Jan MATEJKO

1
Poczet królów polskich Zbiór portretów historycznych. Rysunki Jana Matejki.
Tekstem objaśniającym zaopatrzył St.Smolka i A.Sokołowski. Wiedeń 1893,
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

Józef Ignacy KRASZEWSKI, Elwiro ANDRIOLLI

2
Stara baśń Powieść z dziewiątego wieku. Ilustrował E.M. Andriolli.
Wydanie jubileuszowe z portretem autora. Warszawa 1879 Nakład Gebethnera i Wolffa.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

3
Dirce chrześcijańska [Neron w cyrku], 1899 fotograwiura, papier; 37 x 77 cm (wymiar kompozycji)
sygnatura autorska w obrębie kompozycji: H. SIEMIRADZKI MDIIIXCVII;
estymacja: 1 700 - 2 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

4
Wenecja - Ca’ d’Oro litografia, papier; 25 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: StK 1907 (na płycie).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

5
Robótka, 1937 węgiel, papier; 59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kidoń 1937.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)

1001
Widok na kościół św. Anny od strony Mariensztatu, 1916 litografia, papier; 72,5 x 54,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FJabłczyński (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1002
Widok na dzwonnicę kościoła św. Anny w Warszawie, 1915 litografia, papier; 72,5 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FJabłczyński (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1003
Widok na dzwonnicę katedry Świętojańską, 1916 litografia, papier; 72,5 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jabłczyński (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871)

1004
Le Jockei au moment de monter a Cheval [Dżokej dosiada konia], 1827 Carl VERNET (1758-1836) - według
akwatinta barwna, papier; 32 x 39,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d. w kompozycji: Carl Vernet;
estymacja: 900 - 1 200 zł

1005
Jockei coupant son Adversaire [Dżokej naciera na przeciwnika], 1827 Carl VERNET (1758-1836) - według
akwatinta barwna, papier; 32 x 40 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 900 - 1 200 zł

1006
La Course au premier Tournant [Wyścig na pierwszym zakręcie], 1827 Carl VERNET (1758-1836) - według
akwatinta barwna, papier; 30 x 39,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. po środku w kompozycji: C le Vernet;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1007
U wodopoju, 1937 drzeworyt barwny, papier; 41 x 27 cm;
poniżej obrazu sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

1008
Papugi, 1937 drzeworyt barwny, papier; 41 x 25 cm;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1009
Córka Ben Brahima, 1938 drzeworyt barwny, papier; 53 x 41 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1864)

1010
Podróż panny młodej (akt VIII), 1847 drzeworyt barwny, papier lub bibuła podklejone papierem;
23 x 35 cm (wymiar kopozycji), 24 x 35,2 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

1011
Zestaw pięciu grafik heliograwiura i litografia;
wszystkie prace sygn. i dat. w kompozycji
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Jerzy Ryszard KRAUSE [KRAUZE] (1903-1978)

1012
Portret mężczyzny z profilu ołówek, papier; 18 x 13 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Krause.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

101
Przed dworkiem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony
na tekturę; 11 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

102
Toast, 1908 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Leonard Wintorowski (sic!) / 1908.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Marian JANKOWSKI, XIX/XX w.

103
Hetman Stanisław Żółkiewski, 1915 akwarela, papier brązowy; 34 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. JANKOWSKI. 1915.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

104
W zimowy dzień, ok. 1939 gwasz, papier; 93 x 72 cm;
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA;
estymacja: 26 000 - 35 000 zł
Cena sprzedaży 47 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

105
Jeździec akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy;
37,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout),
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

106
Święto Jordanu [Procesja Jordanu], ok. 1910 akwarela, gwasz, kredka, karton naklejony na tekturę; 64 x 87 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: TAxentowicz;
estymacja: 49 000 - 65 000 zł
Cena oferowana 43 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

107
Pejzaż zimowy z łosiem olej, płótno; 71 x 116 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

108
Odpoczynek olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: S. Just.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

109
Pejzaż z drzewami, 1880-1885 olej, płótno; 18 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: W: Malecki;
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

110
Prace w polu olej, tektura; 53 x 72 cm;
sygn. p. d.: StKamocki (obraz przed konserwacją).
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

111
Obejście w Bolechowicach [Gniazda bocianie], 1911 olej, tektura; 25 x 34 cm (w świetle oprawy);
opis autorski p. d.: BOLECHOWICE;
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

112
Pejzaż z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej, ok. 1915-1920 olej, płótno naklejone na tekturę; 45 x 64 cm;
sygn. p. d.: WW (inicjał wiązany).
estymacja: 36 000 - 48 000 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

113
Kwiaty w wazonie, 1933 olej, karton; 54 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: AWenbaum (sic!) / 1933.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

114
Róże i filiżanka olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej strony po środku: akarpiński.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

115
Kwiaty w wazonie olej, płyta; 61 x 46 cm;
sygn. p. d.: j hrynkowski;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Karol MASZKOWSKI (1868-1938)

116
Martwa natura z pomidorami i dzbanem, 1915 olej, płótno, 43 x 104 cm;
sygn. l. d.: K. Maszkowski 915
estymacja: 29 000 - 38 000 zł

Eugeniusz ARCT (1899-1974)

117
Martwa natura z rybami w mosiężnej misie, 1929 olej, płótno; 56 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz Arct /1929;
estymacja: 16 000 - 22 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

118
Portret Jana Albina Goetza Okocimskiego, 1916 olej, deska; 81 x 64 cm;
sygn. i dat. p. g.: J Malczewski 1916.;
estymacja: 320 000 - 420 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

119
Główka dziecka, 1921 olej, deska; 22 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1921.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 21 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

120
Kąpiące się olej, tektura; 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: St. Żurawski.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

121
Zachwyt, 1892 olej, płótno; 74 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fr Żmurko 1892.
estymacja: 40 000 - 55 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

122
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)
estymacja: 360 000 - 480 000 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

123
Powitanie, 1942 olej, płótno naklejone na tekturę; 37 x 56 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski 1942.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

124
Na polowaniu, 1900 olej, deska; 28 x 39,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: S MASŁOWSKI. WARSZAWA. 900;
estymacja: 46 000 - 60 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

125
Zaporożec - studium, ok. 1873 olej, płótno, 63 x 54 cm;
sygn. u dołu: J CHELMOŃSKI
estymacja: 140 000 - 180 000 zł

Maurycy APFELBAUM (1887-1931)

126
Jerozolima olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: MApfelbaum.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

127
sygn. l. d.: M. HANEMAN
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

128
Escorado, 1922 olej, płótno dublowane; 56 x 77 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: "Escorado" / F.M. Wygrzywalski / 1922;
estymacja: 25 000 - 33 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

129
Wiosna - Diana olej, płótno; 291 x 191 cm;
sygn. p. d.: Malczewski.
estymacja: 350 000 - 450 000 zł

Eduard KURZBAUER (1840-1879)

130
Smutne wieści olej, płótno; 74 x 106 cm;
sygn. p. d.: E. Kurzbauer;
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

131
Portret dziewczyny z różową kokardą, ok. poł. XIX w. olej, płótno; 74 x 62 cm (obraz po konserwacji).
estymacja: 9 000 - 12 000 zł