Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)

138
Portret oficera, 1839 gwasz, kość słoniowa;
6,3 x 4,7 cm (owal w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: Kwiatkowski. 1839;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

ROCHER, 2 poł. XVIII w.

139
Miniatura - Popiersie mężczyzny gwasz kość słoniowa; 3,8 x 3,2 cm (wymiar całkowity, owal);
sygn. i dat. nad lewym ramieniem: Rocher / 1778;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, 2 poł. XVIII w.

140
Miniatura - Portret damy, ok. 1770-1780 gwasz, kość słoniowa; średn.: 5,7 cm (okrąg);
sygn. p. d.: G. G.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, 1 poł. XIX w.

141
Portret konny według: Antoona van Dycka (1599-1641)
olej, płótno dublowane; 55 x 44 cm.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski (genueński?), XVII w.

142
Wulkan olej, płótno dublowane; 105 x 87,5 cm.
estymacja: 25 000 - 32 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

143
Kury i koguty olej, płótno dublowane; 71 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: J Lhois lub J Lhoir (?).
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

Hippolyte DE BOUG D'ORSCHWILLER (1810-1868)

144
Krowy u wodopoju, 1841 olej, płótno; 56,5 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: h te d'Orschwiller 1841 (?);
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w., według: Melchiora de HONDECOETERA (1636-1695)

145
Podwórze dworskie z ptactwem olej, płótno dublowane; 91 x 123 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 54 000 - 72 000 zł

Giordano DI LUCA (1659-1705) - przypisywany

146
Madonna del Rosario olej, płótno; 39,5 x 25 cm;
na odwrocie opis
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Malarz nieokreślony, francuski (?), XVIII w.

147
Abel olej, płótno dublowane;
69 x 56 cm
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, k. XVIII w.

148
Para portretów malarki i rzeźbiarza olej, płótno, 62,5 x 49,5 cm
estymacja: 27 000 - 36 000 zł

Jacob GRIMMER (ok. 1525/26-1590), Gillis MOSTAERT (ok. 1534-1598)

149
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane; 132,5 x 184 cm;
l. d. na skale, fragment inicjału: M… - zatarta.
estymacja: 280 000 - 380 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

1101
Kościół św. Mikołaja we Lwowie gwasz, karton brązowy; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / ACEDAŃSKA,
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

1102
Plac Bernardyński we Lwowie gwasz, karton brązowy; 21,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / - ACEDAŃSKA
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

1103
Martwa natura z anturium i figurką [Anturium con vaso], 1954 pastel, papier; 45 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d. długopisem:
Roman Biliński 1954 1954 [powtórzone] / (Anturium con vaso);
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki (?), 1 poł. XIX w.

1104
Rumieniec pastel, skóra; 34,5 x 27,5 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

1105
Kuracjusze w Ciechocinku, 1971 akwarela, papier; 20,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: KKossak / 71 / CIECHOCINEK.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

1106
Odpoczynek w trakcie polowania akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 16,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

1107
Praca dwustronna: Tatarów oraz szkice akwarela, papier; 18,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: "Tatarów" (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Bolesław RYS, XX w.

1108
Nasza kuchnia akwarela, papier; 25,8 x 18,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B Rys (ołówkiem);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

1109
Bałtyk w nocy gwasz, papier; 23,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 19364? - data słabo czytelnie;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1110
Widok na Kościół Mariacki spod arkad Sukiennic pastel, papier; 58 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Małachowski / 1919.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Władysław STACHOWICZ (1911-1979)

1111
Wejście do kamienicy Fukiera akwarela, ołówek, karton naklejony na tekturę; 49 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Walentyna SYMONOWICZ-MIERZEJEWSKA (1911-1989)

1112
Kwiaty w wazonie akwarela, tusz lawowany, papier; 86 x 61 cm
sygn. p. d.: W. Symonowicz
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1113
Miniatura - Portret mężczyzny gwasz, kość słoniowa;
3,8 x 2,8 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

1114
Pejzaż z zatoką akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 32 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Roman Biliński / 19[6]7 - słabo czytelna;
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

Bencion RABINOWICZ - BENN (1905-1989)

1115
Mężczyzna w zielonym golfie olej, płótno naklejone na tekturę (fabryczne podobrazie); 55 x 38 cm;
sygn. śr. d.: Benn;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

1116
Les années tendresse olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. p. d.: K. Librowicz;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1117
Wrzosowisko o świcie olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI (zatarta).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1118
Matka Boska z Dzieciątkiem olej, płótno naklejone na deskę;
ok. 51 x 30 cm (podobrazie o nieregularnych krawędziach).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)

1119
Pejzaż olej, sklejka; 25 x 32 cm;
sygn. p. d.: Z. Dobrzycki.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Zofia CARNELLI-JASIEŃSKA, XX w.

1120
Wnętrza Wawelu olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Cornelli … - słabo czytelny;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

1121
Kwiaty w wazonie [Goździki], 1946 olej, sklejka; 47 x 33,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: G. Mendoly / -1946-.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jan MAŁACHOWSKI (1886-1917)

1122
Pejzaż śródziemnomorski, 1912 olej, płótno; 54,5 x 63,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: JAN MAŁACHOWSKI / 912.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1123
Zdrada, 1966 olej, gwasz, karton; 47,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 966. VI;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1124
Studium nagiego chłopca, 1920 olej, tektura; 76 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kasper / Pochwalski / 1920 (ołówkiem)
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jan Kazimierz DZIELIŃSKI (1894-1955)

1125
Kwiaty w wazonie, 1942 olej, tektura; 99 x70 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Dzieliński 1942.
estymacja: 3 300 - 4 400 zł

Felix FRANIĆ [Feliks Franicz] (1871-1937)

1126
Bukiet polnych kwiatów, 1923 olej, tektura; 33,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Z Lanckorony / sierpień 1923 / Felix Franić.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

1127
Jontek, 1930 olej, tektura; 35 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Felix Franić / 1930.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Eugeniusz URBAŃSKI DE NIECZUJA (1888-?)

1128
Pejzaż z leśnym strumykiem olej, płótno;25,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: E. Urbański de Nieczuja.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Olga SŁOMCZYŃSKA (1881-1941)

1129
Most nad rzeką olej, tektura; 25 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Olga Słom (ołówkiem).
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Ludwik WERNER (1903-1968)

1130
Las zimą olej, płótno; 49,5 x 76,5 cm;
sygn. p. d.: Ludwik Werner.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

1131
Pejzaż, 1920 olej, płótno; 93,5 x 110 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Paciorek. 920. (ołówkiem).
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Rajmund RAU (1878-1944)

1132
Spacer rybackim nabrzeżem olej, płótno; 71 x 101 cm;
sygn. l. d.: Rajmund Rau
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 500 zł

PRAKSYTELES - według

201
Diana - Artemida - z Gabii alabaster; wys. 49,5 cm, szer. ca 16 cm, głęb. 15 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Karol HUKAN (1888-1958)

202
Popiersie kobiety gips malowany, wys. 24 cm, szer. 18,2 cm, głęb. 13 cm.
Polska, Kraków, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stanisław SZUKALSKI (1895-1987)

203
Puchar zawodów balonowych Jamesa Gordona Benneta w Warszawie, 1936 gips patynowany, polerowany; wys. 43 cm, szer. 26 cm;
Polska, 1936.
estymacja: 65 000 - 85 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

204
Akt kobiecy brąz, patyna matowa; wys. 36 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 12,2 cm.
Polska, odlew 2004 (z oryginalnego modelu 1922).
estymacja: 11 000 - 14 000 zł