201
Uskrzydlone putto drewno lipowe, ślady polichromii; wys. ca 56,5 cm;
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

202
Skrzydlaty amorek drewno polichromowane i srebrzone; wys. ca 45 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bolesław SYREWICZ (1838-1899)

203
Popiersie Stefanii Okoń biały marmur; wys. 42,5 cm;
u góry z lewej strony pod rzeźbą wyryty napis: „STEFANIA OKOŃ”.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Firma złotniczo-platernicza CHRISTOFLE & Cie (czynna od 1830)

204
Świniopas (nagroda w konkursie Ministerstwa Rolnictwa) brąz, odlew srebrzony, czerwony marmur; wys. ca 30 cm;
Francja, Paryż - St. Denis, 1896.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

205
Krucyfiks brąz, odlew złocony i patynowany; wys. 38,3 cm;
Francja, po poł. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 500 zł

Émile Louis PICAULT (1833-1915)

206
„Pro ingenio” brąz patynowany; wys. 40 cm;
Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Bruno ZACH - „TUCH” (1891-1945)

207
Pierrot i Kolombina brąz malowany, kość malowana (?); marmur czarny i beżowo-zielonkawy; wys. 40,8 cm;
Austria, Wiedeń, lata 20. XX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

208
Dziewczyna łowiąca krewetki SOCIETÉ des BRONZES de PARIS (odlewnia czynna 1875-1930)
brąz, odlew patynowany, malowany; Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Lord Ronald Charles Sutherland-Leveson GOWER (1845-1915)

209
Maria Antonina w drodze na szafot BOYER FRÉRES FONDEURS PARIS (odlewnia zał. 1840; bracia Emil i Alfred 1864-1893)
brąz patynowany; Anglia - model 1876; Francja, Paryż - odlew lata 80. XIX w.
estymacja: 12 500 - 16 500 zł

210
Rybak brąz patynowany różnobarwnie, szary marmur; wys. 78,5 cm;
Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

Fernand Joseph Job HAMAR (1869-1943)

211
Bachantka z małym faunem brąz patynowany; wys. 78,5 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 36,5 cm.
Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 14 000 - 19 000 zł

Jakub TATARKIEWICZ (1798-1854)

212
Popiersie Klementyny z Tańskich Hoffmanowej (1798-1845) Jan TROUVÉ (Fabryka Lamp i Brązów, czynna od 1835)
brąz, odlew polerowany, cyzelowany, złocony; wys. 20,7 cm;
Warszawa, 1847.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena sprzedaży 31 000 zł

1201
Amorek drewno polichromowane; wys. 52 cm, szer. 45,5 cm, głęb. 14 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1202
Matka Boska z Dzieciątkiem drewno polichromowane; wys. 140 cm, podstawa ca 42 x 30 cm.
Europa Środkowa, Polska?; pocz. XIX w.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

ARTYSTYCZNA WYTWÓRNIA FIGUR STANISŁAW KOZIKOWSKI (czynna od 1882 -do lat 50. XX w.)

1203
Kowal gips brązowiony, patynowany; wys. 68 cm;
Polska, Częstochowa, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

A. RAPRANEL (czynny XX w.)

1204
Chłopczyk poskramiający lwy cynkal brązowiony, czerniony; marmur; wys. 27 cm;
Francja, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Antoni KURZAWA (1848-1898)

1205
Plakieta - Przeprawa przez Wilię 1812 Warszawa, Edward KRASNOSIELSKI (1875-1937) Zakład Artystyczny
Wyrobów z Brązu (czynny 1901 - 1930); 1914-1918, wg proj. 1887/ 1888.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Léon MORICE (1868-1930)

1206
Popiersie chłopca brąz, odlew patynowany, malowany; marblit; wys. 29,5 cm;
Francja, ok. 1910
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1207
Wojownik antyczny brąz patynowany, marmur; wys. 30 cm;
Europa Zachodnia?; pocz. XX w.; dedykacja - Polska, 1925
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Emmanuel VILLANIS (1858-1914)

1208
Esmeralda brąz, odlew patynowany; wys. ca 40 cm;
Francja, ok. 1900.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

1209
Ptaszki na gałązce olszyny brąz patynowany, granit polerowany; wys. 31,8 cm;
Niemcy, Monachium?; 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Ryszard WAŚKO (ur. 1947)

301
Krzesła, 2006 fotografia barwna, druk solwetowy, folia na PCV grubości 5 mm, 119 x 249 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie, wydruk autorski, nakład: 2/2;
estymacja: 15 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

302
Z cyklu: Obrazy intuicyjne, 1966 technika własna, papier; 60 x 52 cm;
na odwrocie oprawy napis autorski:
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

303
Głowa Dantego - Boska Komedia drzeworyt, papier; 40 x 29 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: E.A. (ołówkiem), p. d.: Panek (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

304
Postać, 1995 serigrafia, papier niebieski; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Teresa Pągowska 95 (ołówkiem), l. d. nakład: 10/30 (ołówkiem).
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

305
Kompozycja, 1957 ołówek, papier; 29,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
dat. l. g.: 21.9.57.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 600 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

306
Akt dziewczyny, 1957 ołówek, karton; 21,5 x 6,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SŻ 57.
estymacja: 2 800 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

307
Ostrowik, 1990 pastel, kredka, tusz lawowany, papier; 40 x 30 cm;
napis p. d.: Ostrowik / 1990 / Sienicki / Jacek.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

308
Bez tytułu, 1993 pastel, papier szary; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Dobkowski 93.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

1301
Mit, 2007 litografia barwna, druk cyfrowy, papier;
79,5 x 63,3 cm (wymiar odbitki w świetle passe-partout);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Paweł WEINREB (ur. 1978)

1302
Piękno i Bestia litografia barwna, druk cyfrowy, papier;
63,3 x 79,5 cm (wymiar odbitki w świetle passe-partout);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

1303
Kobieta na schodach, 1966 litografia, papier; 36 x 24 cm (wymiar kompozycji), 48,5 x 35,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: Epreuve d'artiste (ołówkiem), p. d.: L
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

1304
Zwierzęta litografia, papier; 43 x 33 cm (wymiar kompozycji), 50 x 35 cm (wymiar arkusza);
na odwrocie numer: 000882 (pieczątka, fioletowym tuszem).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

1305
Apokalipsa, 1985 litografia, papier; 50 x 30 cm (wymiar kompozycji), 70 x 50,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: 20 / 150(ołówkiem), p. d.: Lebenstein 85
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

1306
Postać w kapeluszu, 1973 linoryt (?), papier; 54 x 38 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu p. d.: E. A. MUSIAŁOWICZ 1973 (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

1307
Don Kichot litografia (?), papier; 65 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

1308
Kobieta na tle morza litografia, papier; 71 x 41,5 cm (wymiar kompozycji),
65 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Malwina NIESPODZIEWANA (ur. 1972)

1309
Caryca linoryt, akwatinta (?), papier; 67,5 x 49,5 cm (wymiar kompozycji),
79 x 60 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Tadeusz WIKTOR (ur. 1946)

1310
Requiem dla Eugenii V druk cyfrowy, papier; 29 x 29 cm (wymiar kompozycji),
36 x 32 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Paweł STELLER (1895-1974)

1311
Nad strumieniem, 1969 drzeworyt, papier; 19,5 x 15,5 cm (wymiar kompozycji),
26 x 21 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 700 - 900 zł

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

1312
Lina, 1991 akwaforta, akwatinta, papier; 36 x 31 cm (wymiar kompozycji),
56 x 43 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. na płycie: 1991 S (poziomo);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

1313
Żaba, 1995 akwaforta, akwatinta, papier; 64,5 x 49,5 cm (wymiar kompozycji),
79 x 56 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. na płycie w kompozycji p. d.: SROKA 1995;
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

1314
Dama, 1977/1978 akwaforta, akwatinta, papier; 65 x 49 cm (wymiar kompozycji),
75,5 x 56 cm (wymiar arkusza); sygn. w kompozycji na płycie p. d.: KS w kole;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Roman BANASZEWSKI (ur. 1932)

1315
Dziewczyna litografia, papier; 65 x 47 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: "Dziewczyna" lito (ołówkiem),
estymacja: 700 - 1 000 zł

Marian MALINA(1922-1985)

1316
Podsłuchiwanie linoryt (?), papier; 55,5 x 52 cm (wymiar kompozycji),
75,5 x 62,5 cm (wymiar arkusza).
estymacja: 900 - 1 200 zł

1317
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

1318
Zamek we mgle grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Yarosłav KACHMAR (ur. 1955)

1319
Composition I, 2001 mieszana technika graficzna, papier; 26,5 x 29 cm (wymiar kompozycji);
37,5 x 35,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 400 - 3 000 zł