19 maja 2018

zobacz regulamin

Autor not biograficzno-artystycznych:
prof. Artur Winiarski Wydział Malarstwa ASP w Warszawie

Organizator:
Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie

Szanowni Państwo,

Z ogromną radością i prawdziwą satysfakcją prezentujemy Państwu katalog prac 71 dydaktyków Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, które są przedmiotem aukcji - wydarzenia organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół ASP w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. To przedsięwzięcie jest niezwykle ważne ze względu na przyświecający mu szczytny cel - pomoc studentom naszej Uczelni. Jest to także okazja do zaprezentowania ciekawych obrazów, rysunków, grafik, litografii, plakatów, rzeźb czy fotografii z lat 1945-2017 r. autorstwa wyjątkowych profesorów ASP w Warszawie.

Wśród darczyńców znaleźli się bowiem pedagodzy kilku pokoleń. Są nimi obecni wykładowcy warszawskiej ASP: prof. Stanisław Baj, prof. Jacek Dyrzyński, prof. Mirosław Duchowski, prof. Wiktor Jędrzejec, prof. Lech Majewski, prof. Jarosław Modzelewski, prof. Błażej Ostoja-Lniski, prof. Piotr Smolnicki, dr. hab. Paweł Susid, prof. Leon Tarasewicz, prof. Wojciech Zubala, prof. Andrzej Zwierzchowski, a także nasi zacni Nestorzy, jak: prof. Henryk Chyliński, prof. Piotr Gawron, prof. Stefan Gierowski, prof. Leszek Hołdanowicz, prof. Grzegorz Kowalski, prof. Jan Kucz, prof. Grzegorz Pabel, prof. Janusz Pastwa, prof. Wojciech Sadley, prof. Ryszard Sekuła, prof. Stanisław Słonina, prof. Rafał Strent, prof. Wiesław Szamborski, prof. Rosław Szaybo, prof. Mieczysław Wasilewski, prof. Stanisław Wieczorek, prof. Gustaw Zemła czy nieżyjący już: prof. Wojciech Fangor, prof. Teresa Pągowska, prof. Janusz Przybylski, prof. Jerzy Tchórzewski, prof. Henryk Tomaszewski oraz prof. Dorota Grynczel i wielu wielu innych. To chlubny katalog nazwisk wybitnych - znanych, lubianych i cenionych na całym świecie, którymi nasza Akademia niezmiennie się szczyci i z których jest dumna.

Chciałbym w tym miejscu złożyć szczególnie gorące podziękowania wszystkim artystom i ich rodzinom za hojność i bezinteresowną pomoc, bez której ta aukcja nie mogłaby się odbyć. Cieszy mnie, że są wśród nas osoby, które dzielą się swoimi dokonaniami także w ten sposób i że to grono jest tak liczne.

Gratuluję wspaniałego pomysłu inicjatorowi przedsięwzięcia - prof. Stanisławowi Wieczorkowi - i doceniam jego trud oraz ogromne zaangażowanie w proces kompletowania dzieł. Dziękuję prof. Krzysztofowi Truszowi za pomoc we wszelkich działaniach towarzyszących wydarzeniu oraz Towarzystwu Przyjaciół ASP za wspaniałą organizację.

Swoją wdzięczność kieruję również w stronę domu aukcyjnego „Rempex” za profesjonalne przeprowadzenie całej aukcji. Mam nadzieję, że zyski, jakie z niej wpłyną, staną się konkretną pomocą materialną dla potrzebujących studentów i przyczynią się do dalszego rozwoju sztuki w Polsce.

Prof. Adam Myjak

Rektor ASP w Warszawie

Stanisław BAJ (ur. 1953)

1
Rzeka Bug, 2013 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. p. d.: S. Baj
Cena sprzedaży 5 000 zł

Elżbieta BANECKA (ur. 1965)

2
Tokimono, 2017 akryl, olej, płótno; 20 x 20 cm;
sygn. i dat. p. d.: Elżbieta / Banecka / 2017
Cena sprzedaży 2 200 zł

Piotr BOGUSŁAWSKI (ur. 1941)

3
Z cyklu: Twarze, 2012 akryl, papier; 59 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: BOGUSŁAWSKI 11/12.
Cena sprzedaży 500 zł

Henryk CHYLIŃSKI (ur. 1936)

4
Opozycja, 1988 serigrafia, karton; 59 x 42 cm (zadruk);
sygn. i dat. p. d.: H. Chyliński 88
Cena sprzedaży 800 zł

Agnieszka CIEŚLIŃSKA-KAWECKA (ur. 1964)

5
Figura 12, 2012 intaglio, papier; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Agnieszka Cieślińska 2012
Cena sprzedaży 300 zł

Mirosław DUCHOWSKI (ur. 1948)

6
Nagroda 2, 2014 technika własna, mieszana, płótno; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie
Cena sprzedaży 2 400 zł

Jacek DYRZYŃSKI (ur. 1946)

7
Wielokrotności, 2012 masa papierowa, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: JACEK DYRZYŃSKI 2012
Cena sprzedaży 2 200 zł

Marek DZIENKIEWICZ (ur. 1951)

8
Wirujące rozbłyski, 2017 akryl, płótno; 92 x 68 cm;
sygn., dat. i opisany na odwricie
Cena sprzedaży 2 200 zł

Wojciech FANGOR (1922-2015)

9
Bez tytułu (Warszawa), 1945 ołówek, papier; 21 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fangor 45
Cena sprzedaży 5 500 zł

Piotr GARLICKI (ur. 1969)

10
Plakat - Two Worlds druk, papier; 98 x 68 cm;
faksymile l. d.: GARLIK 2016
Cena sprzedaży 200 zł

Piotr GARLICKI (ur. 1969)

11
Plakat - Calineczka dla dorosłych druk, papier; 98 x 68 cm;
faksymile po środku, po prawej: GARLIK 2015
Cena sprzedaży 200 zł

Piotr GARLICKI (ur. 1969)

12
Plakat - 20-lecie teatru montownia druk, papier; 98 x 68 cm;
faksymile l. d.: GARLIK 2017
Cena sprzedaży 200 zł

Piotr GAWRON (ur. 1943)

13
Medium brąz; wys. 26 cm, szer. 19 cm, głęb. 20 cm;
sygn. z tyłu, u dołu: GAWRON
Cena sprzedaży 3 500 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

14
Bez tytułu, 1978 akwarela, karton; 73 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Gierowski 78 (zatarte)
Cena sprzedaży 7 500 zł

Joanna GOŁASZEWSKA (ur. 1961)

15
Zimowe mgły, 2016 akryl, płótno; 73 x 92 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Joanna Gołaszewska / 2016
Cena sprzedaży 500 zł

Dorota GRYNCZEL (1950-2018)

16
Kompozycja 13/91, 1991 olej, płótno; 46 x 34 cm;
na odwrocie opisany: Grynczel
Cena sprzedaży 2 400 zł

Leszek HOŁDANOWICZ (ur. 1937)

17
Bez tytułu - (Życzenia) druk, papier; 100 x 70 cm.
Cena sprzedaży 200 zł

Zygmunt JANUSZEWSKI (1956-2013)

18
Das Orakel / Wyrocznia, 2003 litografia, papier; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: januszewski 03
Cena sprzedaży 500 zł

Prot JARNUSZKIEWICZ (ur. 1977)

19
Z cyklu: Traces, 2014/2018 fotografia barwna, wydruk cyfrowy,
papier fotograficzny; 30 x 40 cm
Cena sprzedaży 300 zł

Wiktor JĘDRZEJEC (ur. 1961)

20
Gitarzysta, 2011 kaligrafia, papier; 60 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jędrzejec / 2011
Cena sprzedaży 600 zł

Rafał KOCHAŃSKI (ur. 1973)

21
Z cyklu: Orfeusz i Eurydyka, 2015 wydruk cyfrowy, karton; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rafał Kochański 2015
Cena sprzedaży 100 zł

Grzegorz KOWALSKI (ur. 1942)

22
Moebius, 2005 gwasz, kredka, papier; 26 x 30 cm;
sygn. p. d.: KOWALSKI
Cena sprzedaży 700 zł

Artur KRAJEWSKI (ur. 1971)

23
Foty pstrykam stopą - tryptyk, 2017 fotografia, grafika komputerowa, papier; 40 x 35 cm (każda z części);
sygn., dat. i opisana na odwrocie każda z części
Cena sprzedaży 500 zł

Jan KUCZ (ur. 1936)

24
Bez tytułu ceramika, tkanina;
wys. 15 cm, szer. 25 cm, głęb. 24 cm
Cena sprzedaży 2 600 zł

Grażyna LANGE

25
Bez tytułu monotypia, papier; 81 x 61 cm;
sygn. i opisana p. d.: Grażyna Lange
Cena sprzedaży 200 zł

Zdzisława LUDWINIAK

26
Światło, z cyklu: Ze strychu, 2007 węgiel, grafit, kredka, papier; 100 x 70 cm;
praca opisana na odwrocie: Zdzisława Ludwiniak
Cena sprzedaży 600 zł

Wiesław ŁUCZAJ (ur. 1960)

27
Random Jet 10-1, 2018 akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WIESŁAW ŁUCZAJ
Cena sprzedaży 1 000 zł

Ryszard ŁUGOWSKI (ur. 1955)

28
Z cyklu: Dziennik - wibracje, 1995 tusz, papier; 95 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.
Cena sprzedaży 1 600 zł

Lech MAJEWSKI (ur. 1947)

29
Plakat BHP druk, papier; 98 x 68 cm;
faksymile po środku, po prawej: LECH MAJEWSKI (ujęte w okrąg)
Cena sprzedaży 200 zł

Lech MAJEWSKI (ur. 1947)

30
Plakat - Człowiek z La Manchy druk, papier; 98 x 68 cm;
Cena sprzedaży 100 zł

Lech MAJEWSKI (ur. 1947)

31
Plakat - Łowca druk, papier; 98 x 68 cm;
faksymile p. g. : LECH MAJEWSKI (ujęte w okrąg)
Cena sprzedaży 200 zł

Lech MAJEWSKI (ur. 1947)

32
Plakat - Lepiej już było... druk, papier; 98 x 68 cm;
Cena sprzedaży 100 zł

Sławomir MARZEC (ur. 1962)

33
Obraz na poprawę pamięci, z cyklu: Obrazy użytkowe, 2017 akryl, płótno; 30 x 24 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: ad memoriam SM 2017
Cena sprzedaży 1 000 zł

Leszek MĄDZIK (ur. 1945)

34
Paryż fotografia barwna, papier fotograficzny; 31 x 46 cm;
sygn. na odwrocie: Leszek Mądzik
Cena sprzedaży 900 zł

Paweł MICHALAK (ur. 1953)

35
Park Natolin, 2003 gwasz, papier; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: P. MICHALAK 2003
Cena sprzedaży 500 zł

Tomasz MILANOWSKI (1972)

36
Bez tytułu, 2016 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MILANOWSKI / 2016
Cena sprzedaży 2 000 zł

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)

37
Szkic z Krynicy, 2012 ołówek, papier; 21 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Krynica Modzelewski 2012
Cena sprzedaży 1 000 zł

Grzegorz MROCZKOWSKI (ur. 1966)

38
Pejzaż, 2014 akwarela, papier; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d. na passe-partout: GRZEGORZ MROCZKOWSKI 2014
Cena sprzedaży 500 zł

Adam MYJAK (ur. 1947)

39
Mazury, 2008 technika mieszana (pastel, węgiel), papier; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Mazury / A. Myjak / 2008
Cena sprzedaży 2 400 zł

Paweł NOWAK (ur. 1956)

40
Z cyklu: Sunrise / Sunset, 2007 druk (ink druk), tusz, ołówek, wosk, pastel, karton;
30 x 21 cm; sygn. l. d.: NOWAK
Cena sprzedaży 800 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (ur. 1943)

41
Grawitacje, 2013 technika mieszana (ołówek, pastele), papier;
64,5 x 47 (w świetle passe-partout)
Cena sprzedaży 2 400 zł

Krzysztof OLSZEWSKI (ur. 1956)

42
Znaki - 2, 2000 serigrafia, papier; 72,5 x 50,5 cm (zadruk);
sygn., dat. i opisana u dołu
Cena sprzedaży 100 zł

Błażej OSTOJA-LNISKI (ur. 1974)

43
Bez tytułu grafika artystyczna, papier Fabriano; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: B OLniski
Cena sprzedaży 800 zł

Grzegorz PABEL (ur. 1940)

44
Bez tytułu, 2017 collage, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. p. d.: PABEL
Cena sprzedaży 3 300 zł

Janusz PASTWA (ur. 1944)

45
Bez tytułu (Twarz), 1984 ceramika; wys. 30 cm, szer. 29 cm, głęb. 19 cm;
sygn. i dat. wewnątrz, po lewej stronie: Pastwa 1984
Cena sprzedaży 2 200 zł

Teresa PĄGOWSKA (1927-2007)

46
Postać ludzka z ogonem, 1988 tusz, pędzel, papier; 42 x 30 cm;
sygn. p. d.: TP. 88
Cena sprzedaży 3 500 zł

Roman PIETRZAK (ur. 1963)

47
Leonardo, 2000 brąz, drewniana podstawa; wys. całkowita: 36 cm;
sygn. na dole, z lewego boku: PK
Cena sprzedaży 600 zł

Roman PIETRZAK (ur. 1963)

48
Numer 26, 1997 technika własna, papier; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: ... - nieczytelnie
Cena sprzedaży 700 zł