Bronisław GEMBARZEWSKI (1872-1941)

1
Wojsko Polskie. Księstwo Warszawskie 1807-1814, Wojsko Polskie. Królestwo Polskie 1815-1830 Warszawa-Kraków 1903-1905, 35 x 27 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

2
Wielka historia powszechna Wydawnictwo zbiorowe, ilustrowane. Opracowanie pod redakcją J. Dąbrowskiego,
O. Haleckiego, M. Kukiela i S. Lama. Warszawa [1935-1939].
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

3
Stroje ludowe, 1933 teka 12 barwnych rotograwiur; 42 x 67 cm (wymiary każdej kompozycji),
wszystkie sygnowane na płycie: Z.STRYJEŃSKA;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Hans MEID (1883-1957)

4
Zestaw trzech rycin: 1. Biedny Łazarz w domu bogacza
2. Saul i David w jaskini
3. Samson i Dalila
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Antonio MASSON (1636-1700) - rytował

5
Wieczerza w Emaus, XVII w. akwaforta, papier; 46 x 60 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej tożsame napisy w języku francuskim i łacińskim
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

6
Zakonnik węgiel, papier żeberkowy; 47 x 29 cm;
sygn. l. d.: Józ Mehoffer; praca przed konserwacją.
estymacja: 3 300 - 4 400 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Emmanuel KATZ [MANÉ-KATZ] (1894-1962)

7
Głowa Żyda tusz, papier; 34,5 x 23,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. wzdłuż lewej krawędzi u góry: Mane Katz.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

8
Wróble tusz, piórko, tusz lawowany pędzel,
papier naklejony na karton; 24 x 34,5 cm;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1001
Dzieje cywilizacyi w Polsce, Kazanie Skargi Warszawa 1911 (zeszyt I), 1912 (zeszyt II)
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem.
estymacja: 900 - 1 200 zł

BIBLIA

1002
Stary Testament (i Nowy Testament) Teraz na nowo wydany. Z rycinami. Poznań 1891, 1888.
Nakł. Księg. Katolickiej. Czc. Druk. Dziennika Poznańskiego.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1003
Kobieta w sztuce Warszawa, Wydawnictwo Michała Arcta [1910]
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Kazimierz Przerwa TETMAJER, Leon WYCZÓŁKOWSKI, Włodzimierz KONIECZNY

1004
Na skalnym Podhalu Kraków 1914 Spółka Nakładowa "Książka"; Wydanie jubileuszowe.
Opowiadania i legendy tatrzańskie; 22 x 19 cm;
estymacja: 900 - 1 200 zł