Jan STĘPKOWSKI (1952-2011)

502
Akt kobiety terakota (?), ceramika barwiona; wys.: 59 cm.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Lidia OLECZEK (ur. 1969)

503
Lirogon, 2007 brąz patynowany, szkło, wys. 90 cm;
sygn.: Lidia Oleczek.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan Sylwester DROST (DROZD) (ur. 1934), Huta Szkła ZĄBKOWICE

504
Zestaw szkieł stołowych szkło bezbarwne, przeźroczyste, lane w formie; Polska, Ząbkowice Śląskie, lata 60/70. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Zbigniew HORBOWY (ur. 1934), Huta Szkła SUDETY / Huta Szkła BARBARA

505
Zestaw szkieł dekoracyjnych, rubinowych, czerwonych i oranżowych szkło przeźroczyste, barwione w masie, dmuchane w formie; Polska, Szczytna Śląska i Polanica-Zdrój, lata 60/70. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

506
Żyrandol, l. 50/60. XX w. blacha, żarówki, plastik, drut, pręty; 117 x 109 x 49 cm;
Żyrandol znajdował się w mieszkaniu Mariana Bogusza.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jan STĘPKOWSKI (1952-2011), François Auguste René Rodin (1840-1917) - według

1501
Popiersie Victora Hugo terakota, ceramika barwiona; wys.: 28,5 cm;
na odwrocie ryty napis: V. HUGO / wg. RODIN.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Jan Sylwester DROST (DROZD) (ur. 1934) Huta Szkła ZĄBKOWICE

601
Wazon ze skarabeuszem szkło warstwowe, powlekane;
wys. 23 cm, szer. 21 cm, głęb. 12,8 cm.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

602
Lampa szklana, elektryczna szkło bezbarwne, powlekane, matowane, malowane farbami emaliowymi; mosiądz;
wys. 44 cm, średnica klosza 22,5 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

GEBRŰDER PALLME-KŐNIG & HABEL (?)

603
Misa ze szkła opalizującego szkło półprzeźroczyste, blado-zielonkawe, nitkowane, iryzujące; mosiądz;
wys. 10,5 cm, średnica brzuśca 22,5 cm, wylewu 18 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

604
Zestaw szkieł Crystal Glass Diplomat szkło przeźroczyste, bezbarwne, szlifowane, fasetowane, złocone;
Czechy, Karlovy Vary, lata 60. XX w.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Hyppolyte François Moreau (1832-1927), wg

605
Dziewczyna z różą biskwit porcelany; wys. 51,5 cm, średn. podstawy 15 cm;
sygn. ryte u nasady kompozycji, z tyłu: Hip Moreau oraz podwójne L w ligaturze
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Porzellanfabrik E.& A.Mu¨ller (zał. 1888), Schwarza - Saale (Saalbahn), Turyngia

606
Nalewka - dzban neorenesansowy z medalionami z nimfami i amorkami biskwit porcelany (lekko kremowy) złocenia matowe, montaż brzuśca z trzonem na trzpień metalowy;
wys. 43,5 cm; sygn. niebieskim drukiem przy montażu od spodu
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

KPM - Królewska Manufaktura Porcelany w Berlinie (od 1763)

607
Grupa figuralna mitologiczna - Diana i Akteon (?) porcelana, farby naszkliwne, złocenia; drobne retusze złoceń, przetarcia - ubytki farby na tunice bogini;
wys.24 cm; podstawa (nieregularny owal) 23 x 19,5 cm
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

608
Para wazek z pokrywkami, z miniaturami mitologicznymi (?) porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 24,5 cm, średn. podstaw 9,6 cm;
Austria - naśladownictwo wyrobów manufaktury w Wiedniu, XIX w. ( poł.- 2 poł. XIX w
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Manufaktura Państwowa w Sévres, okres III Republiki (lata 1871-1900)

609
Wazon kobaltowy z cynowym wkładem porcelana twarde (pâte dure), kobalt (bleu roi), złocenia, cyna (wkład);
wys. 66 cm, średn. podstawy 14 cm;
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Manufacture Royale et Imperiale, Nimy, Belgia

610
Wazon (do oranżerii?) z miniaturami „holenderskimi” i ostami fajans jasny (tzw. faience nouvelle), kobalt podszkliwny, szkliwo ołowiowe z krakelurą, wys. 62,5 cm, średn. 23 -25 cm ( przy podstawie);
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

611
Wazon z rusałką i puttem łapiącymi motyle porcelana (pâte nouvelle), kobalt (bleu roi), złocenia błyszczące i matowe, wypukłe, farby naszkliwne (wszkliwne?), brąz złocony;
wys.88 cm; Francja, Sevres
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

1601
Wazon szkło przeźroczyste, bezbarwne i barwione na fioletowo; srebro pr. 925 (?);
wys. 36,5 cm, średnica stopy 10 cm, szer. wylewu 23,3 cm. Włochy, Murano
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

SCHLEVOGT COMPANY [Curt SCHLEVOGT (1869-1959) i Henry SCHLEVOGT (1904-1984)] Arthur PLEVA

1602
Wazon z serii “INGRID” szkło bezbarwne, przeźroczyste, prasowane w formie, z zewnątrz matowane;wys. 23 cm, średnica brzuśca 17 cm. Czechy, Jablonec, proj. 1935; powtórzenie 2 poł. XX
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Huta Szkła „NIEMEN”

1603
Karafka z korkiem szkło przeźroczyste, zielone, barwione w masie, lane w formie;
wys. 32,5 cm, średnica ca 12 cm. Brzozówka, lata 40. XX w. (okres przejęcia fabryki przez ZSRR)
estymacja: 900 - 1 200 zł

1604
Szklanica zdrojowa biedermeier szkło bezbarwne, przeźroczyste, fasetowane, matowane; farby emaliowe, złocenie;
wys. 10,8 cm, średnica 8,5 cm. Śląsk, ok. poł. XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

WYTWÓRNIA BACCARAT CRYSTALE

1605
Zestaw 3 karafek i 12 kieliszków szkło przeźroczyste, bezbarwne, złocenia; wys. karafek z korkami ca 19//19,5 cm, podstawy
7,4 x 7,4 cm; wys. kieliszków 7,2 cm, podstawy 3,3 x 3,3 cm.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

HUTA „NIEMEN”, JULIUSZ STOLLE

1606
Komplet toaletowy art-déco szkło przeźroczyste, cytrynowe, fasetowane; metal niklowany;
flakon z rozpylaczem 14,5 x 9,5 x 5 cm, z korkiem 13,5 x 10 x 5 cm; puzderko 11 x 9,8 x 8 cm.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 900 zł

1607
Zestaw toaletowy szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, fasetowane; biały metal, guma, nici jedwabne;
flakon z pompką wys. 15 cm, średnica podstawy 9 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Max Daniel Hermann Fritz (1873 - 1948) - model z 1934 roku , Rosenthal - Kunstabteilung Se

1608
Putto z koziołkiem (Putte mit Zicklein) porcelana, farby podszkliwne, farby naszkliwne matowe; wys. 21 cm, podstawa - owal 9,2 x 8,4 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: Rosenthal/ GERMANY
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1609
Wazonik z uchwytami kwiatowymi i miniaturami orientalizującymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia, przetarte złocenia;
wys. 19,5 cm ( z uchwytami), średn.10,4 cm; nie sygnowany.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Manufacture de Porcelaines, Terres Cuites et Faiences d’Art, Villenauxe-la-Grande

1610
Kompozycja biskwitowa: Dziecko na fali (Enfant a la vague), Edouard Fortiny (1870 - 1920?) - model biskwit porcelany, wys.29 cm; sygn. z boku ryta: Fortiny, od spodu wycisk:
znak graficzny w owalu, opisany koliście: Porcelaine (u góry) i u dołu
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Charles François Lebouf/Le Bouf (1792 - 1865)

1611
Dziewczyna z dzbanem porcelana ze skazami masy i szkliwa, wys.48 cm, podstawa 26 x 13,5 cm; z boku cokołu u podstawy ryte: Le Bouf , sygnatura od spodu nieczytelna (starta?).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Konstanty Laszczka ( 1856 - 1956)

1612
Akt kobiety z twarzą ukrytą w dłoniach (Zrozpaczona) fajans (delikatny), szkliwo przejrzyste, odlew ; wys.24 cm;
sygn. czarnym drukiem : tarcza o wykroju trójkątnym, z napisem SKAWINA u góry i czterema poziomymi
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Porzellanfabrik Karl Ens (zał.1898), Volksted

1613
Lampa na biurko z podstawą porcelanową - rozmawiająca para przy stole porcelana, farby naszkliwne, złocenia, szkło barwne opalizujące, mosiądz, szkło;
wys.ok.38 cm, postawa (owal) 9,6 x 14, 5 cm; sygn. od spodu
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1614
Zestaw trzech firmowych butli na piwo, z kapslami na zawiasach kamionka jasnobeżowa, szkliwo solne, metal;
wys.: 1) 25 cm, 2) 25,5 cm , 3) 23,5 cm; sygn. wyciskiem: 1) DSW w 5- kątnej ramce, 2) - bez sygnatur,
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget, wg projektu Julii Keilowej

701
Cukiernica „Kula” plater cechowany (cecha mocno przetarta - prawdopodobnie FRAGET/W/WARSZAWIE); wys. 12,5 cm, szer. 11,6 cm, głęb. 10,8 cm.
Warszawa, lata 30.XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

702
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kantynie plater niecechowany (tylko oznaczenie grubości srebrzenia - 100 w owalu), stal cechowana (znak miejski/ ROSTFREI/SOLINGEN).
Niemcy, Solingen, 2 poł. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Delheid Freres (firma 1828-1980)

703
Dzbanek do kawy neorokokowy srebro próby 800 cechowane (znak złotnika i znak próby mało czytelne), drewno;
wys. 22,5 cm; waga 520 g. Bruksela, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Karol Filip Malcz (1797-1867)

704
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12 częściowo złocone cechowane;
wys. 12 cm, szer. 16,5 cm, głęb. 12 cm; waga 683 g. Warszawa, ok. 1850
estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Vereinigte Silberwarenfabrik (zał. 1899)

705
Żardiniera w typie empirowym ze szklanym wkładem srebro próby 830 cechowane (nr modelu 12044, 800S, znak złotnika);
wys. 16,7 cm, szer. 52,6 cm, głęb. 22 cm; waga srebra 920 g. Du¨sseldorf, 1 ćw. XX w.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

706
Para lichtarzy srebro cechowane (wężyk probierczy , cecha miejska i złotnika mocno przetarte);
wys. 19,5 cm, szer. 8,4 cm, głęb. 8,4 cm; waga 395 g. Niemcy, Berlin?, lata 20.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Karol Filip Malcz (1797-1867)

707
Rondel z ruchomą rączką srebro próby 12 częściowo złocone cechowane kość;
wys. 9 cm, średn. 20,8 cm; rączka dł. 19 cm; waga 1126 g. (bez rączki)
Warszawa, lata 30. - 40. XIX w.
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

Piotr Łątkowski (czynny 1900-1944)

708
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu (101 sztuk) w kantynie drewnianej srebro próby 3, stal, drewno; waga (bez noży) 4692 g; cechowane: monogram złotnika, znak probierni warszawskiej z próbą i literą W;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Abram Icek Sztern (odnotowany 1843-1871)

709
Para kieliszków kiduszowych srebro próby 12 częściowo złocone cechowane (A.Icek,12,Szterin - w owalach),
wys. 11,5 cm i 11 cm, średn. 5,3 cm; waga 154 g.; Lublin, ok. 1850
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

710
Żardiniera srebro częściowo złocone próby 925 cechowane (tylko próba); wys. 31,8 cm, szer. 64,7 cm, głęb. 34,8 cm; waga 4270 g.
Stany Zjednoczone Ameryki, XIX/XX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Br. Buch

1701
Dzbanek do kawy plater cechowany, masa perłowa; wys. 19 cm, szer. 21 cm, głęb. 9,6 cm
Warszawa, XIX/XX w
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Roman Plewkiewicz

1702
Paterka dwuuszna plater cechowany; wys. 11 cm, szer. 38 cm, głęb. 24 cm
Warszawa, 1 ćw XX
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Br. Henneberg

1703
Komplet 6 noży do owoców na postumencie plater cechowany, stal cechowana; wys. 13 cm, dł. nożyka 17 cm
Warszawa, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Württenbergische Metallwarenfabrik

1704
Imbryk do herbaty z cukiernicą plater cechowany; imbryk - wys. 15 cm, szer. 18,3 cm, głęb. 14 cm; cukiernica - wys. 11 cm, szer. 12,7 cm, głęb. 10,7 cm
Geislingen, Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

1705
Korona z figury Matki Bożej ? srebro? niecechowane, reperowane w kilku miejscach; wys. 8,2 cm, średn. 15,8 cm; waga 128 g.
Niemcy?, XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

monogram złotnika LN

1706
Cukiernica skrzynkowa Srebro próby 3 cechowane; wys. 8 cm, szer. 12 cm, głęb. 9 cm; waga 314 g.
Kraków 1922-1932
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1707
Komplet guzków do żupana w etui srebro próby ok. 915, 875, 800 niecechowane (dołączone zaświadczenie z urzędu probierczego), metal;
wym. etui - wys. 2,5 cm, , szer. 12 cm, głęb. 4,5 cm
estymacja: 1 100 - 1 300 zł