Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

108
Motyw z Port Arthur, 1945 akwarela, papier; 37 x 55,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Rafał Malczewski Port Arthur 22 VI 45
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

111
Mężczyzna w kapeluszu akwarela, papier; 51 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: jFałat.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

114
Mimoza - Mimozy i ceramiczna miseczka olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: a. karpiński;
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

116
W domowym zaciszu, 1896 olej, płótno; 55,5 x 74,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: P. Sewe: Böhmowi / Win. Wodzinowski / 1896.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

117
Dama z wachlarzem akwarela, gwasz, papier; 34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WBakałowicz
estymacja: 12 000 - 18 000 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

118
Dziewczyna, 1899 olej, płótno dublowane; 59,5 x 48 cm (owal);
sygn. i dat. p. d.: Fr. Żmurko / 1899
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

119
Gorgona - szkic, 1916 olej, deska; 36 x 26,5 cm;
sygn. i dat. wzdłuż lewego boku u dołu: J. Malczewski / 1916;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

120
Kobieta z papierosem olej, płótno; 71 x 55 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

121
Akt leżącej kobiety olej, płótno; 64,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Tymon.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

122
Zachód słońca olej, tektura fakturowana; 34 x 49 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz.
estymacja: 28 000 - 35 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

124
Z Ukrainy olej, tektura; 34,7 x 49,2 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

127
Dom w zieleni, 1908-1909 olej, deska; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: JÓZEF RAPACKI 1908-1909.
estymacja: 25 000 - 28 000 zł