Państwowa Manufaktura Porcelany w Miśni

1611
Talerz z dekoracją reliefową, złoconą na kartuszach, z bławatkiem w lustrze porcelana, dekoracja reliefowa odciskana,
złocenia błyszczące i matowe, farb naszkliwne, lekkie przetarcia złoceń;
lata 1924 - 1934
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Manufaktura Porcelany w Wiedniu

1612
Figurka ogrodniczki z kwiatami w fartuszku porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 16,5 cm,
Wiedeń, Cesarska Manufaktura Porcelany, 1844
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Manufaktura porcelany Charlesa Martina w Limoges (zał. 1875)

1613
Wazon z dekoracją chryzantemami porcelana, farby naszkliwne, złocenia - przy krawędzi naprószane,
przetarcia złoceń na uchwytach; wys.34 cm; Francja, lata 1891 - 1900
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

1614
Dzban koniczny z reliefową sceną rodzajową (judaicum) fajans, dekoracja reliefowa, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowe;
wys.23,5 cm; Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wytwórnia Friedricha Goldscheidera w Wiedniu

1615
Figurka stojącego charta Austria, Wiedeń, model z 1911 roku:
Valmore Gemignani (1879 - 1956), realizacja: lata 20. XX wieku
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wytwórnia fajansu i kamionki Villeroy & Boch, zakład w Mettlach (zał.1809)

1616
Dzban z pokrywą cynową, okolicznościowy, z barwną sceną alegoryczną - muzyczną kamionka jasna ze szkliwem przejrzystym, druk barwny (chromolitografia?),
cyna; wys.40 cm; Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1617
Kufelek z pokrywą cynową, z flagą bractwa szkolnego(?) gimnazjum w Reinickendorf (Berlin) kamionka jasnobeżowa, farby ceramiczne, cyna; wys.15,5 cm;
Niemcy, dekoracja - H. Zimmer, Berlin (?), 1 ćw. XX w. (1928)
estymacja: 900 - 1 200 zł

1618
Waza owalna z pokrywą i talerzową podstawą (presentoir), z dekoracją w stylu Rouen fajans szkliwo cynowe, farby wysokich temperatur;
Francja, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1619
Naczynie serwisowe (do wykałaczek?) z herbem Ślepowron ( Bujno) porcelana, farby naszkliwne, srebrzenia, złocenia (mocno przetarte);
Niemcy, wytwórnia nieokreślona, poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1620
Talerz serwisowy z herbami (małżeńskimi?) Nałęcz i Ciołek Czechy, Ostrov (Schlackenwerth), fabryka porcelany Pfeiffer & Löwenstein,
XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Wytwórnia Philippe Deshoulieres’a w Limoges (zał.1826)

1621
Zespół 12 talerzy i dwa półmiski z dekoracją niebieską rybami i owocami morza - model Estoril (proj. J. Peche) porcelana druk niebieski;
Francja Limoges, proj. J. Pache, wyrób współczesny (kon. XX w.)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Norblin i Ska (firma czynna 1819-1939)

701
Paterka-koszyk stop verit cechowany (orzeł, VERIT/N.B.W), szkło;
wys. 18,6 cm; Warszawa, ok. 1900.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

702
Cukiernica skrzynkowa plater cechowany (WARSZAWA/NORBLIN/&Co - w owalu, PLAQUE);
wys. 9 cm, szer. 15 cm; Warszawa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Bracia Henneberg (firma czynna 1856-1939)

703
Samowar plater cechowany, wys. 62 cm;
Warszawa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J.Fraget (czynna 1824-1939)

704
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kantynie (106 sztuk) plater cechowany; Warszawa, 1915-1939
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

705
Łyżka stołowa srebro niecechowane; dł. 20,5 cm, szer. trzonka 5,3 cm;
waga 45 g. Polska?, ok. poł. XVII w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

706
Łyżka stołowa srebro niecechowane, dł. 18,4 cm, szer. trzonka 5,4 cm;
waga 50 g. Polska, ok. poł. XVII w.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

707
Łyżka stołowa srebro, dł. 19,5 cm; waga 60 g.
Polska, XVIII w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Christoph Bierrath (notowany 1660-1672)

708
Dzban do Wieczerzy Pańskiej srebro cechowane; waga 691 g.
Lipsk, ok. 1660
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

709
Fragmenty dekoracji pasa przeworskiego srebro niskopróbne, dł. ok. 50 cm, klamra - dł. 13 cm
I poł. XVII w.
estymacja: 25 000 - 33 000 zł

710
Świecznik chanukowy srebro próby 3 cechowane; wys. 34 cm, szer. 24,5 cm;
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

711
Balsaminka wieżyczkowa srebro próby 3 cechowane; waga 109 g.
Brno, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Heinrich Diittrich (czynny 1894-1920?)

712
Komplet dekoracji do wałków rodału (para uchwytów i zwieńczeń - rimonimów) srebro próby 3 cechowane; waga 2164 g.
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

713
Para rimonimów srebro próby 13 cechowane; waga 752 g.
Wiedeń, 1850
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

714
Kufel w stylu historyzmu srebro; waga 2475 g;
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Francois Desire FROMENT-MEURICE (1802-1855)

715
Kufel dekoracyjny srebro próby 1 (950) cechowane;
Paryż, ok. 1850
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

716
Papierośnica męska srebro próby 84 cechowane; waga 198 g,
Moskwa, 1908
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Peter WANDBLADT (czynny w Petersburgu od 1860)

717
Portmonetka srebro złocone próby 84 cechowane; waga 128 g.
Petersburg, lata 60.-70.XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

718
Para solniczek łyżeczkami w kasetce srebro cechowane próby 84; waga 85 g
Moskwa?, 1899-1908
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Tatiana BAŁASZEWA (czynna od 1856)

719
Tabakierka srebro próby 84 cechowane, częściowo złocone, niello;
waga 124 g. Moskwa, 1856
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Timothy HESKETH ( zm. 1883)

720
Para puzderek srebro częściowo złocone próby 84 cechowane, emalia malarska;
waga 310 g. Petersburg, lata 70. XIX w.
estymacja: 11 500 - 15 000 zł

Ludwik NAST lub wdowa (firma czynna od lat.20.XIXw. do ok.1890)

721
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12 cechowane; waga 656 g.
Warszawa, lata 30.-40.XIX w.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Franciszek Jarzemski (czynny lata 90. XIX w. - pocz. XX w.)

722
Taca dwuuszna Gustaw Radke - sprzedawca
srebro próby 84 cechowane, waga 3593 g.
Warszawa, 1895
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Karol MALCZ (firma czynna 1827-1939)

723
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12 cechowane; waga 655 g.
Warszawa, lata 40. XIX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

724
Komplet do kawy art deco składający się z dzbanka do kawy, mlecznika i 4 koszyczków do szklaneczek;
srebro próby 3 cechowane, waga 907 g.
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Beniamin Krzysztof WAGNER (czynny 1807- 1843)

725
Patera srebro próby 12 częściowo złocone cechowane; waga 822 g.
Wilno, ok. 1840
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 27 000 zł

Firma Odiot (okres sukcesji Boulengera, lata 1906-1956)

726
4 solniczki srebro próby 1 (950) cechowane; waga 342 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Beniamin Krzysztof WAGNER (czynny 1807-1843)

727
Talerz półmiskowy srebro próby 12 cechowane; waga 768 g.
Wilno, lata 20.XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena oferowana 7 000 zł

728
Guziki do żupana srebro niecechowane, waga 52 g.
Polska, I poł. XVII w.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

729
Koszyk filigranowy srebro próby 12 cechowane; waga 212 g.
Dobre Miasto, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

730
Cukiernica dwuuszna srebro próby 84 częściowo złocone cechowane;
waga 490 g. Petersburg 1854
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

731
Łańcuch z monetami srebro, dł. łańcucha 57 cm
Polska, 1626 i XVII w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Carl Gottfried HAASE (1756-1796)

732
Cukiernica rokokowa srebro cechowane; waga 450 g.
Wrocław, 1758-1760
estymacja: 9 500 - 12 000 zł

Victor Saglier Freres

1701
Dzbanek do wody secesyjny szkło szlifowane, plater, stop metali pierwotnie srebrzony (srebrzenia zachowane częściowo);
Francja, ok. 1900
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget

1702
Żardiniera secesyjna plater; wys. 11,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 15,8 cm
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Johan Theodor Palmgren

1703
Patera plater; wys. 10,5 cm, szer. 35,5 cm, głęb. 22,5 cm;
Szwecja, Norrköping, lata 60. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

S.Handelsman i Ska

1704
Komplet do palenia plater, wys. 22 cm, średn. 15,5 cm
Warszawa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Firma Christofle

1705
Cukiernica z mlecznikiem plater cechowany;
Paryż, 1968-1974
estymacja: 700 - 1 000 zł
Cena oferowana 600 zł