818
Krucyfiks drewno czernione, kość; 40,7 x 20,2 x 4,5 cm.
Francja? ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

819
Ikona - Matka Boska „Znamienije”, w kiocie tempera na desce, złocenia; 35 x 30 cm;
Rosja, 2. poł. XIX w.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

820
Ikona miesięczna tempera na wygiętej łukowo desce z kowczegiem; z tyłu dwie szpongi;
54 x 45,5 x 6 cm; Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

821
Kobierzec tekke osnowa - wełna biała; wątek - wełna brązowa; runo - wełna wiązana asymetrycznie;
260 x 240 cm; Azja Środkowa, ok. 1900.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

822
Kobierzec saryk osnowa - wełna biała; wątek - wełna brązowa; runo - wełna; 258 x 156 cm;
Azja Środkowa, ok. 1900.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Jakub PASCHALIS JAKUBOWICZ (?-1816 lub 1817)

823
Lipków, manufaktura Paschalisa Jakubowicza, 1791-1794.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Pracownia tkacka ARTURA POTOCKIEGO

824
Makata buczacka przędza jedwabna, nić metalowa złocona, technika żakardowa,
75 x 193,5 cm. Buczacz, 1 tercja XX w.
estymacja: 9 600 - 13 000 zł

Pracownia tkacka OSKARA POTOCKIEGO

825
Makata buczacka przędza jedwabna, nić metalowa złocona, technika żakardowa;
145 x 170 cm. Buczacz, ok. 1894.
estymacja: 14 500 - 19 000 zł

Manufaktura słucka ks. KAROLA RADZIWIŁŁA (zał. 1767)

826
Pas kontuszowy czterostronny, lity przędza jedwabna, nić srebrna i srebrna złocona; dł. 425 cm, szer. 35 cm..
Słuck, persjarnia dzierżawiona przez Jana i Leona Madżarskich, XVIII/XIX w.
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

827
Szabla polska podoficera kawalerii, wz 21/22, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni ca 85 cm, dł. całk. 97,5 cm;
Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

HUTA „LUDWIKÓW”

828
Szabla polska, kawaleryjska, wz. 34, w pochwie stal, mosiądz, drewno bukowe; dł. głowni 82,5 cm, dł. całk. 96 cm;
Polska, Kielce, Huta „Ludwików”, po 1936.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

829
Kubek biesiadny miedź złocona, grawerowana; wys. 18,2 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; XVIII w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Firma zegarmistrzowska HONORE PONS (czynna od pocz. XIX w.)

830
Zegar kominkowy z alegorią Dnia i Nocy Firma brązownicza i zegarmistrzowska DENIERE A PARIS;
brąz złocony; alabaster; wys. 35 cm, szer. 43 cm;
Francja, Paryż, po poł. XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

831
Kuferek podróżny drewno, sklejka, mosiądz; farby olejne; snycerka; wys. 40 cm, szer. 35 cm, głęb. 25,5 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 400 zł

832
Kufer podróżny drewno, sklejka, mosiądz; farby olejne; tafelka lustrzana; wys. 42 cm, szer. 74 cm, głęb. 37,5 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

833
Lampa buduarowa, elektryczna porcelana, farby emaliowe; szkło powlekane, natryskiwane;
brąz, miedź, mosiądz; wys. 49 cm, Niemcy, k. XIX w. i 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

834
Para kinkietów 2-ramiennych, elektrycznych, w manierze II Cesarstwa brąz, ślady złocenia; szkło; wys. ca 47 cm, szer. 30,5 cm, głęb. ca 19 cm.
Francja, 1-2 dekada XX w.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

1801
Kolczyki z kameą oprawa złoto pr. 0.375, masa całkowita 2.110 g.
Kolczyki wykonano w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

1802
Sygnet męski diament o masie ok. 0.20 ct., złoto pr. 0.585, masa całkowita 7.570 g.
Sygnet wykonano ręcznie w latach 1900-1910.
estymacja: 2 100 - 2 800 zł

FIRMA PIERRE BALMAIN

1803
Zegarek naręczny, damski, elektroniczny stal szlachetna, złocona, szkło; dł. całk. z bransoletą 20 cm.
Szwajcaria - Francja; k. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Firma LONGINES (czynna OD 1832)

1804
Zegarek naręczny damski, elektroniczny stal szlachetna, w kolorze złota; szkło szafirowe; koperta 3 x 2,3 x 0,4 cm.
Szwajcaria, Saint Imier, k. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1805
Zestaw pamiątek zakopiańskich drewno, mosiądz;
Zakopane, lata 30. XX
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1806
Lampka elektryczna, z foką alabaster brązowy, stop cynowy brązowiony, malowany; wys. 27,5 cm;
Europa Zachodnia, Dania?; lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1807
Dżambia - nóż bojowy stal, drewno rzeźbione; inkrustacja srebrem; dł. całk. 42 cm;
Turcja? Maghreb? Persja?; XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Piotr Iwanowicz IWANOW (złotnik czynny od 1858)

1808
Ikona - Chrystus Pantokrator, w srebrnym okładzie i kiocie tempera na desce, srebro pr. 84, plusz; 22,5 x 18 x 2,5 cm;
Rosja, Petersburg, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

1809
Ikona - Matka Boska Kazańska tempera na desce z 2 szpongami; 31,5 x 27 x 4 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1810
Ikona - Chrystus Ukrzyżowany tempera na desce; 53,3 x 31,5 x 3 cm.
Rosja, XX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł

1811
Czarny wachlarz w złotej ramie gaza bawełniana, drewno czernione, inkrustowane macicą perłową (?),
gwasz, cekiny i pajetki złocone, mosiądz; Europa Zachodnia, 1 tercja XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1812
Bawolet - czepek damski aksamit, jedwab, flanela, plusz; wys. ca 35 cm, szer. 23 cm (po złożeniu).
Europa Środkowa, Polska?; XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1813
Tkanina dekoracyjna wełna na bawełnie; 113,5 x 127 cm.
Besarabia?; XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

1814
Para konsolek neoklasycystycznych drewno rzeźbione, złocone; wys. 63 cm, szer. 35 cm, głęb. 20 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

1815
Tremo w manierze Ludwika XVI, z sielankowym malowidłem drewno złocone, snycerka; marmur, tafla lustrzana;
malowidło - olej, płótno, sklejka, szkło; lustro: 237 x 83 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1816
Słupek z marmurowym blatem drewno - mahoń, mosiądz, marmur; wys. 91 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

901
Toaletka w stylu art deco fornirowana orzechem; 186 x 121,3 x 31,5 cm;
Polska, lata 20/30. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

902
Stół w stylu Ludwika Filipa z okrągłym blatem, mahoniowy; śr. 110 cm, wys. 76 cm;
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

903
Para foteli w stylu art deco z odchylanymi oparciami i podnóżkiem, buczynowych; 86 x 69 x 77 cm;
Polska; 20/30. X w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

904
Stolik pomocniczy eklektyczny z porcelanowym okrągłym blatem z widokiem willi w stylu wernakularnym, opartym na mosiężnej
podstawie; wys. 74 cm, średn.: 63 cm
estymacja: 8 500 - 10 500 zł

905
Serwantka w stylu empirowym mahoń, sklejka, sosna; 154 x 78 x 41 cm.
Europa Środkowa, Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

906
Stolik pomocniczy w stylu neorokokowym do robótek i toalety, fornirowany różą; 75,3 x 59,5 x 40,5 cm;
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

907
Komplet mebli w stylu empirowym mahoń, jawor; kanapa - 93,5 x 146 x ok. 65 cm; fotele - 93,5 x 69 x 62,3 cm;
krzesła - 92,3 x 52 x 53,5 cm; stolik - 75 x śr. 80 cm.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

908
Szafa ubraniowa w stylu klasycyzującym z dużym lustrem, okleinowana fornirem platanowym, intarsjowana; 227,5 x 177 x 56 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

909
Szafa ubraniowa w stylu eklektycznym fornirowana głównie palisandrem i mahoniem; 219,5 x 213 x 74 cm;
Wielkopolska, kon. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

1901
Para szafek nocnych w stylu art déco fornirowanych czeczotą brzozową; 55,3 x 49 x 35,5 cm;
Polska, 2 poł. lat 20. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1902
Stół w stylu Ludwika Filipa z owalnym blatem, mahoniowy; 75 x 81,7 x 113,8 cm;
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł