803
Wisior w stylu art-deco 10 szt brylantów oraz owalne opale;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 8.350 g.
estymacja: 3 700 - 4 900 zł

804
Pierscionek art-deco z diamentami 3 szt diamentów oraz 4 szt rautów diamentowych;
złoto białe i żółte, pr. 0.585, masa całkowita 3.590 g.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

805
Kolczyki z perłami 2 szt czarnych pereł hodowlanych oraz 244 szt brylantów;
Wyrób został wykonany w latach 1960-1970.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

806
Pierścionek z diamentem pojedyńczy diament w starym szlifie europejskim;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.200 g.
Wyrób został wykonany w latach 1910-1920.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

807
Bransoleta - wisior z ametystem owalny ametyst oraz 8 szt. pereł;
Francja, okres międzywojenny XX w.
estymacja: 19 500 - 26 000 zł

808
Wisior z diamentem diament w starym szlifie europejskim; białe złoto pr. 0.583, masa całkowita 3.700 g.
Wyrób został wykonany w latach powojennych XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

809
Pierścionek art-deco ze szmaragdem kamień centralny - szmaragd + 12 szt brylantów;
Wyrób został wykonany w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

810
Broszka secesyjna 6 szt. rautów diamentowych, złoto białe i żółte pr. 0.750,
masa całkowita 14.600 g. Wyrób został wykonany
w latach 1900-1915 we Francji.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

811
Pierścionek z diamentem pojedyńczy diament w starym szlifie brylantowym
o masie ok. 2.28 ct; złoto, masa całkowita 3.360 g
estymacja: 36 000 - 48 000 zł

812
Sygnet damski art-deco brylant o masie ok. 0.75 ct oraz 16 szt brylantów
o masie łącznej ok. 0.10 ct.;
Francja, okres międzywojenny, XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

ELGIN NATIONAL WATCH COMPANY (firma czynna 1864-1968)

813
Zegarek kieszonkowy - pektoralik damski złoto pr. 14 K, emalia, szkło; średnica 3,3 cm, waga ca 30 g.
U.S.A., XIX/XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

814
Garnitur na biurko z figurą górala marmur, brąz złocony i patynowany, drewno, porcelana, plusz;
Polska, 1 tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

815
Wizytownik z tygrysem marmur toczony, brąz patynowany; wys. 10 cm, średnica 26 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

816
Para kandelabrów 3-ramiennych, neogotyckich brąz, niegdyś złocony; wys. 53 cm, szer. 32,5 cm;
Francja?; XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

817
Para rogów - rytonów myśliwskich rogi bawole, srebro niellowane; dł. ca 40 cm;
Kaukaz, 2 poł. XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

818
Kantyna z kompletem szkieł do likieru (4 karafki i 16 kieliszków) szkło bezbarwne, przeźroczyste;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

819
Komplet trzech karafek na przenośnym statywie szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, fasetowane;
Europa Zachodnia, Anglia? XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Fabryka Lamp Naftowych BRUNNER, DITMAR, SCHNE

820
Lampa naftowa z trzonem kolumnowym onyks, brąz, mosiądz, szkło bezbarwne, przeźroczyste,
prasowane w formie, matowane, otrawiane; Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

Fabryka Lamp Naftowych Emil EHRICH & Albert GRAETZ (zał. 1866)

821
Lampa naftowa w formie wazonu porcelana, brąz, mosiądz, szkło bezbarwne, przeźroczyste,
trawione, matowane; Niemcy, Berlin, Miśnia, Manufaktura
Porcelany Miśnieńskiej, k. XIX w.
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

822
Ikona 9-polowa - „rodzinna” tempera na desce z dwiema szpongami, papier,
złocenia: 44,3 x 37 x 5 cm. Rosja, k. XIX w.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Aleksander PANFIŁOW (złotnik czynny od 1823)

823
Ikona - Św. Mikołaj Cudotwórca, w srebrnym okładzie tempera na desce z 1 szpongą, srebro pr. 84,
27 x 22 x 4,7 cm. Rosja, Moskwa, 1841.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

F. EINSIDL (mechanizm pozytywki)

824
Zegar portykowy, z pozytywką, pod szklanym kloszem drewno sosnowe, czernione i pozłacane, mosiądz częściowo
srebrzony, stal; wys. 44,5 cm, Austro-Węgry, Wiedeń; ok. poł. XIX w.
estymacja: 11 000 - 14 500 zł

825
Zegar szafkowy, barokowy drewno sosnowe, gipsatura, złocenia, mosiądz srebrzony,
blacha srebrna, tłoczona, szkło; Niemcy, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 14 500 - 19 000 zł

Fabryka Broni Siecznej GABRIEL BOROWSKI (zał. 1900 )

826
Szabla polska oficera kawalerii, wz. 21/22, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 82 cm,
dł. całk. 95 cm, krzywizna 7,5 cm; Warszawa, po 1922
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

827
Szabla austriacka oficera piechoty, wz. 1861, w pochwie stal, częściowo niklowana, drewno, jaszczur, drut mosiężny;
dł. głowni 69 cm, dł. całk. 82,3 cm; Austro-Węgry, XIX/XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

828
Ładownica - patrontasz drewno, skóra lakierowana, mosiądz;
Europa Zachodnia, Hiszpania?; XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

829
Tkanina dekoracyjna nić metalowa złocona i srebrzona, jedwab; aksamit, satyna; 124 x 160 cm.
Europa Zachodnia, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

830
Kobierzec Saruk wełna na osnowie bawełnianej; barwniki naturalne; 280 x 340 cm.
Persja - Iran, ok. 1920
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Fabryka Lamp Naftowych Auguste GAUDARD (później A. & P. Gaudard Fils) (zał. 1869)

831
Lampa naftowa w formie amfory stop cynowy, srebrzony, marmur, mosiądz, szkło bezbarwne, przeźroczyste i matowane,
otrawiane; wys. 72 cm; Francja, Paryż, XIX/XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Stowarzyszenie WARSZTATY KRAKOWSKIE (?)

832
Kilim secesyjny z motywem jarzębiny wełna na osnowie lnianej; 193 x 283 cm.
Polska, po 1913
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

SZCZEPAN FILSJEAN

833
Pas kontuszowy dwustronny, lity Przędza jedwabna, nic srebrna złocona; dł. 346 cm, szer. 31 cm.
Kobyłka pod Warszawą, manufaktura Szczepana Filsjeana, 1787-1794.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

834
Para świeczników 7-ramiennych, judaicum mosiądz polerowany, złocony?; wys. 73,5 cm;
U.S.A., 1 ćw. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

835
Sztaluga z dekoracją w manierze rokoka mosiądz; wys. 162,5 cm, szer. 39,5 cm, głęb. 100 cm.
Europa Zachodnia, Francja?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 500 zł

836
Para lampek nocnych, elektrycznych, dwuświecowych, art-deco mosiądz polerowany, miedź, nikiel; wys. 19 cm;
Francja, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Pracownia ANDRZEJ NOWICKI

837
Para żyrandoli elektrycznych, 6-ramiennych brąz złocony ogniowo, szkło kryształowe; wys. ca 110 cm;
Warszawa, 4 ćw. XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

838
Fontanna ogrodowa brąz, patyna zielona; wys. ca 370 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

839
Fontanna - zdrój ogrodowy brąz, patyna zielona; wys. ca 254 cm, szer. 145 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

1801
Pierścionek art-deco z diamentem diament formy okrągłej oraz 6 szt. rautów diamentowych;
złoto białe i żółte pr. 0.583, okres międzywojenny XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1802
Wisior owalny profil kobiety wyrzeźbiony w kości;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 13.770 g.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1803
Broszka złota 43 szt. rozet diamentowych;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 8.230 g.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

1804
Brosza - kamea profil kobiety z harfą rzeźbiony na muszli o wym. 40 x 30 mm,
oprawa złoto pr. 0.585, masa całkowita 10.370 g
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1805
Zegarek damski naręczny, art-deco platyna, pr. 0,950; 48 szt. rautów diamentowych;
koperta 3,8 x 1,7 x 0,6 cm; Szwajcaria, lata 30. XX w.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

1806
Para waz dalekowschodnich brąz, emalia komórkowa; wys. 30 cm;
Chiny? XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1807
Kropielnica brąz; wys. 11 cm, z pałąkiem 18 cm;
Europa Środkowa, 1 poł. XVII w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1808
Ikona miesięczna - luty tempera na desce, złocenia, 2 profilowane szpongi;
52 x 43 x 4 cm. Rosja, k. XIX w.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

1809
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem tempera na desce z dwiema szpongami pogrążonymi
w sztorcach deski; 45,7 x 30,5 x 3,8 cm. Rosja, k. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 400 zł

1810
Ikona - Pochwała Matki Boskiej (Matka Boska „ Akathistos Hymnos”) tempera na desce, złocenia; 22 x 18 x 2 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

Wasilij Siergiejewicz SIKACZEW (złotnik czynny 1883-1917)

1811
Ikona - św. Mikołaj Cudotwórca, w okładzie tempera na desce, srebro pr. 84; 19,7 x 17,8 x 2 cm.
Moskwa, 1908-1917
estymacja: 3 400 - 4 600 zł