Władysław OLESZCZYŃSKI (1807-1866)

830
Medalion „Juliusz Słowacki” brąz, odlew patynowany; średnica 18,3 cm; Warszawa,
Firma brązownicza BRACI ŁOPIEŃSKICH (czynna od 1865), odlew - 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

831
Shunga - zwój japoński ze scenami erotycznymi drzeworyt kolorowany na papierze; tkanina jedwabna; dł. całk. 228,5 cm;
Japonia, pocz. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

832
Świecznik 2-płomienny brąz, częściowo złocony i srebrzony; wys. 20 cm;
Francja?; lata 90. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 600 zł

LENZKIRCH, Aktiengesellschaft fu¨r Uhrenfabrikation (czynna od 1851 do 1929)

833
Zegar ścienny, eklektyczny drewno (sosna, dąb); snycerka; mosiądz, brąz, szkło; wys. 133 cm;
Niemcy, Schwarzwald, XIX /XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 600 zł

834
Zegar stołowy, szafkowy drewno czernione, mosiądz złocony, brąz, stal, szkło, tkanina; wys. 56,5 cm;
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

835
Lustro z sielankowym obrazem drewno (mahoń), tafla lustrzana; obraz - olej, płótno, sklejka;
wys. 171 cm, szer. 98 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Andreas LEHMANN (zegarmistrz praski, zm. 1814)

836
Zegar szafkowy drewno czernione i złocone; konstrukcja sosnowa; brąz; mosiądz; srebrzenie;
szkło; Czechy, Praga; 2 poł. XVIII w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

1801
Pierścionek z brylantami kompozycja z 9 szt. brylantów o masie łącznej 0.60 ct (Si-Si1/G-J),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 6.950 g.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

1802
Kolczyki z diamentami 6 szt. diamentów w starym szlifie brylantowym;
złoto pr. 0.583, oprawa kamieni srebro, masa całkowita 3.060 g
estymacja: 21 000 - 28 000 zł

1803
Pierścionek złoty 3 szt. brylantów oraz 16 szt. diamentów w szlifie bagieta;
złoto pr. 0.583, masa całkowita 5.390 g.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

1804
Brosza - kamea profil kobiety z harfą rzeźbiony na muszli o wym. 40 x 30 mm,
oprawa złoto pr. 0.585, masa całkowita 10.370 g
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1805
Pierścionek z szafirem szafir oraz 8 szt. diamentów w szlifie schodkowym;
złoto pr.0.750, masa całkowita 6.230 g.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1806
Para kolczyków z koralami 2 szt. okrągłych korali naturalnych, złoto pr. 0.750, masa całkowita 9.050 g.
Anglia, okres międzywojenny, XX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

1807
Broszka złota 43 szt. rozet diamentowych;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 8.230 g.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1808
Brosza platynowa brylant w starym szlifie oraz 63 szt rozet;
platyna, masa całkowita 20.820 g.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

1809
Pierścionek z perłą perła „baroczek” oraz 18 szt brylantóww starym szlifie,
złoto 18 ct, masa całkowita 3.390 g.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

1810
Laska z głową górala drewno toczone i rzeźbione; metal;
Polska, Zakopane, lata 20-30. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

1811
Popielniczka z kameleonem brąz, odlew toczony, polerowany, patynowany;
Europa Środkowa, Polska?; 1 tercja XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wytwórnia wyrobów cynowych J. P. KAYSER SOHN

1812
Dzban secesyjny stop cynowy „Kayserzinn”; wys. 22,5 cm;
Niemcy, Krefeld-Bockum, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1813
Para lichtarzy brąz złocony; wys. 26 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1814
Krucyfiks drewno mahoniowe, brąz złocony, cynk brązowiony, żyłka cynowa i mosiężna;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1815
Krucyfiks inkrustowany drewno hebanowe i różane (?); inkrustacja macicą perłową; brąz, odlew;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1816
Ikona - Św. Dymitr Sołuński (Demetriusz z Tessalonik) tempera na desce, z dwiema szpongami grążonymi w sztorcach;
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

1817
Ostatnia wieczerza olej, płótno naklejone na deskę; 125 x 90 cm (zamknięte łukiem);
w oryginalnej ramie
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

1818
Zegar podróżny, z kluczykiem mosiądz złocony, szkło, emalia, stal; wys. z antabką 15,3 cm;
Francja; lata 70. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Johann Heinrich HAMMER, Manufaktura „Kessel-und Dosenfabrik”

1819
Tabakierka oficerska miedź, mosiądz; wys. 3 cm, dł. 15,3 cm, szer. 4,4 cm.
Niemcy, Westfalia, Iserlohn, przed 1760.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

1820
Prochownica myśliwska + 2 narzędzia dodane: miarka do prochu i szczypce do odlewania kul mosiądz, skóra; Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

1821
Lustro ścienne, neorokokowe drewno sosnowe, lipowe, gipsatura, złocenie na pulment, biała polichromia;
tafla lustrzana; wys. 136 cm, szer. 72,5 cm, głęb. 15 cm.
Europa Środkowa, 3 ćw.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

901
Szafka pomocnicza w stylu eklektycznym mahoniowa, 168 x 78 x 39 cm;
Europa Zachodnia, ok. 1900;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

902
Barek neostylowy w formie przeszklonej szafki, fornirowanej orzechem;
64 x 78 x 44 cm;
Niemcy lub Polska, 2 poł. lat 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

903
Stolik pomocniczy w stylu art déco okrągły z marmurowym blatem, orzechowy; 60,3 x śr. 74,5 cm;
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

904
Bufet neoklasycystyczny fornirowany drewnem satynowym, różą, palisandrem, intarsjowany,
z rezerwami ozdobionymi malowanymi scenami w typie chinoiserie;
97 x 127,5 x 49,2 cm; Anglia
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

905
Stolik pomocniczy w stylu Ludwika Filipa prostokątny, fornirowanym mahoniem; 76 x 90 x 64,5 cm;
Europa zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

906
Szafka klasycyzująca wysoka, mahoniowa; 139,5 x 70,6 x 44,2 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

907
Szafa kredensowa o konstrukcji dębowej XIX wiecznej, z fornirowanymi licami szuflad, płycinami skrzydeł drzwi
i zwieńczeniem pochodzącymi z poł. XVIII w., Europa Środkowa
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

908
Szafka manierystyczna ozdobiona intarsją naklejaną i zwykłą; 95 x 41 x 67 cm;
Niemcy Południowe, kon. XVII w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

909
Sekretera barokowa fornirowana i bogato intarsjowana orzechem i śliwą w ornamenty floralne, brzozą;
186 x 125,5 x 69 cm; Południowe Niemcy, 2 ćw. XVIII w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

910
Sekretera klasycystyczna fornirowana i intarsjowana orzechem, śliwą, jaworem we wzory geometryczne i floralne;
145 x 94 x 39,5 cm; Południowe Niemcy, koniec XVIII w.
estymacja: 11 000 - 14 500 zł
Cena oferowana 9 600 zł

911
Szafka kątowa na słupach (z niem. Stollenschrank), fornirowana jesionem i intarsjowana śliwą;
195 x 80 x 47 cm; Północne Niemcy, 1 poł. XVIII w.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

1901
Zestaw mebli do jadalni złożony z rozkładanego stołu i 14 krzeseł;
stół: wys. 78 cm, blat (złożony) 103 x 266 cm,
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

1902
Szafa sieniowa w stylu mebli gdańskich masywna, bogato rzeźbiona, fornirowana dębiną, o konstrukcji sosnowej; 242 x 234 x 74 cm;
Gdańsk ?, XIX/XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

1903
Stolik art déco z prostokątnym blatem, fornirowany wzorzystym orzechem;
78 x 90 x 70,2 cm, Polska, ok. 1930.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1904
Stolik art-deco z okrągłym blatem Sosna, jesion, orzech; wys. 78,5 cm, średnica 69 cm; pólka 57 x 57 cm.
Europa Środkowa, Polska? lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 000 zł

1905
Toaletka art deco z dużym okrągłym lustrem, palisandrowa;
146,5 x 118 (śr.) x 38 cm; Polska, l. 20./30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1906
Stolik do gry art deco rozkładany, fornirowany wzorzystym orzechem;
76 x 72,5 x 42,2 cm, wys. po rozłożeniu blatu 73 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1907
Szafa eklektyczna zamykana skrzydłami ozdobionymi rzeźbionymi liśćmi, orzechowa;
195,5 x 123 x 62 cm, Polska, koniec XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1908
Etażerka eklektyczna z trzema półkami, wykonana z brzozy barwionej na mahoń; 92 x 90,3 x 31 cm;
Europa Środkowa, ok. 1900.
estymacja: 600 - 800 zł

1909
Stolik pomocniczy klasycyzujący z rozkładanym blatem, mahoniowy; 77,8 x 58 x 49 cm,
blat po rozłożeniu 116 x 49 cm; Anglia (?), pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł