Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1401
Tycjan Egiptologowski (3.III), 2005 technika własna (pisak, akwarela, piórko, tusz); 62,5 x 44 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 2005, obok odcisk kciuka artysty.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

1402
Love, 1985-1998 tusz, piórko, tusz lawowany, pędzel, papier; 24 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1985-1998 SROKA.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

1403
Skok śmierci (Bez siatki zabezpieczającej), 1999 tusz lawowany, akwarela, pędzel, papier; 31,5 x 23 cm;
sygn.. i dat. p. d.: SROKA / 20.11.1999, napis p. d.: SKOK ŚMIERCI (BEZ SIATKI ZABEZPIECZAJĄCEJ).
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

1404
Kompozycja pastel, gwasz, karton szary; 44 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d: WODYŃSKI.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

1405
Uwielbiam retro I, 2005 pastel, papier; 42 x 52 cm;
sygn. l. d.: B. MICHALIK (ołówkiem).
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Bożena JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)

1406
Szaleństwo zimy, 1990 pastel sucha, karton; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: BJ1990 r.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Janusz STRZAŁECKI (1902-1983)

1407
Martwa natura z książką i butelką pastel, ciemny papier; 46,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Strzałecki.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Artur TURALSKI (ur. 1949)

1408
Uśpieni miłością technika własna (akryl, collage, tusz (?)), papier; 97,5 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy lewej krawędzi: ArtTural;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Kazimierz JASIŃSKI-SZELA (ur. 1937)

1409
Dzban, 1995 olej, ołówek, pastel, tektura; 60 x 46,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jasiński 95.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

1410
Bez tytułu olej, płótno; 61 x 50 cm
sygn. na odwrocie: JACEK MARKUNAS.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

KaDee - Krzysztof DUDZIŃSKI (ur. 1953)

1411
Kwiaty w wazonie, 2015 olej, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. p. d.: KaDee;
estymacja: 4 000 - 5 400 zł

Igor BUSZKOWSKI (ur. 1968)

1412
Bez tytułu, 2018 akryl, collage, płótno wzmocnione tekturą; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: IGOR BUSZKOWSKI / 2018 R.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Robert OLSZOWSKI (ur. 1969)

1413
Czas i przestrzeń, 2018 akryl, płótno; 100 x 140 cm;
opis autorski na odwrocie: ROBERT OLSZOWSKI / "CZAS I PRZESTRZEŃ" / 2018 / AKRYL.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1414
Biała dama, 1998 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: BJ1998;
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1415
Interwały postfizykalne X, 2012 akryl, płótno; 60 x 28 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO '12; nr p. d.: X;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1416
Interwały postfizykalne XI, 2012 akryl, płótno; 60 x 28 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO '12; nr p. d.: XI;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Andrzej KOŁPANOWICZ (ur. 1938)

1417
Rytro w nocy olej, płótno; 75 x 60 cm;
ślad po sygnaturze p. d. A. K… - zatarta;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

1418
Światłowody II z cyklu Symptomy, 2013 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. u dołu wzdłuż prawej krawędzi: LEWCZUK 13.;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Piotr C. KOWALSKI (ur. 1951)

1419
Ulica Kasprzaka w Poznaniu w dniu 08.08.2003 w godzinach 10.04-14.00, z cyklu: obrazy przejezdne, 2003 ślady opon samochodów przejeżdżających ul. Kasprzaka w Poznaniu, gazeta, płótno bawełniane, gruntowane na biało; 215 x 72 cm;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

1420
Kompozycja - Miasto, 1969 olej, rysunek końcówką pędzla, karton naklejony na tekturę; 40,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: m. bogusz 69.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

1421
Akt, 1966 olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI - 66
estymacja: 3 600 - 84 800 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

1422
K. IX 87-A, 1987 technika własna, papier; 28,5 x 30 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Krystyn Zieliński 1987 r. (ołówkiem), l. d.: K. IX-87 A (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Zbigniew HORBOWY (ur. 1935) - projekt

501
Zestaw 6 kieliszków do drinków - model Urszula, kolekcja: Nowa era szkło artystyczne, użytkowe selenowo-kadmowe, kolor: Tycjan-żółty; wys. 18,5 cm;
na spodzie oznaczenia: ZH/ GF 07/01 26/204/01- 6 - kolejne numery kieliszków;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

502
Karafka i zestaw 6 kieliszków z kolekcji Nowa Era szkło artystyczne, użytkowe selenowo-kadmowe, kolor: malachit;
wys. karafki z korkiem: 22 cm, wysokość kieliszka: 9,5 cm;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

503
Portret mężczyzny, 1984 brąz, kamienna podstawa; wys. całkowita: 15 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Stanisław DRÓŻDŻ (1939-2009)

504
Alea iacta est, 2003 kostki do gry 3 x 3 x 3 cm; 19 x 19 x 4,5 cm (wymiar całości w oprawie z pleks);
na odwrocie nalepka z Biennale di Venezia z drukowanym napisem: Stanisław Dróż
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

601
Szklanica z okolicznościowymi napisami hebrajskimi szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, rytowane,
fasetowane; wys. 13,2 cm, średnica wylewu 8,3 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

HUTA „NIEMEN”, Juliusz STOLLE

602
Komplet toaletowy art-deco: 2 flakony do perfum i puzderko z pokrywką szkło przeźroczyste, cytrynowe, fasetowane; metal niklowany;
Polska, Huta "Niemen", lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

603
Zestaw toaletowy: 2 flakony do perfum i puzderko z pokrywką szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane,
fasetowane; biały metal, guma, nici jedwabne;
sygn.: Val St. Lambert; Belgia, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Wytwórnia BACCARAT CRYSTALE

604
Zestaw 3 karafek z korkami i 12 kieliszków do likieru szkło przeźroczyste, bezbarwne, złocenia;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Emile GALLE (1846 - 1904)

605
Wazon z motywem gałązek grabu szkło warstwowe, powlekane, barwnik proszkowy, farby emaliowe;
wys. 38,5 cm; Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Otto Jarl (1856-1915) lub Karin Jarl-Sakellarios (1885-1948)? - model

606
Kot perski z niebieską wstążką fajans delikatny z krakelurą, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowo-boraksowe;
Wiedeń, XX w., wytwórnia Waltera Goldsheidera (1927-1938)?
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

607
Lustro owalne w porcelanowej ramie z puttami i plastyczną dekoracją kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia, lustro kryształowe, drewno (plecy i stojak);
Niemcy - Saksonia?, XIX w. (2 połowa XIX w.).
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Atelier Heleny Wolfsohn (zał. 1879)

608
Ecuelle z talerzową podstawą, dekorowane monochromatycznymi scenkami z puttami w rocaillowych kartuszach porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Drezno, kon. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

609
Dekoracyjny wazon huculski glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty, niebieski), szkliwo ołowiowe;
wys. 74 cm; nie sygnowany. Pokucie, 1 - 2 ćw. XX w. ?
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Fabryka Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego w Pacykowie k/Stanisławowa

1601
Zespół zabawek (?) ceramicznych figurka leżącego górala, cztery małe figurki siedzących
górali i góralek (Hucułów?) i para kierpców; Polska, okres międzywojenny.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1602
Naczynie na imbir z dekoracją w stylistyce famille rose porcelana z zielonkawo- szarym szkliwem, farby naszkliwne „emaliowe”;
szkliwo z przetarciami i drobnymi porysowaniami; Chiny, XIX w.- XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Moore Bros. (St. Mary Works, zał. 1872), Longton, Stoke- on-Trent

1603
Wazka na kwiaty, z trzema puttami i kwitnącymi gałązkami kaktusa porcelana angielska, szkliwo z drobną krakelurą, farby naszkliwne, złocenia;
Anglia, lata ok.1880-1890
estymacja: 900 - 1 200 zł

PORZELLANMANUFAKTUR ERNST BOHNE SÖHNE

1604
Wazon dekoracyjny z 4 hermami kobiecymi porcelana szkliwiona, złocenia; przetarcia złoceń; wys. 45 cm;
Niemcy, Rudolstadt (Turyngia), 2-3 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Norblin i Ska (1819-1939)

701
Cukiernica owalna plater cechowany; wys. 12 cm, szer. 17 cm, głęb. 18 cm.
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget (1824-1939)

702
Taca owalna plater cechowany; wys. 5 cm, szer. 66 cm, głęb. 45,5 cm.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Fabryka Wyrobów Metalowych Posrebrzanych i Pozłacanych Plewkiewicz & Co (czynna 1886-1939)

703
Krater do wina secesyjny stop metali srebrzony cechowany; wys. 27 cm, szer. 27,5 cm, głęb. 23,5 cm.
Warszawa, ok. 1900
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

704
Bola do ponczu z chochlą stop metali srebrzony cechowany; wys. 51 cm, szer. 32,5 cm;
Warszawa, ok. 1900
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Norblin i Ska (1819-1939)

705
Kufelek myśliwski plater wewnątrz złocony cechowany; wys. 16,5 cm, szer. 14 cm, głęb. 9,2 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 300 zł

Paweł Akimow Owczynnikow (firma czynna 1853-1917)

706
Solniczka okrągła srebro częściowo złocone próby 84 cechowane;
wys. 5 cm, średn. 8,2 cm; waga 92 g. Moskwa, 1867
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Carol Gustaw Savary (1791-1851)

707
Cukiernica dwuuszna srebro próby 84 cechowane; waga 270 g.
Petersburg, 1829
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

708
Koszyk filigranowy srebro próby 12 cechowane (próba, znak miejski);
wys. 8,5 cm, szer. 23 cm, głęb. 15 cm; waga 315 g.
Grodno, lata 20.- 30.XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

709
Łódka na kadzidło srebro pr. 12, waga 354 g,
Nysa, złotnik "IFH" - Johann Franz Hartmann (1690-1741),
uczeń Hatschiera, znak miejski z 1709;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł