C. M. CLODION (1738-1814) - według, C. GAUTIER & Cie - odlewnia czynna od 1850

207
Bachantka z puttem brąz patynowany; marmur; wys. 35 cm, szer. 20,5 cm, głęb. 28 cm.
Francja; odlew - pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Georges van der STRAETEN (1856-1928)

208
Popiersie kobiety terakota; wys. 42 cm, szer. 24 cm, głęb. 19 cm.
Francja, Paryż, 1885
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Augustin PAJOUX (1730-1809)

209
Popiersie Madame du Barry [Marie-Jeanne Bécu 1743-1793] - metresy króla Ludwika XV terakota polichromowana; wys. 49 cm, szer. 33,5 cm, głęb. 19 cm.
Francja, powtórzenie oryginału z 1770-1773
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Antonio GARELLA (1854-1919)

210
Popiersie młodej kobiety alabaster, marmur; wys. 33,5 cm, szer. 38,5 cm, głęb. 20,5 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

211
Popiersie cesarza rzymskiego marmur biały i szary; wys. 84 cm, szer. 62 cm, głęb. ok. 30 cm.
Włochy, XIX w.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Odoardo TABACCHI (1831-1905), Maison COLLIN & Cie (odlewnia)

1201
„La tuffolina” (Skacząca do wody) brąz patynowany; wys. 37,5 cm, szer. 11 cm, głęb. 25,7 cm.
Francja, Paryż, odlew pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Joseph (Giuseppe) D’ASTE (1881-1945)

1202
Faun i koziołek brąz patynowany, marmur; wys. 20 cm, podstawa 24 x 13 cm.
Francja, Paryż, 1 dekada XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1203
Madonna z Dzieciątkiem (wg obrazu Rafaela „Madonna della Seggiola”) brąz patynowany; wys. 23 cm, szer. 11,5 cm, głęb. 15,5 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Auguste DERAY (?)

1204
Arlekin brąz patynowany; wys. 39,5 cm, szer. 12 cm, głęb. 11,2 cm.
Francja, lata 20. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

D. MONTAGO (?)

1205
Żniwiarz brąz patynowany; wys. 53 cm, szer. 26 cm, głęb. 19,5 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Jan WITKE (1913-1992)

1206
Biegacz brąz patynowany; drewno dębowe; mosiądz; wys. 24,8 cm, szer. 13 cm, głęb. 17,5 cm.
Polska, 1931
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)

1207
Grupa figuralna - erotyk brąz polichromowany; farby emaliowe; 15 x 19,5 x 9,8 cm.
Austria, Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1208
Góral brąz patynowany, czarny marmur; wys. 20,5 cm, szer. 7,7 cm, głęb. 9,3 cm.
Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Demetre H. CHIPARUS (1886-1947)

1209
Figurka dziewczynki brąz patynowany, marmur; wys. 35,4 cm, średnica cokołu 10 cm.
Francja, lata 20. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Franz SAUTNER (1872-1945)

1210
Dziewczynka przytulająca owieczkę brąz patynowany; wys. 8,2 cm, szer. 10,3 cm, głęb. 8 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Emile BRUCHON (1806-1895)

1211
„Mignon” kompozycja metali, brązowiona i malowana; wys. 62,5 cm, średnica podstawy ca 22 cm.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1212
Putto drewno, pozłota; wys. 32 cm, szer. 13,5 cm, głęb.11,7 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1213
Uskrzydlona główka anielska drewno polichromowane, złocone; wys. 18,3 cm, szer. 26,5 cm, głęb. 11 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

E. BATTIGLIA (czynny XIX/XX w.)

1214
Popiersie narciarki alabaster, marmur, onyks; wys. 34 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 12,5 cm.
Włochy, Florencja, lata 20. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

301
Kompozycja monotypia, podmalowanie tuszem czarnym, papier; 41 x 28,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

302
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

303
Dziewczyna i chłopak, 1950 ołówek, papier; 20 x 10,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1950 / S.
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

304
Bez tytułu, 1973 tusz (pisak), papier; 22 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. d.: 1973 ERosenstein.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Anita ANDRZEJEWSKA (ur. 1970)

1301
Z cyklu: Indie, 2003/2016 fotografia czarno-biała, odbitka srebrowa, papier fotograficzny Ilford FB; 30,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygnatura i opis autorski na odwrocie
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Anita ANDRZEJEWSKA (ur. 1970)

1302
Z cyklu: Niespiesznie, 2012/2016 fotografia czarno-biała, odbitka srebrowa, papier fotograficzny Ilford FB; 31 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1303
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

1304
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Agata BOGACKA (ur. 1976)

1305
Agata technika własna, druk, papier; 30 x 20,5 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: 5/30 AGATA 2003 (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

1306
Postać kobiety - She Stoops To Folly litografia barwna, papier; 55,5 x 40,5 cm (wymiar odbitki), 72,5 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Olbiński (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 248/350 (ołówki
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Marc CHAGALL (1887-1985) - według

1307
Bez tytułu litografia barwna, papier; 75,5 x 94,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Marc Chagall (faksymile artysty); nr odbitki l. d.: 213/500 (ołówkiem);
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1308
Zakochani nad miastem litografia barwna, papier; 76,5 x 100,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Marc Chagall (faksymile artysty); nr odbitki l. d.: 270/500 (ołówkiem);
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1309
Kobieta litografia barwna, papier; 83 x 58,5 cm (wymiar odbitki), 97 x 72,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Marc Chagall (faksymile artysty); nr odbitki l. d.: 284/5
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Pablo PICASSO (1881-1973)

1310
Amazonka litografia barwna, papier; 26 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
data p. g.: 10.3.59. / XII;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Salvadore DALI (1904-1989)

1311
Para prac: - Biblia Sacra 1. Sanguis Novi Testamenti, litografia barwna, papier; 28 x 21 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Dali / 1965 (drukiem);
2. Ecce Homo, ltografia barwna, 28 x
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Joanna GAŁECKA (ur. 1963)

1312
Żurawie. Wniebowstąpienie, 2018 drzeworyt, bibuła japońska; 66 x 98,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Gałecka 2018 (ołówkiem), tytuł. pośrodku u dołu: „Żurawie. Wniebowstąpienie” (ołówkiem); nr odbi
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Janina MUSZANKA-ŁAKOMSKA (1920-1982)

1313
Kompozycja kredki, długopis, papier; 22,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KŁAK MŁJ (?); oraz napis l. d.: ZOZBITA / LUFKA / ...... ?.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1314
Kompozycja tusz, kredka, papier; 21,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JMuszanka Łakomska (długopisem).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

401
Głowy, 1993 pastel, papier; 41,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Stasys 93
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Leszek DUTKA (1921-2014)

402
Rozmowa, 1997 pastel, papier; 58 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK DUTKA 1997.
estymacja: 2 800 - 3 800 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

403
Midas gwasz, papier naklejony na papier;
48 x 33 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

404
Kompozycja technika własna, papier, 17,5 x 18,5 cm;
sygn. u dołu: Lenica (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

405
Kompozycja abstrakcyjna, 1968 technika mieszana, papier; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

406
Głowa, lata 60. XX w. olej, płótno; 81,5 x 66 cm.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)

407
Kobieta, 1991 olej, płótno; 73 x 61 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: TADEUSZ WLAZŁO / 1991.
estymacja: 6 000 - 8 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

408
Łąka w górach I, 1970 olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński '70 / Mochnaczka
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

409
Z cyklu: Epitafium, 1981 olej, płyta; 76 x 64 cm (wymiar całości wraz z autorską oprawą);
na odwrocie opis autorski: Z CYKLU / „EPITAFIUM” / 1981 / 76 X 64 / MUSIAŁOWICZ.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Aleksander ROSZKOWSKI (ur. 1961)

410
Pola w śniegu, 2008 olej, płótno; 97 x 130 cm;
na odwrocie opis autorski: 130. 97 cm. / ALEKSANDER / 886 ROSZKOWSKI / „POLA W ŚNIEGU” / 2008.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

411
Szosa, 2005 olej, płótno; 120 x 150 cm;
na odwrocie na płótnie opis autorski: SZOSA / Tobis 2005
estymacja: 7 000 - 8 500 zł