Maciej LACHUR (1927-2008)

416
Rabin przed rozstrzelaniem, 1970 olej, płótno; 132 x 85 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)

417
Postać, 1995 olej, płótno; 681,5 x 56 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: TADEUSZ / WLAZŁO / 1995.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Jacek ŁYDŻBA (ur. 1966)

1401
Anioły collage (wycinanka), karton; 83 x 60 cm.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Aleksandra Olga WNĘK (ur. 1913)

1402
Kwiaty w wazonie akwarela, papier; 59 x 44,5 cm;
sygn. p. d.: AWnęk.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1403
Pejzaż z Jastrzębiej Góry, 1970 akwarela, papier; 40,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: AWnęk (ołówkiem); tytuł l. d.: "Pejzaż z Jastrzębiej Góry" 1970 r. (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1404
Para prac: Bystra i Lasek w Kudowej 1. Bystra - tusz, papier; 28,5 x 38,5 cm;
2. Lasek w Kudowej - patyk, tusz, papier; 38,5 x 28,5 cm
estymacja: 900 - 1 200 zł

Artur TURALSKI (ur. 1949)

1405
Związani duchem i ciałem technika własna (akryl, collage, tusz (?)), papier; 98 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: ArtTural;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Bożena JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)

1406
Pozowanie mamie jest nudne, 1985 pastel olejna, karton; 43,5 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: BJ1985.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1407
Moje okno, 1989 gwasz, papier; 63 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. wraz z opisem u dołu: "MOJE OKNO"-SIERPIEŃ 1989 KRAKÓW.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Marek SAJDUK (ur. 1946)

1408
Blaise, 2005 technika mieszana, papier; 76 x 56 cm;
opisany pośrodku: "Blaise", sygn. i dat. p. d.: M Sajduk 2005 (ołówkiem).
estymacja: 1200 - 1600 zł

Szczepan SKORUPKA (1903-1997)

1409
Pejzaż, 1969 olej, tektura; 49,5 x 74,5 cm (świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Sz. Skorupka 1969.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Wiesław OCHMAN (UR. 1937)

1410
Kwiaty w wazonie olej, płyta; 21 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d. częściowo pod ramą: Wiesł Ochmann ...;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

1411
N. D. 12, 2016 akryl, płótno; 135 x 128,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: ABAKO '16;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Wojciech HERMAN (ur. 1953)

1412
Radyjko i lusterko, 2011 olej, płótno; 61 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Herman / 2011, na odwrocie opis autorski: RADYJKO I LUSTERKO"-olej / 61 x 80 cm-2011 r / WOJTEK HERMAN.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Wojciech HERMAN (ur. 1953)

1413
Na uboczu, 2012 akryl, płótno; 100 x 65 cm;
sygn. monogramem: WH, na odwrocie opis autorski: NA UBOCZU-AKRYL / 100 X 65 -2012 r. / WOJTEK HERMAN / (…).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

1414
Z cyklu Symptomy - Transplantacja IV, 2016 olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn; p. d.: LEWCZUK. opisany na odwrocie: LEWCZUK 2016.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Marek SAJDUK (ur. 1946)

1415
Kazimierz II, 1976 olej, płyta pilśniowa; 34 x 50 cm;
sygn; l. d.: M. Sajduk; na odwrocie opis autorski: "KAZIMIERZ 2 " M. SAJDUK 1976 / MIASTO K .(2) / niewyraźna pieczęć.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

1416
Na scenie życia pastel, karton, papier; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AL, na odwrocie pieczęć autorska.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Marek SAJDUK (ur. 1946)

1417
Plac Nowy, 1976 olej, płótno, 37 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Sajduk, na odwrocie nalepka autorska.
estymacja: 2 300 - 3 100 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1418
Bez tytułu (46), 1995 olej i akryl, płótno, 38 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz ' 95.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Małgorzata HEINTZE-PASZKOWICZ

1419
Białe bzy, 2012 olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: MP2012;
estymacja: 2 800 - 3 800 zł

Helena ZAREMBA-CYBISOWA (1911-1986)

1420
Martwa natura z tulipanami, 1976 olej, płótno; 54 x 64 cm;
sygn. p. d.: H. Z. Cybisowa 76 r
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

J.A.WAGNER, XX W.

1421
Piekło, 1973/5 olej, płótno; 146,5 x 97 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wagner 75;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Eugenia RÓŻAŃSKA (1906 LUB 1909-1982)

1422
Łamigłówka, 1965 olej, płótno; 100 x 81,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Eug Różańska / 65,
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Bogusław KĘDZIERSKI (1929 - 2010)

1424
Kościół olej, płótno, 73 x 53,5 cm;
sygn. p. d.; na odwrocie na płótnie napis: B. KĘDZIERSKI
estymacja: 5 800 - 7 800 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

1425
Erotyk 3 technika własna, płótno; 33 x 24 cm;
sygn. l. d.: MS;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

1426
Erotyk 2, 2001 technika własna, płótno; 33 x 24 cm;
sygn. p. d.: MS (ryte);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Marek SUŁEK (ur. 1963)

1427
Erotyk 1, 2001 technika własna, płótno; 33 x 24 cm;
na odwrocie opis autorski: Marek Sułek / SŁ / Z serii "Erotyki" / technika własna / 2001, na blejtramie, długopisem: Sł /
estymacja: 900 - 1 200 zł

IRENA KNOTHE (1903-1987)

1428
Nasturcje, 1972 akwarela, papier; 31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: IrenaKnothe 1972.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław WÓJTOWICZ (1920-1991)

501
Deska drzeworytnicza - dwustronna grusza ?; 65 x 44,5 cm
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

502
Żyrandol, l. 50/60. XX w. blacha, żarówki, plastik, drut, pręty; 117 x 109 x 49 cm;
Żyrandol znajdował się w mieszkaniu Mariana Bogusza.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Fernand LÉGER (1881-1955)

601
Lampa gabinetowa, elektryczna szkło niebieskie, barwione proszkami w masie, farby emaliowe;
Francja, Verrerie de Biot? ok. 1950.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

602
Karafka z pozytywką szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, fasetowane; tektura, cerata, metal;
Francja, Baccarat? - szkło; Szwajcaria - mechanizm; XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni

603
Paterka deserowa czworokątna, z dekoracją kwiatową i rocaillami porcelana, z dekoracją reliefową odciskaną (tzw. Pressdekor),
ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

604
Koszyk na owoce z plastyczną dekoracją kwiatową Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, model Ernsta Augusta Leuteritza (1818-1893)
z 2 poł. XIX w., wg modelu Johanna Joachima Kaendlera (1706-1775), 2 poł.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
Cena oferowana 14 500 zł

KPM - Królewska Manufaktura Porcelany w Berlinie

605
Grupa figuralna mitologiczna - Diana i Akteon (?) Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 2 - 3 ćw. XIX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

606
Zamyślony mężczyzna glinka ceramiczna (terrakota?) ciemnoszara, wys. 15,5 cm;
Polska, G. Brodnicki (daty życia nieznane), XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Volkstedter Porzellanfabrik Richard Eckert & Co. (1894-1918)

607
Chłopiec - psotnik, w kapeluszu z piórkiem (Spitzbube) biskwit porcelany, wys. 47 cm;
Niemcy (Turyngia), ok. 1900.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

608
Grupa figuralna z Hermesem Niemcy, książęca manufaktura porcelany w Ludwigsburgu ?
- naśladownictwo, XVIII w.? - XIX w.?
estymacja: 13 500 - 18 000 zł

1601
Wazon z pąsowymi różami fajans delikatny, dekoracja malowana ręcznie farbami ceramicznymi,
szkliwo ołowiowo-boraksowe, złocenia; Austria, wytwórnia nieustalona,
XIX/XX w.-pocz. XX w
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Steffisburg (Szwajcaria)? - ceramika autorska

1602
Wazonik z dekoracją gałązkami beżowo - niebieskich kwiatów Praca autorska, ośrodek ceramiczny w Steffisburgu
(kanton Berno)?, Szwajcaria, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1603
Wazonik koniczny z żółto-zieloną dekoracją roślinno-ornamentalną Ceramiczny wyrób autorski w stylistyce ludowej, XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Jan Broszkiewicz - Kuty, Pokucie (Huculszczyzna)

1604
Wazonik huculski, donicowy Pokucie, ośrodek w Kutach - warsztat Jana Broszkiewicza,
XX w. - okres międzywojenny
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

1605
Serwis obiadowy z reliefem według informacji od oferenta: Niemcy, Bonn,
Porzellan- und Steingutfabrik Ludwig Wessel A.G, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Bracia Henneberg, wg projektu Julii Keilowej

701
Koszyczek art déco plater cechowany, wys. 16,7 cm, szer. 18 cm, głęb. 14,2 cm.
Warszawa, lata 30.XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Fabryka Wyrobów Metalowych Posrebrzanych i Pozłacanych Plewkiewicz &Co (czynna 1886-1939)

702
Para świeczników plater cechowany (WARSZAWA, PLEWKIEWICZ); wys. 25,5 cm;
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget (1824-1939)

703
Cukiernica skrzynkowa plater cechowany, wys. 10 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 9,5 cm.
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Andrzej Bolesław Schiffers & Co (czynna 1888 do ok. 1930)

704
Para lichtarzy ołtarzowych plater cechowany, wys. 44 cm, średn. 13,7 cm.
Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł