19 maja 2018

zobacz regulamin

Autor not biograficzno-artystycznych:
prof. Artur Winiarski Wydział Malarstwa ASP w Warszawie

Organizator:
Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie

Szanowni Państwo,

Z ogromną radością i prawdziwą satysfakcją prezentujemy Państwu katalog prac 71 dydaktyków Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, które są przedmiotem aukcji - wydarzenia organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. To przedsięwzięcie jest niezwykle ważne ze względu na przyświecający mu szczytny cel - pomoc studentom naszej Uczelni. Jest to także okazja do zaprezentowania ciekawych obrazów, rysunków, grafik, litografii, plakatów, rzeźb czy fotografii z lat 1945-2017 r. autorstwa wyjątkowych profesorów ASP w Warszawie.

Wśród darczyńców znaleźli się bowiem pedagodzy kilku pokoleń. Są nimi obecni wykładowcy warszawskiej ASP: prof. Stanisław Baj, prof. Jacek Dyrzyński, prof. Mirosław Duchowski, prof. Wiktor Jędrzejec, prof. Lech Majewski, prof. Jarosław Modzelewski, prof. Błażej Ostoja-Lniski, prof. Piotr Smolnicki, dr. hab. Paweł Susid, prof. Leon Tarasewicz, prof. Wojciech Zubala, prof. Andrzej Zwierzchowski, a także nasi zacni Nestorzy, jak: prof. Henryk Chyliński, prof. Piotr Gawron, prof. Stefan Gierowski, prof. Leszek Hołdanowicz, prof. Grzegorz Kowalski, prof. Jan Kucz, prof. Grzegorz Pabel, prof. Janusz Pastwa, prof. Wojciech Sadley, prof. Ryszard Sekuła, prof. Stanisław Słonina, prof. Rafał Strent, prof. Wiesław Szamborski, prof. Rosław Szaybo, prof. Mieczysław Wasilewski, prof. Stanisław Wieczorek, prof. Gustaw Zemła czy nieżyjący już: prof. Wojciech Fangor, prof. Teresa Pągowska, prof. Janusz Przybylski, prof. Jerzy Tchórzewski, prof. Henryk Tomaszewski oraz prof. Dorota Grynczel i wielu wielu innych. To chlubny katalog nazwisk wybitnych - znanych, lubianych i cenionych na całym świecie, którymi nasza Akademia niezmiennie się szczyci i z których jest dumna.

Chciałbym w tym miejscu złożyć szczególnie gorące podziękowania wszystkim artystom i ich rodzinom za hojność i bezinteresowną pomoc, bez której ta aukcja nie mogłaby się odbyć. Cieszy mnie, że są wśród nas osoby, które dzielą się swoimi dokonaniami także w ten sposób i że to grono jest tak liczne.

Gratuluję wspaniałego pomysłu inicjatorowi przedsięwzięcia - prof. Stanisławowi Wieczorkowi - i doceniam jego trud oraz ogromne zaangażowanie w proces kompletowania dzieł. Dziękuję prof. Krzysztofowi Truszowi za pomoc we wszelkich działaniach towarzyszących wydarzeniu oraz Towarzystwu Przyjaciół ASP za wspaniałą organizację.

Swoją wdzięczność kieruję również w stronę domu aukcyjnego „Rempex” za profesjonalne przeprowadzenie całej aukcji. Mam nadzieję, że zyski, jakie z niej wpłyną, staną się konkretną pomocą materialną dla potrzebujących studentów i przyczynią się do dalszego rozwoju sztuki w Polsce.

Prof. Adam Myjak

Rektor ASP w Warszawie

Janusz PRZYBYLSKI (1937-1998)

49
List 4 - Goya, 1977 litografia, papier; 45,6 x 60,5 cm (zadruk);
sygn., dat. p. d.: J. Przybylski 77
Cena sprzedaży 500 zł

Łukasz RUDNICKI (ur. 1973)

50
Zwinny i szybki przemyka się, 2013 akryl, płótno; 30 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie
Cena sprzedaży 1 200 zł

Andrzej RYSIŃSKI (ur. 1958)

51
Czarny, 2015 wydruk pigmentowy, płótno; 80 x 100 cm;
Cena sprzedaży 1 000 zł

Wojciech SADLEY (ur. 1932)

52
Kolekcja nocnych motyli, 2013 akwarela, papier; 70 x 49 cm (wymiar całości);
sygn., dat. i opisana p. d.
Cena sprzedaży 2 000 zł

Ryszard SEKUŁA (ur. 1948)

53
Głowa nr 7, 2018 ołówek, karton; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: R Sekuła 2018
Cena sprzedaży 600 zł

Stanisław SŁONINA (ur. 1936)

54
Ucieczka do Egiptu..., 2016 technika własna, blacha;
28,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena sprzedaży 500 zł

Piotr SMOLNICKI (ur. 1952)

55
Las, z cyklu: Pamięć, 2014 druk cyfrowy, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: P. Smolnicki 2014
Cena sprzedaży 200 zł

Antoni STAROWIEYSKI (ur. 1973)

56
Okno (Formy istnienia), 2015 olej, płótno; 60 x 46 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opisany
Cena sprzedaży 8 500 zł

Rafał STRENT (ur. 1943)

57
TABLICE, 1996 akwaforta, akwatinta, karton; 64 x 49 (odcisk płyty),
80 x 60 cm (wymiar arkusza)
Cena sprzedaży 700 zł

Paweł SUSID (ur. 1952)

58
My chcemy... i tłumaczenie, 2017/2018 akryl, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: SUSID 2017/18
Cena sprzedaży 9 000 zł

Wiesław SZAMBORSKI (ur.1941)

59
Biała chmura nad jeziorem, 2013 akryl, płótno; 30 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Szamborski '13
Cena sprzedaży 1 200 zł

Rosław SZAYBO (ur. 1933)

60
Plakat - PLAŻE AGNES druk, papier; 98 x 68 cm;
faksymile p. d.: ROSŁAW SZAYBO 2010
Cena sprzedaży 200 zł

Rosław SZAYBO (ur. 1933)

61
Plakat - Jazz Jamboree 84 druk, papier; 98 x 68 cm;
faksymile środek po prawej: ROSŁAW SZAYBO 84
Cena sprzedaży 500 zł

Rosław SZAYBO (ur. 1933)

62
Plakat - Zakopane Wiosna Jazzowa druk, papier; 100 x 70 cm;
faksymile p. d.: ROSŁAW SZAYBO
Cena sprzedaży 200 zł

Rosław SZAYBO (ur. 1933)

63
Plakat - XX Museum Jazz Festival druk, papier; 98 x 68 cm;
Cena sprzedaży 200 zł

Rosław SZAYBO (ur. 1933)

64
Plakat - XVII Museum Jazz Festiwal druk, papier; 98 x 68 cm;
Cena sprzedaży 200 zł

Włodzimierz SZYMAŃSKI (ur. 1960)

65
Bez tytułu - tryptyk, 2011 tusz, papier; 21 x 13 cm (wymiar każdej części);
na odwrocie opisany: WŁODZIMIERZ SZYMAŃSKI
Cena sprzedaży 1 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

66
Bez tytułu, 2017 akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2017
Cena sprzedaży 20 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1972)

67
Bez tytułu, 1985 tusz, flamaster, karton; 33 x 23 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Tch 85
Cena sprzedaży 700 zł

Henryk TOMASZEWSKI (1914-2005)

68
Plakat - FOOT BALL druk, papier; 98 x 68 cm;
faksymile p. g.: H. TOMASZEWSKI 48
Cena sprzedaży 300 zł

69
Plakat - Jazz Jamboree 71 druk, papier; 98,5 x 66 cm;
faksymile p. g.: Tomaszewski 71
Cena sprzedaży 1 200 zł

70
Plakat - Kordian druk, papier; 68 x 98 cm;
faksymile p. d.: H. Tomaszewski - 80
Cena sprzedaży 600 zł

71
Plakat - IV Ogólnopolska Wystawa Grafiki druk, papier; 98 x 67 cm;
faksymile p. g.: H. Tomaszewski
Cena sprzedaży 500 zł

72
Plakat - Marysia i Napoleon druk, papier; 98 x 68 cm;
faksymile l. d.: Tomaszewski 64
Cena sprzedaży 400 zł

73
Plakat - Pamiętnik Szubrawca druk, papier; 97 x 67 cm;
faksymile p. d.: Tomaszewski 67
Cena sprzedaży 300 zł

Krzysztof TRUSZ

74
Milczenie XI, z cyklu: Księga milczących kamieni, 2000 akwarela, tusz biały, papier; 80 x 60 cm (całość);
na odwrocie sygn.: KRZYSZTOF / TRUSZ
Cena sprzedaży 500 zł

Krzysztof WACHOWIAK (ur. 1949)

75
Łódź podwodna, 2015 akryl, płótno; 30 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Krzysztof Wachowiak
Cena sprzedaży 1 100 zł

Mieczysław WASILEWSKI (ur. 1942)

76
Kot tusz, karton; 30 x 21 cm;
sygn. l. d.: MWasilewski
Cena sprzedaży 800 zł

Piotr WELK

77
Figura 201, 2017 druk cyfrowy, papier; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Welk, dat. l. d.: 2017
Cena sprzedaży 400 zł

Andrzej WĘCŁAWSKI (ur. 1962)

78
Z cyklu: Il y a de tout, 1995/1996 akwaforta, akwatinta, papier;
66 x 49 cm (w świetle passe-partout)
Cena sprzedaży 500 zł

Apoloniusz WĘGŁOWSKI (ur. 1951)

79
Kompozycja, 2012 ołówek, papier; 11,5 x 10,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: APOLONIUSZ WĘGŁOWSKI, dat. p. d.: 2012
Cena sprzedaży 1 000 zł

Stanisław WIECZOREK (ur. 1943)

80
Z cyklu: Katedry - 1, 2011 serigrafia, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Wieczorek, 2011 r.
Cena sprzedaży 700 zł

81
Z cyklu: Katedry - 2, 2011 serigrafia, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Wieczorek, 2011 r.; opisana
Cena sprzedaży 300 zł

Artur WINIARSKI (ur. 1960)

82
Czarna wołga, 2017 akryl, tempera, papier; 30 x 41,5 cm;
sygn. na odwrocie: Prof. Artur Winiarski
Cena sprzedaży 1 200 zł

Mariusz WOSZCZYŃSKI (ur. 1965)

83
Fryzjer w naturze, 1998 olej, akryl, płótno; 80 x 110 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: M. Woszczyński
Cena sprzedaży 1 000 zł

Joa ZAK (właściwie: Joanna ŁUCZAJ, ur. 1979)

84
Aktywność Joa - yellow, 2016 druk cyfrowy, papier; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Joanna Zak „Aktywność Joa - yellow 2016”
Cena sprzedaży 300 zł

Gustaw ZEMŁA (ur. 1931)

85
Dawid, 1980 terakota; wys. 25 cm;
sygn. z tyłu, u dołu: GZ (ujęte w okrąg) oraz G. ZEMŁA
Cena sprzedaży 4 500 zł

Wojciech ZUBALA (ur. 1964)

86
Bez tytułu, 2016 olej, płótno; 46 x 55 cm;
na odwrocie sygn.: Zubala
Cena sprzedaży 3 700 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

87
Pejzaż - przestrzenie, 2016 olej, płótno; 200 x 150 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZA 2016
Cena sprzedaży 5 000 zł