwne; wys. 25 cm;
realizacja: 1925 - 1934
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Erste Wiener Kunst- Terrakota-Fabrik und Atelelier F.Goldscheider

608
Dziewczynka na krześle fajans, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowe; wys. 23,5 cm;
lata ok.1911-1912 r.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Fabryka porcelany w Wierbiłkach k/ Moskwy

609
Tańczący chłop z czapką porcelana, farby naszkliwne, lekkie przetarcia (porysowania?); Rosja,
fabryka Gardnera (zał. 1766), XIX/XX w.? (sygnatura lat ok. 1870-1919)
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

610
Chłop pchający taczkę z drewnem porcelana, farby naszkliwne, złocenia (wokół prostokątnej podstawy);
Rosja, fabryka Gardnera (zał. 1766), XIX/XX w.? (sygnatura lat ok. 1870-1919)
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Wytwórnia Villeroy & Boch, zakład w Mettlach (fajans)

611
Żardiniera z motywem kasztanowca, z wkładem ceramicznym Niemcy, wkład: wytwórnia Villeroy & Boch, Mettlach (Saara), 1 ćw. XX w. ;
oprawa: Firma J.P. Kayser Sohn, Karfeld - Bockum (Nadrenia), lata 20.XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

612
Flakon (wazon) z korkiem, z plastyczną dekoracją kwiatami kaliny (Schneeballdekor) porcelana, farby naszkliwne, złocenia, drobne ubytki
dekoracji plastycznej , częściowo retuszowane; Miśnia, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Fabryka Fajansu Stanisława Mańczaka w Chodzieży (1921-37)

613
Patera dekoracyjna z motywem szafirowej rozety Polska, wytwórnia fajansu w Chodzieży, okres Stanisława Mańczaka,
lata 1921 - 1937, dekoracja wg projektu Tadeusza Szafrana ?,
lata ok. 1933 - 1936
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

614
Wazonik seladonowy z ornamentem roślinnym porcelana z reliefem podszkliwnym, szkliwo półprzejrzyste zielonkawe (seladonowe);
wys. 17,5 cm; Chiny, XIX/XX w. ?
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

615
Wazon cylindryczny z dekoracją kobaltową ze smokiem i karpiem wśród fal porcelana, kobalt podszkliwny;
Chiny, XVIII/XIX w. lub XIX w.?
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Firma DAUM, FRANCE

1601
Zegarek gabinetowy, kwarcowy szkło lane, metal; wys. 11,5 cm;
Francja, Nancy, 4 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wytwórnia szkła kryształowego BACCARAT

1602
Misa szkło przeźroczyste, fasetowane; wys. 10,2 cm;
Francja, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1603
Para wazonów secesyjnych z kwiatami fuksji szkło barwione proszkowo w masie, farby emaliowe;
wys. 26,3 i 25,8 cm; Francja, pocz. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1604
Dzban do wina, z korkiem i 5 kieliszków szkło przeźroczyste, zielonkawe; farby emaliowe;
srebro pr. 800; Niemcy, XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Fabryka porcelany w Ćmielowie

1605
Dwie figurki zwierząt: pingwin i pies collie porcelana, farby naszkliwne; Polska, lata 50./60. XX wieku,
Modele Mieczysława Naruszewicza (1923 - 2006) z lat 50.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Fabryka Fajansu i Porcelany w Chodzieży, proj.Z.Stryjeńskiej

1606
Trzy talerze z miniaturami serii: Tańce polskie: Oberek, Zbójnicki, Polka porcelana, druk barwny; wys. 2,2 cm, średn.17,5 cm;
sygn. (wszystkie talerze); Polska, po 1963 roku
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Fabryka Porcelany w Ćmielowie

1607
Serwis Empire, zespół obiadowy oraz do kawy i herbaty (dla 6 osób) porcelana, złocenia błyszczące i matowe, czerń naszkliwna,
lekko przetarte złocenia; Polska, okres międzywojenny
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Wincenty Potacki (1904-2001)

1608
Plakieta porcelanowa: popiersie kobiety z zawiązanymi oczami porcelana biała, odlew; 28,5 x 20,5 cm, nie sygnowana
Prac autorska Wincentego Potackiego, kon. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1609
Talerz z dekoracją miniatorską o tematyce bachicznej porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące, matowe, grawerowane;
średn.23 cm; Francja, Paryż, malarz-dekorator porcelany Halley, pocz. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Manufaktura porcelany elektora Karola Teodora

1610
Talerz serwisowy z dekoracją kwiatową luźnym bukietem i rzutami kwiatowymi Niemcy, Frankenthal, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł