Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941), Adam Mickiewicz (1798-1855)

1
Dziady Lwów [1896]. Nakł. Księg. H. Altenberga; 37 x 29 cm;
oryginalna, secesyjna oprawa wydawnicza, sygnowana "Hubel & Denck w Lipsku".
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Wenzeslaus HOLLAR (1607-1677)

2
Album z rycinami kostiumów kobiecych: Aula Veneris sive Varietas Foeminini. Ornatus Muliebris Anglicanus. oprawa półskórek, kaliko, tłoczenia, grzbiet z 5 zwięzami i złoconym
tytułem; 18 kart, 94 ryciny - akwaforty na pap. żeberkowanym z filigranem.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Stanisław SZUKALSKI (1895-1987)

3
Hymn Tradycji, 1937 drzeworyt, papier naklejony na karton; 21,5 x 14 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d. w kompozycji: S. SZUKALSKI;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

4
Autoportret, 1912 tusz, werniks, papier naklejony na tekturę; 60 x 45 cm;
sygn. i dat. l. d. monogramem: SS 12 VIII
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

5
Projekt witraża ołówek, papier; 16,5 x 7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józ Mehoffer.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Wilhelm STRYOWSKI (1834-1917)

6
Przy rybackich łodziach ołówek, papier; 9,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Stryowski.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

7
Portret młodej kobiety, ok. 1950 węgiel, papier; 39,5 x 30,3 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

8
Czarny słonecznik, ok. 1950 ołówek, tusz, papier; 29,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: black Sunflauer / III. IV. V.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

1001
Boska Komedia Dantego w drzeworytach Wydawnictwo i Drukarnia „Secesja”, Kraków 1994; 35 x 26 cm;
ozdobna oprawa wydawnicza, czarne płótno z tłoczoną złotem tytulaturą
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Antoni KAMIEŃSKI (1860-1933)

1002
Duch - Rewolucyonista Szkice z lat minionych 1905-1907. Warszawa [1907].
Wydawnictwo "Tygodnika Illustrowanego"; 38 x 29 cm;
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

1003
Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935 r. teka 13 plansz przedstawiających Marszałka
w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych, 49 x 34 cm
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

1004
Idylla sobotnia litografia, papier; 60 x 43,5 cm (całość);
sygn. u dołu: W W (w kompozycji);
estymacja: 800 - 1 100 zł