Julian MAKAREWICZ (1854-1936)

1144
Chasydzi olej, sklejka; 43,5 x 55 cm;
sygn. l. g.: J. Makarewicz.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1969)

1145
Widok na Wawel, 1938 olej, płótno; 42,5 x 69 cm;
sygn. i dat. p. d.: M Bieszczanin 1938.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1146
Zima olej, płyta; 47 x 72 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

1147
Portret damy olej, płótno, 46,5 x 38 cm; (owal);
sygn. p.d.: LBakalowicz
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Bruno ZACH - „TUCH” (1891-1945)

201
Pierrot i Kolombina brąz malowany, kość malowana (?); marmur czarny i beżowo-zielonkawy;
Austria, Wiedeń, lata 20. XX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

MEDVEDSKI (XX w.)

202
Matka z dzieckiem biały marmur; wys. ca 39 cm, szer. 54 cm, głęb. 26 cm.
Europa Południowa, Bałkany?; XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Edward PIWOWARSKI (1910-1974)

203
Macierzyństwo [Rodzina] gips brązowiony, wys. 32 cm, szer. 17 cm, głęb. 13 cm.
Bielsko-Biała, 1946
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Marian KONIECZNY (1930-2017)

204
Nike gips zbrojony (drut, płótno); wys. 60,5 cm, dł. 45 cm;
Kraków, lata 50/60. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Demétre Haralamb CHIPARUS (1886-1947)

205
Tancerka brąz patynowany; marmur czarny z białymi żyłkami;
Francja, Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Edward WITTIG (1879-1941) - według

206
Pomnik Lotnika w Warszawie brąz patynowany, biały marmur, granit polerowany; Warszawa,
Władysław MIECZNIK (1903-1989) - Artystyczna Pracownia
Brązowniczo-Grawerska, lata 70. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Jerzy LESKI (1906-1969) - według

207
Praca brąz patynowany, czarny marmur; wys. 33,5 cm, szer. 27 cm;
Warszawa, Firma brązownicza BRACIA ŁOPIEŃSCY (zał. 1862), lata 30. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Stanisław JACKOWSKI (1887-1951) - według

208
Pomnik Jana Kilińskiego w Warszawie brąz patynowany, granit polerowany; Warszawa,
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Jules Jacques LABATUT (1851-1935)

209
Wojownik antyczny brąz patynowany; wys. 57 cm, szer. 21,5 cm, głęb. 22,5 cm.
Francja, Paryż, SYNDICATH. DE FABRICATION DE BRONZES, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

Auguste Nicolas CAIN ( 1822-1894)

210
„Pobudka” brąz patynowany; wys. 49 cm, szer. 34,7 cm, głęb. 22,8 cm.
Francja, Paryż, SUSSE FRERES EDITEURS PARIS (odlewnia brązów),
k. XIX w.; odlew 1914.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

211
Para aniołków drewno polichromowane, złocenia;
Europa Środkowa? Niemcy Południowe?; XVI/XVII w.
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

1201
Madonna z Dzieciątkiem drewno polichromowane; wys. 68,5 cm, szer. 24,5 cm;
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1202
Pasyjka - Relikwiarz przyścienny drewno dębowe i lipowe; wys. 83 cm; szer. 29,7 cm;
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1203
Matka Boska z Dzieciątkiem drewno polichromowane; wys. 140 cm;
Europa Środkowa, Polska?; pocz. XIX w.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

1204
Skrzydlaty amorek drewno polichromowane i srebrzone; wys. ca 45 cm, szer. 37 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1205
Zapaśnicy brąz, odlew patynowany, czarny granit toczony, polerowany; wys. 35,5 cm, szer. 27,5 cm;
Europa Środkowa?; po poł. XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Lord Ronald Charles Sutherland-Leveson GOWER (1845-1915)

1206
Maria Antonina w drodze na szafot BOYER FRÉRES FONDEURS PARIS (odlewnia zał. 1840;
bracia Emil i Alfred 1864-1893)
Anglia - model 1876; Francja, Paryż - odlew lata 80. XIX w.
estymacja: 12 500 - 16 500 zł

ÉMILE LOUIS PICAULT (1833-1915)

1207
„Pro ingenio” brąz patynowany; wys. 40 cm, szer. 25,5 cm;
Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Theodore ULLMANN (XIX/XX w.)

1208
Kobieta z mandoliną kompozycja metali srebrzona, kość, alabaster; wys. 20 cm, szer. 19 cm;
Austria, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)

301
Strad.w z cyklu: Portret ziemi kielecki, 1967 fotografia czarno-biała, brom, papier; 35,5 x 30 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie:
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Mariusz HERMANOWICZ (1912-1992)

302
20.4.1978…, 1978/1982 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 15,5 x 23 cm (wymiar kompozycji);
34,5 x 26,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

303
Bałtyk, lata 50. XX w. drzeworyt sztorcowy, papier; 16 x 22 cm (wymiar kompozycji),
19 x 24 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

304
Postać, 1995 serigrafia, papier zielony; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 95, l. d. numer: 20/40;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

305
Głowa grafika komputerowa, papier; 80 x 60 cm.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

306
Bez tytułu, 1958/59 monotypia, papier; 29,5 x 42 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

307
Ukojenie węgiel, papier żeberkowy szary; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: S. ŻECH 79 ? - data słabo czytelna.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

308
Sąd [tytuł umowny] tusz, piórko, tusz lawowany, pędzel, papier; 18,5 x 27,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T Kantor.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Marek SAJDUK (ur. 1946)

1301
Army X, 2005 litografia, druk cyfrowy, papier; 76 x 56 cm;
opisany l. d.: D.P, pośrodku: "ARMY" X", sygn. p. d.: M Sajduk 2005 (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

WOJTEK SIUDMAK (UR. 1942)

1302
Kuszenie Lykonii litografia, papier;
56 x 76,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)

401
Kościółek technika mieszana (gwasz, kredka), karton;
21 x 15,7 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

402
Pejzaż z cerkiewką gwasz, karton; 20,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: tukan / VII (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Juliusz STUDNICKI (1906-1978)

403
Dziwny ogród, 1969 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 21,5 x 14 cm
(w świetle oprawy); sygn. p. d.: J.S.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

404
Kompozycja, 1963 technika własna, karton; 14,5 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: mb 63.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

405
Zaśnieżona gęstwina, 1970 olej, tektura, 70 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: Sielski R. (cyrylicą);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 100 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

406
Nokturn XXXXVIII, 1999 akryl, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1999;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

407
Bez tytułu, 1999 akryl, sklejka; 21 x 15 cm;
na odwrocie dedykacja: EWIE H.(...) / na pamiątkę / Janek Dobkowski / 5-II-1999 r.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

408
I-90, 1990 technika własna, akryl, płyta pilśniowa; 72 x 72 cm;
na odwrocie nalepka autorska pisana na maszynie z odręcznie uzupełnionym tytułem, datą, techniką
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

409
Szczelina - czerwień w szarościach - forma przestrzenna, 1971 technika własna, relief, olej, płyta; 45 x 36 cm;
w załączniku oryginał potwierdzenia autentyczności podpisany przez Marię Kobzdej z 2007 r.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

410
Malarstwo materii, 1959 olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Krzysztof KURZĄTKOWSKI (1925-1989)

411
Kompozycja technika własna; 75,5 x 76 cm;
sygn. l. d.: K. Kurzątkowski.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

412
Kompozycja, 1977 akryl, płyta pilśniowa; 35 x 35 cm (wymiar całości kompozycji w autorskiej oprawie);
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski
estymacja: 36 000 - 42 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

413
Zwózka drzewa, 1978 olej, płótno; 48,5 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

414
Kwiaciarki, 1989 olej, płótno; 73 x 87 cm;
sygn. l. d.: Szancenbach;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

415
Pejzaż, 1976 olej, płótno; 141 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI 76;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł