Jan Florian RASZKA (1871-1945)

205
Medalion z portretem Marszałka Józefa Piłsudskiego brąz, odlew; średnica 35 cm, głęb. ca 2 cm.
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Charles Georges FERVILLE - SUAN (1847-1925)

206
Amor i Psyche brąz, odlew patynowany i częściowo złocony; czerwony marmur;
wys. 65,5 cm, szer. 34,5 cm, głęb. 26 cm. Francja, XIX/XX w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

207
Dziewczyna z mandoliną brąz, odlew patynowany, malowany; cokół marmurowy;
wys. rzeźby 58 cm, szer. ca 27 cm, głęb. 24 cm. Francja, XIX/XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

208
Golgota drewno lipowe, polichromowane, złocone; wys. 55 cm, szer. 33,6 cm;
Małopolska; XVIII w. (renowacja 1865).
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

1201
Para uskrzydlonych główek amorków drewno jesionowe, barwione, wys. 19,5 cm;
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1202
Madonna z Dzieciątkiem drewno lipowe; wys. 56 cm, szer. 21 cm, głęb. 20,5 cm.
Niemcy, Tyrol?; XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1203
Matka Boska Bolesna drewno lipowe polichromowane; wys. 74 cm.
Małopolska (?), ok. poł. XVIII w.
estymacja: 6 600 - 8 800 zł

Monogramista „TF”

1204
Macierzyństwo glina; wys.15 cm, szer. 11,4 cm, głęb. 9,4 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Jan RASZKA (1871-1945)

1205
Popiersie Zygmunta Krasińskiego odlew gipsowy, malowany; wys. 22 cm;
Polska, 1912
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Julia SMOLKÓWNA

1206
Rodzeństwo gips, odlew malowany; wys. 17,5 cm;
Polska, Lwów, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Heinz TICHAUER (1901-1938)

1207
Postać robotnika brąz, odlew patynowany, wys. 31 cm;
Austria, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Pierre-Jules MENE (1810 - 1879)

1208
Zamyślona kobieta brąz, odlew patynowany; czarny marmur; wys. 29,5 cm;
Francja, odlew XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Auguste NAYEL (1845-1909)

1209
Krucyfiks brąz, odlew patynowany, drewno dębowe; wys. 71 cm;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

BASTIANE

1210
Powrót z pola brąz, odlew patynowany, malowany; czarny kamień (granit ?); wys. 23 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

EDOUARD NAVELLIER (1865-1944)

1211
Słoń depczący krokodyla brąz, odlew patynowany; wys. 24 cm;
Francja, 1 poł. XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

301
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 80 x 60 cm.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

302
Emigracja, 1985 akwaforta, papier; 64,5 x 49 cm (odcisk płyty),
74,5 x 56 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

303
Akt dziewczyny, 1971 długopis, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu wzdłuż prawej krawędzi: 21 września 71 ZABRZE SZ.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

304
Bez tytułu, 1958 tusz, piórko, papier; 28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
p. d. napis: 20.7.58 (tuszem) oraz pieczątka: ZDZISŁAW / BEKSIŃSKI.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 700 zł

Piotr STACHLEWSKI (ur. 1964)

1301
Fenomen logomana, 2009 linoryt, papier bibułkowy (?);
88 x 123 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Pablo PICASSO (1881-1973) - według

1302
La Cavaliere, 10.3.1959, plansza XIII, 1961 Rysunek Pablo Picassa z 1959 powtórzony w 2 000 litografii w 1961 roku,
wydawca: Cercle d'art Editeur, Paryż
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Adam MŁODZIANOWSKI (1917-1985)

1303
Sonata drzeworyt, bibuła, 31,5 x 39 cm;
sygn. p. d.: AMłodzianowski (ołówkiem); tytuł l. d.: Sonata (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

1304
Kamienny pejzaż IV akwaforta lub sucha igła ?, papier;
21 x 17,5 cm (odcisk płyty); 31,6 x 26,7 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 800 - 1 100 zł

Halina CHROSTOWSKA-PIOTROWICZ (1922-1990)

1305
Pejzaż jesienny, 1952 akwaforta, papier; 24,5 x 34,8 cm (odcisk płyty),
33,8 x 42,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

1306
Nad Tagiem, 1980 akwaforta, papier;
10 x 10 cm (odcisk płyty), 20 x 18 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Krzysztof SKÓRCZEWSKI (ur. 1947)

1307
Krator miedzioryt, papier;
35 x 35,5 cm (odcisk płyty), 55,7 x 48,2 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1308
Chińczyk i bawół (Kanton), 1956 drzeworyt, papier; 24,5 x 41,6 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Panek 56 (ołówkiem); napis l. d.: CHIŃCZYK I BAWÓŁ (KANTON) (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1309
Jeździec na koniu brązowa kredka, papier w kratkę; 20 x 29,5 cm;
napis l. g.: G... ? Wellington 1812, nr p. g : 26.4.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

1310
Koń brązowa kredka, papier w kratkę; 21,5 x 29,5 cm;
data p. g.: 31.VIII; karta: 31.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

401
Uwielbiam retro III, 2005 pastel, papier; 42 x 52 cm;
sygn. l. d.: B. Michalik (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

402
Sama słodycz, 1995 technika własna (pisak, akwarela, gwasz), karton; 49 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 95.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

403
Martwa natura pastel, papier; 48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-1911)

404
Projekt dekoracji cerkwi w Hajnówce, 1970 akryl, gwasz, tektura; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J. NOWOSIELSKI 1970 HAJNÓWKA (ołówkiem);
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

405
Bez tytułu gwasz, technika własna, papier; 36 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Lenica (ryte końcówką pędzla).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

406
XXVIII, 1989/1998 akryl, płyta; 63 x 63 cm;
estymacja: 9 500 - 12 500 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

407
Bezsens zwierzęcej chuci!, 2006 pastel, papier ciemnobrązowy; 76 x 109,5 cm;
sygn. i dat. l. g.:17 FS [inicjał wiązany] 06 / R oraz po środku u góry tytuł: bezsens zwierzęcej
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

408
Scena biblijna, 2007 pastel, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: SCENA BIBLIJNA / W / FS [inicjał wiązany] 1707.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

409
Powrót z łąki, 1972 olej, płótno; 125,5 x 74 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

410
Oślepiony, 1972 olej, płótno; 135 x 75 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

411
Cyrkowcy, ok. 1955 olej, tektura; 68,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Tymon;
estymacja: 38 000 - 45 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

412
Żaglowiec akryl, płótno; 57 x 72 cm;
sygn. l. d.: Olbiński.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena sprzedaży 39 000 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

413
Księżniczka, 1984 akryl, płótno, sklejka; 55 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. SIUDMAK 84;
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

414
Motyw miejski, 1964 olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1964.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Wanda WEDECKA (1919-2011)

415
Kompozycja materii, 1962 olej, płótno; 65,5 x 80 cm;
sygn. i dat. l. g.: W. Wedecka / 1962.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

416
Morskie Oko - zachód słońca, 1997 olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Henryk ZIEMBICKI - FANTAZOS (ur. 1944)

417
Wyspa czyśćcowa, 1969 olej, płótno; 119,5 x 70 cm;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Roman OPALIŃSKI (ur. 1962)

418
Słoneczko, 2012 olej, deska, 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: ROPALIŃSKI (cyrylicą) 2012;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 800 zł

WITOLD-K (ur. 1932)

419
Bez tytułu, 1975 olej, płótno; 125 x 181 cm;
sygn. i dat. p. d.: WITOLD - K 1975
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
Cena oferowana 50 000 zł