Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941), Adam Mickiewicz (1798-1855)

1
Dziady Lwów [1896]. Nakł. Księg. H. Altenberga; 37 x 29 cm;
oryginalna, secesyjna oprawa wydawnicza, sygnowana "Hubel & Denck w Lipsku".
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Wenzeslaus HOLLAR (1607-1677)

2
Album z rycinami kostiumów kobiecych: Aula Veneris sive Varietas Foeminini. Ornatus Muliebris Anglicanus. oprawa półskórek, kaliko, tłoczenia, grzbiet z 5 zwięzami i złoconym
tytułem; 18 kart, 94 ryciny - akwaforty na pap. żeberkowanym z filigranem.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Stanisław SZUKALSKI (1895-1987)

3
Hymn Tradycji, 1937 drzeworyt, papier naklejony na karton; 21,5 x 14 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d. w kompozycji: S. SZUKALSKI;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

4
Autoportret, 1912 tusz, werniks, papier naklejony na tekturę; 60 x 45 cm;
sygn. i dat. l. d. monogramem: SS 12 VIII
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

5
Projekt witraża ołówek, papier; 16,5 x 7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józ Mehoffer.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Wilhelm STRYOWSKI (1834-1917)

6
Przy rybackich łodziach ołówek, papier; 9,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Stryowski.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

7
Portret młodej kobiety, ok. 1950 węgiel, papier; 39,5 x 30,3 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

8
Czarny słonecznik, ok. 1950 ołówek, tusz, papier; 29,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: black Sunflauer / III. IV. V.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

1001
Boska Komedia Dantego w drzeworytach Wydawnictwo i Drukarnia „Secesja”, Kraków 1994; 35 x 26 cm;
ozdobna oprawa wydawnicza, czarne płótno z tłoczoną złotem tytulaturą
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Antoni KAMIEŃSKI (1860-1933)

1002
Duch - Rewolucyonista Szkice z lat minionych 1905-1907. Warszawa [1907].
Wydawnictwo "Tygodnika Illustrowanego"; 38 x 29 cm;
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

1003
Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935 r. teka 13 plansz przedstawiających Marszałka
w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych, 49 x 34 cm
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

1004
Idylla sobotnia litografia, papier; 60 x 43,5 cm (całość);
sygn. u dołu: W W (w kompozycji);
estymacja: 800 - 1 100 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

1005
Przechodzień litografia, papier; 59,5 x 43 cm;
sygn. u dołu po środku na kamieniu: W W,
estymacja: 800 - 1 100 zł

Odilon REDON (1840-1916)

1006
Mefistofeles [Mephistopheles] szlachetny druk artystyczny, papier; 22 x 18,5 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d. w kompozycji: ODILON REDON;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Wilhelm STRYOWSKI (1834-1917)

1007
Odpoczynek ołówek, papier; 9,5 x 15,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Stryowski.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Sal[omon] WERNER, XVIII/XIX w

1008
Leżący tur, 1811 tusz, piórko, papier; 16 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
napis pośrodku u góry: Sal: Werner 1811.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

1009
Autoportret w berecie ołówek, papier; 22 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. E.; na odwrocie owalny stempel autorski.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

1010
Karta ze szkicownika szkice postaci we wnętrzu i martwa natura;
ołówek, papier; 26,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

1011
Stojący akt kobiety ołówek, sangwina, papier; 44,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
ślady po złożeniu papieru.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

1012
Akt siedzącej kobiety ołówek, jasno brązowy papier; 28 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

1013
Pejzaż z domkiem dla ptaków ołówek, papier; 26,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł

William HOGARTH (1697-1764)

1014
Zestaw 8 grafik Plansza 1, 1735; miedzioryt, papier;
35 x 40,5 cm (odcisk płyty)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Antoni ZALESKI (1824-1888) - ?

1015
Zestaw 5 grafik z: Marya. 1. Tak mi lubi…,
miedzioryt, papier; 21 x 14 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 900 - 1 200 zł

Aleksander LESSER (1814-1884)

101
Tryumf Żółkiewskiego, 1840-1855 ołówek, sangwina, tusz lawowany, piórko, papier; 23,7 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu po środku: A. Lesser;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

102
Portret matki - Anny Lubańskiej, 1918 akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. Stryjeńska / 1918 (ołówkiem).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

103
Przedwiośnie w Bystrej, 1916 akwarela, tektura; 39,5 x 123 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: jFałat / Bystra / 1916
estymacja: 45 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Leonid Osipovic PASTERNAK (1862-1945)

104
W zagrodzie akwarela, papier; 30,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: O Pasternak
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

105
Kompozycja figuralna,1925 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
72 x 58 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

106
Lato w małym miasteczku akwarela, gwasz, papier; 19,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MAKOWSKI 24/V
estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

107
Kwiaty w wazonie, ok. 1920 olej, płótno; 50 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19(…) / W. Terlikowski (ryte)
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

108
Studium postaci - Kobieta na krześle olej, płyta pilśniowa; 50 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: Schreter;
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

109
Martwa natura z dzbanem i owocami, ok. 1920 olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Max WISLICENUS (1861-1957)

110
Chiński pawilon w Pillniz olej, tektura; 53,5 x 46 cm; sygn. p. d.: Max Wislicenus;
na odwrocie napisy: Chinesischer Pavillon / Pillnitz. / Max Wislicenus / R.... / ... (?);
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

111
Nad zatoką, 1928 gwasz, kredka, ołówek, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1928;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

112
Malwy przed bieloną chatą [Malwy w ogródku] olej, płótno dublowane; 62 x 49 cm;
sygn. i opisany p. d.: Stefan Filipkiewicz / Szczepanowice;
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

113
Motyw zimowy olej, płótno, 47 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Georges Louis HYON (1855-?)

114
Szarża kawalerii francuskiej olej, płótno; 65 x 93 cm;
sygn. p. d.: G. Hyon.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

115
Wyjazd na polowanie, 1927 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1927
estymacja: 32 000 - 40 000 zł

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)

116
Pejzaż z kapliczką olej, płótno; 37 x 62 cm,
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

117
Pejzaż górski olej, płótno, 66 x 86 cm;
sygn. p. d.: Otto PIPPEL;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Iwan TRUSZ (1869 - 1940)

118
Pejzaż krymski - wybrzeże olej, tektura, 31 x 42 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
estymacja: 25 000 - 40 000 zł

Stefania KARŚNICKA (XX w.)

120
Generał Władysław Sikorski olej, płótno, 86 x 55 cm;
sygn. p. d.: Stefania Karśnicka 1923
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Jan WOJNAROWSKI (1815 - ?)

121
Portret Generała Stanisława Wodzickiego olej, płótno; 112,5 x 89 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

122
Pastuszek i starzec, 1914 olej, tektura; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1914.
estymacja: 40 000 - 55 000 zł

Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)

123
Swaty olej, płótno; 86 x 120,5 cm;
sygn. l. d.: L. Stroynowski;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 18 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

124
Na Capri, 1923 olej, płótno dublowane; 72,5 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: F. M. Wygrzywalski / na Capri 1923.
estymacja: 24 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

125
Wędrowiec [Sybirak], 1921 olej, tektura naklejona na sklejkę; 73,5 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1921.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

126
W poświacie księżycowej (Grodzisko), 1913 olej, płótno dublowane; 101 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1913 / J Malczewski
estymacja: 200 000 - 250 000 zł