1812
Ikona ze zwieńczenia ikonostasu drewno lipowe, gipsatura, polichromia, snycerka; 56 x 69 x 3,5 cm.
Małopolska Wschodnia - Podkarpacie, XVIII/XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

1813
Ikona ze zwieńczenia ikonostasu drewno lipowe, gipsatura, polichromia, snycerka; 56 x 64,5 x 4 cm.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

1814
Lampka elektryczna art-deco brąz , mosiądz, szkło prasowane, przeźroczyste, matowane;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Fabryka Lamp Naftowych HUGO SCHNEIDER (zał. 1863)

1815
Lampa naftowa z zielonym trzonem mosiądz, żeliwo, szkło barwione, zielone; szkło przeźroczyste,
matowane, trawione; wys. 70 cm; Niemcy, Lipsk, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1816
Podstawa lampy elektrycznej porcelana, farby naszkliwne i podszkliwne, złocenia, brąz; wys. 47 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1817
Zestaw kolekcjonerski bagnetów: francuskiego i dwóch rosyjskich stal, mosiądz;
Francja, wz. 1890; Rosja, wz. 1891
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1819
Hełm strażacki stal, mosiądz, lakier, biały metal, skóra; wys. 20 cm;
Polska, lata 30. XX w. (?)
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1820
Hełm strażacki stal, nikiel, skóra, blacha miedziana sztancowana, wojłok; wys. 26 cm;
Francja, Boulay-Moselle, lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1821
Kaseta - skarbczyk żelazo kute; wys. 18 cm, szer. 36 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1822
Pozytywka wałkowa drewno sosnowe, mahoń, mosiądz, stal;
Szwajcaria, Genewa, XIX/XX w.; firma kupiecka Jacob Déom, Bruksela.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

LAY & CHER FILS (spółka zegarmistrzowska od 1860)

1823
Zegar kominkowy z figurą chłopca grającego w bule czarny marblit, marmur barwny, brąz patynowany, mosiądz, szkło;
Francja, Paryż, VINCENTI & Cie, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Erik DAHLBERGH - rys. (1625-1703), Françoise de LAPOINTE - ryt.

1824
Plan zamku Ujazd - Krzyżtopór miedzioryt kolorowany, na pap. Żeberkowanym,
25 x 31,2 cm (w świetle passe-partout). Norymberga, 1696
estymacja: 900 - 1 200 zł

1825
Torba namiotowa Yomud wełna na osnowie wełnianej; 73 x 113 cm.
Azja Centralna, Turkmenistan, lata 30-40. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1826
Tkanina dekoracyjna haft, nić metalowa, srebrzona i złocona, nici jedwabne, taśma pasmanteryjna,
satyna; 153 x 28 cm. Europa Zachodnia, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Firma THAUMATURGE / TAMINES

1827
Kuchenka węglowa z piekarnikiem żeliwo, żelazo, emalia, mosiądz; wys. 96 cm, szer. 70 cm, głęb. 55 cm.
Belgia, Namur; 1 poł. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

901
Tremo w manierze Ludwika XVI drewno złocone, snycerka; marmur, tafla lustrzana;
malowidło - olej, płótno, sklejka, szkło; lustro - wys. 237 cm, szer. 83 cm;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

902
Stolik do robótek w stylu wczesnego Ludwika Filipa mahoniowy; 78,5 x 57 x 44 cm;
Europa Środkowa (Polska), 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 600 zł

903
Komplet mebli stylowych ze stołem i siedziskami z parą foteli i czterema krzesłami, mahoniowy; stół - 80 x 163 x 104 cm;
para foteli -91,5 x 57 x 53,5 cm; cztery krzesła -90, 5 x 49 x 49,5 cm;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 800 zł

904
Szafa kredensowa w stylu klasycystycznym potężna, dwuczęściowa, fornirowana wzorzystym mahoniem;
257 x 138 x 60 cm; Polska (?), k. XVIII w.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

905
Lustro w rozbudowanej ramie o architektonicznej neorenesansowej formie dębowe; 229,5 x 211 x 53,2 cm;
Europa Środkowa, (Austria?), kon. XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

1901
Sekretarzyk w stylu II cesarstwa malowany na czarno, dekorowany okuciami i inkrustowanymi ornamentami z rytowanej blachy mosiężnej, we wnętrzu mahoniowy;
129,3 x 70 x 44,8 cm; Europa Środkowa
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1902
Postument - kwietnik w stylu neorokokowym z marmurowym blatem, mahoniowiec;
108 x 29,5 x 29,5 cm; Warszawa (?), 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1903
Kasetka do robótek z szufladami, wsparta na nóżkach zakończonych rolkami, buczynowa;
47 x 53 x 23 cm; Europa Środkowa, (Niemcy lub Czechy), po poł. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1904
Para foteli neostylowych o konstrukcji wyplatanej rotangiem, z tapicerowanymi poduchami, brzoza;
88,5 x 73 x 77 cm; Europa Środkowa, (Niemcy?), l. 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1905
Bieliźniarka w stylu Ludwika Filipa fornirowana wzorzystym mahoniem;
136 x 98,5 x 43,5 cm; Europa Środkowa, (Polska?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł