Stanisław WYSPIAŃSKI (1867-1907)

1
Dzieła malarskie Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski, nakład 2500 egz.;
36 x 29 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Lawrence ALMA-TADEMA (1836-1912) - według

2
Portret Ignacego Jana Paderewskiego litografia, papier; 32 x 38 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
u dołu pośrodku podpis Ignacego Jana Paderewskiego: IJPaderewski (ołówkiem)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Artur GROTTGER (1837-1867) - według

3
Polonia - 9 heliograwiur heliograwiura, papier naklejony na karton; 22 x 26,5 cm (wymiar arkusza w pionie lub w poziomie), 32 x 47 cm (wymiar kartonu);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Władysław Aleksander MALECKI (1836-1900)

4
Pejzaż, 1875 ołówek, gwasz, papier jasnobrązowy; 14 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. W. M. 75.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

5
Autoportret tusz, papier; 42 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

1001
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie LXXV. Księga jubileuszowa 64 tablice w rotograwiurze z malarstwem polskim przełożone bibułkami z opisem, każda bibułka posiada znak wodny TZSP, 34 x 27 cm; Warszawa 1936.
estymacja: 1 200 - 2 000 zł

Antoni ZALESKI (1824-1885), Antoni MALCZEWSKI

1002
Marja Powieść ukraińska. Z dwunastu miedziorytami i pięciu drzeworytami kompozycji A. Zaleskiego. Nakład Księgarni J. K. Żupańskiego.
34 x 28 cm; Poznań 1867;
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Józef WEYSSENHOFF (1860-1932), Henryk WEYSSENHOFF (1859-1922)

1003
Soból i panna Cykl myśliwski. Ozdobiony 85 barwnymi i czarnymi rysunkami Henryka Weyssenhoffa.
30x24 cm; Warszawa-Lublin-Łódź-Kraków-Nowy York 1913 Druk Anczyca i Ski.;
estymacja: 1 600 - 2 400 zł

Zdzisław CZERMAŃSKI (1890-1970), Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

1004
Józef Piłsudski na Syberji. 8 całostronicowych, sygnowanych drzeworytów na osobnych tablicach Stanisława Ostoi-Chrostowskiego, załączona teka barwnych 12 plansz
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jewgienij Matwiejewicz SIDORKIN (1930-1982)

1005
Nowy naczelnik, 1974-1978 litografia, papier; 44 x 45 (wymiar kompozycji), 52 x 63 (wymiar arkusz);
sygn.. p. d.: ...
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Wiktor Zbigniew LANGNER (1906-1985)

1006
Tancerze litografia barwna, papier, 68 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygnatura wraz z dedykacją p. d.: W. LANGNER / DROGIEMU JARKOWI NA DOWÓD TAK MIŁO
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Odilon REDON (1840-1916)

1007
Upadły anioł Druk artystyczny, papier; 24,5 x 31 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: ODILON REDON (na płycie);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł