Maa SAMBORSKA (ur. 1965)

1406
Wdech, wydech, 2018 akryl, olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: MAA SAMBORSKA 2018.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Sławomir LEWCZUK (ur. 1938)

1407
Z cyklu: Symptomy, Wielka gra II, 1988 olej, płótno; 130 x 175 cm;
sygn. i dat. u dołu wzdłuż prawej krawędzi: LEWCZUK 88;
estymacja: 12 000 - 17 000 zł

Andrzej KOŁPANOWICZ (ur. 1938)

1408
Rytro w nocy olej, płótno; 75 x 60 cm;
ślad po sygnaturze p. d. A. K… - zatarta;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1409
Bez tytułu (105), 1995 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: Ćwiertniewicz'95,
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Kazimierz ROZIN (1910-1992)

1410
Samotne drzewo olej, płyta, 40 x 31 cm;
sygn. p. d.: K. ROZIN;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

1411
Pejzaż z drogą olej, płótno; 70 x 90 cm;
sygn. p. d.: ASiwecki.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Franciszek KMITA (1926-2013)

1412
Zatoka Neapolitańska olej, płótno; sklejka; 38 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: Kmita;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Ryszard PAPROCKI [Ryho] (ur. 1963)

1413
Fresco, 2002/2004 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. p. .d: R. P. 04;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

1414
Multiplikacja II, 2002 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisane na odwrocie: RYHO PAPROCKI / "
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Małgorzata HEINTZE-PASZKOWICZ (ur. 1952)

1415
Lilie białe, 2018 olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: LILIE BIAŁE / Małgorzata Heintze-Paszkowicz / 2018. 50 x 70 / olej-płótno.
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Kazimierz SOWICKI (1915-1977)

1416
Teatr lalek, 1965 olej, płyta; 44 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: XSowicki 65;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Marcin ROGAL

1417
Frida Kahlo olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: Marcin/ Rogal.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 100 zł

Stefan BERDAK (ur. 1927)

1418
Jeden upadł na głowę, 2017 akryl, olej, płyta pilśniowa; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: STEFAN BERDAK 2017;
estymacja: 2 800 - 3 600 zł

Janusz BERSZ (1925-1985)

1419
Cantata, 1966 olej, płótno; 44,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Janusz Bersz;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Hanna GĄSIENICA-SAMEK (ur. 1950)

1420
Zachód słońca nad jeziorem olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: HANKA.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1421
Łąka jesienią olej, płótno; 74 x 100 cm;
sygn. p. d.: HANKA.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bożena JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)

1422
Śniadanie malarza II, 2019 olej, płótno; 140 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: BJ2009.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

RZEPA, XX w.

1423
Ostro, 1996 olej, płótno; 38 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. (?) p. d.: Rzepa 96;
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

501
Pancerz - Cuirasse brąz polerowany, podstawa kamień; wys. całkowita: 14 cm;
sygn. u dołu rzeźby: MITORAJ.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

502
Brelok - Testa Addormentata brąz srebrzony; 4,2 cm x 3 cm;
z tyłu sygnowany: Mitoraj Amnesty International.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Roman SOLSKI (ur. 1957)

503
Akt brąz (odlew z wosku traconego), kamienna podstawa - granit; wys. całkowita: 59 cm;
sygn. z tyłu: RS; nakład: unikat.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Karl WIEDMANN (1905-1992)

601
Patera szkło miodowe, barwione w masie, opalizujące;
Niemcy, WMF - Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik, Geislingen,
lata 20-30. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Huta „NIEMEN” Juliusza Stolle

602
Wazon zielony szkło przeźroczyste, barwione w masie; wys. 18 cm,
Polska, lata 30. XX w. niesygnowany
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Huta „ZAWIERCIE”

603
Wazon z postacią kobiecą szkło grubościenne, bezbarwne, przeźroczyste,
otrawiane, matowane; Polska, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Emil GALLÉ (1846-1904)

604
Lampa buduarowa, elektryczna szkło warstwowe, matowane, barwione proszkami; srebro pr. 2;
wys. 50 cm; Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 55 000 - 70 000 zł

605
Para muzykantów (bandoneonista i klarnecista) porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 16,2 cm;
Niemcy, Turyngia (Volkstedt- Rudolstadt lub Bock-Wallendorf),
XX w. (XIX/XX w.?).
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Ludwigsburg, Ludwigsburger Porzellanmanufaktur GmbH (Wirtembergia)

606
Papuga na konarze porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Niemcy, Ludwigsburg,
Ludwigsburger Porzellanmanufaktur GmbH, XX w. (po 1948)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Johann Joachim KAENDLER (1706-1775) i Peter REINICKE (1715-1768)

607
Małpka - dobosz, z fletem (Trommler) z zespołu Małpia orkiestra (Affenkapelle) Miśnia, Państwowa Manufaktura Porcelany, wg modelu
z lat 1753-1765/66, powtórzenie późniejsze (XX w.)
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

608
Małpka - skrzypek (Geiger), z zespołu Małpia orkiestra (Affenkapelle) Miśnia, Państwowa Manufaktura Porcelany, wg modelu z lat 1753- 1765/66,
powtórzenie późniejsze (XX w.).
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

609
Małpka śpiewająca, z pałeczkami, z zespołu Małpia orkiestra (Affenkapelle) Miśnia, Państwowa Manufaktura Porcelany, wg modelu
z lat 1753- 1765/66, powtórzenie późniejsze (XX w.).
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

610
Wazon huculski z orłem koronie i krzyżem ornamentalnym glina garncarska, pobiałka, farby ceramiczne na bazie tlenków
metali, szkliwo ołowiowe; Pokucie, XX w. - okres międzywojenny?
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

611
Talerz dekoracyjny z miniaturą Der Erbe des Schwertes, w oprawie mosiężnej Austria, naśladownictwo porcelany manufaktury cesarskiej w Wiedniu,
XIX - XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Królewska Manufaktura Porcelany w Kopenhadze

612
Talerz, replika modelu i dekoracji z serwisu Flora Danica Dania, Kopenhaga, wyrób współczesny (XX w.)
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956) - model

613
Wazon dekoracyjny z pająkami Polska, Skawina, Skawińskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych,
Dział Fajansów, model Konstantego Laszczki, realizacja: lata 20. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Dekoracja: J. ZAREMBA, Fabryka Porcelany Stołowej „Wawel"

1601
Talerz dekoracyjny z pomnikiem warszawskiej Nike porcelana, farby naszkliwne, inkrustacja błyszcząca i matowa;
średn. 32 cm; Wałbrzych, 1971
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Karin JARL-SAKELLARIOS (1885-1948), Porzellanmanufaktur Augarten

1602
Lisek pustynny - fenek (Wüstenfuchs) porcelana, farby naszkliwne; wys. 14 cm,
Austria, wg modelu Karin Jarl z ok. 1926 roku.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

1603
Skarbonka - żaba, produkt reklamowy pasty do butów Erdal terrakota, szkliwa ceramiczne barwne - matowe;
wys. 13 cm, Niemcy, okres międzywojenny.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Renée SINTENIS (1888-1965)?

1604
Leżący źrebak kamionka, szkliwo solne i szkliwa barwne iryzujące (z drobinami ”brokatowymi”);
Niemcy, Renée Sintenis?, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget

701
Cukiernica art déco wg projektu Julii Keilowej?
plater cechowany; Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Andrzej Bolesław Schiffers & Co (czynna 1888 do ok. 1930)

702
Lustro toaletowe typu „psyche” plater cechowany, tafla lustrzana, wys. 29,5 cm, szer. 26 cm, głęb. 10,5 cm.
Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowych J. Fraget

703
Taca dwuuszna plater cechowany; wys. 5,5 cm, szer. 63,5 cm, głęb. 44 cm
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Charles Barrier (czynny 1905-1923)

704
Filiżanka ze spodkiem srebro cechowane; waga 227 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

705
Papierośnica srebro próby 84 cechowane, emalia, złocenie; waga 77 g.
Moskwa, 1908-1917
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Piotr ŁĄTKOWSKI (czynny 1900-1944)

706
Komplet sztućców na 12 osób srebro próby 84 cechowane, waga całości 3068 g.
Warszawa, 1915- 1920
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Christofle et Cie (czynna od 1830)

707
Serwis do kawy i herbaty składający się z imbryka do herbaty, dzbanka do kawy, cukiernicy i mlecznika srebro próby 1 (950) z głową Minerwy cechowane;
waga 2846 g. Paryż, lata 40. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Bremer Silberwarenfabrik - BSF (czynna 1905-1981)

708
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kantynie srebro próby 800 cechowane, waga całości 520
Brema, 3 ćw. XX w.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

801
Pierścionek art-deco z rubinem rubin naturalny o śr. 4.10 mm oraz 12 szt rautów diamentowych;
Wyrób pochodzi z okresu Rosji carskiej, XIX/XXw.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

802
Naszyjnik z pereł 3 szt brylantów o masie łącznej 0.06 ct (VS1/G-J),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 55.000 g.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł