Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

122
Wybieraj!, 1931 olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kaź. Pochwalski / 1931.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

123
Czerwona wstążeczka, 1959 olej, płótno; 46,5 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Librowicz 1959.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

124
Pejzażysta - Wojciech Weiss malujący, 1935 olej, płótno; 49 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aneri / 1935;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

125
Dziewczynki z ptaszkami olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman.
estymacja: 27 000 - 35 000 zł

Wojciech KOSSAK (1857-1942)

126
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1924
estymacja: 190 000 - 240 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

127
Drużba krakowski, ok. 1950 olej, sklejka; 40 x 35 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

KAMIŃSKI, XIX w.

128
Na puszcie olej, płótno dublowane; 42 x 68 cm;
sygn. l. d.: Kamiński.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Leon DEMBOWSKI (1823-1904)

129
Para obrazów: Napad wilków olej, płótno; 32 x 52,5 cm (wymiar każdej z prac);
każda z prac sygn. p. d.: E. DEMBOW (czerwienią);
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

130
Polowanie par force, 1945 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1945;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

131
Napad wilków, 1950 olej, tektura; 33 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1950;
estymacja: 11 000 - 15 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1872-1927)

132
Patrol, 1924 olej, tektura; 33,5 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Leonard Winterowski / Warszawa 1924.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

133
Arab - Rozpędzony koń, 1936 olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1936;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

134
Trafiona strzałą Kupidyna olej, płótno naklejone na tekturę; 45 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: J. Moniuszko;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

135
Zaloty olej, deska mahoniowa; 45 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: J. Moniuszko;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Józef BALUKIEWICZ (1831-1907)

136
W haremie, 1894 olej, płótno; 82 x 137 cm;
opisany i dat. p. d.: m. J. Balukiewicz 1894.
estymacja: 25 000 - 32 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

137
Ogrody - Capri olej, płótno; 57 x 77 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

138
Pejzaż z pociągiem olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: aneri;
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

139
Wędrowcy, 1923 olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923
estymacja: 62 000 - 82 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

140
Kościółek w Zakopanem [Na Pęksowym Brzyzku] olej, ołówek, tektura; 31 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Stanisław DĄBROWSKI (1882-1973)

141
Dwór w Glanowie olej, tektura; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Dąbrowski;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

142
Kościół w Obidowej olej, tektura; 50 x 69,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: St. Paciorek / Obidowa.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

143
Scena mitologiczna - Pląsy centaurów olej, płótno; 62,5 x 109,5 cm;
sygn. l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz;
estymacja: 72 000 - 96 000 zł
Cena oferowana 50 000 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

144
Portret aktora olej, płótno; 62,5 x 68,5 cm;
obraz po konserwacji (uzupełnione fragmenty płótna przy krawędziach obrazu)
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Johann Paul Adolf KIESSLING [KIESLING] (1836-

145
Portret Maxa Flecka, 1907 olej, płótno; 129 x 89 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: Max Fleck / nach. Paul Kiessling / 1907.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Jan Chrzciciel LAMPI Młodszy (1775-1837) - przypisywany

146
Portret Ferdynanda Higersbergera z żoną Anną z Masłowskich olej, płótno dublowane;
175,5 x 137 cm.
estymacja: 110 000 - 150 000 zł

Jan Kazimierz OLPIŃSKI (1875-1936)

147
La Bella Bruna olej, płótno; 80 x 63 cm;
sygn. l. g.: J.K. Olpiński.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Jean-Baptiste GREUZE (1725-1805) - kopia, XX w.

148
Polka olej, tektura; 44,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
nieczytelny napis w prawym dolnym rogu.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, francuski, XVIII w.

149
Młodzieniec z szalkami olej, płótno dublowane; 72 x 58 cm (wymiar owalu);
na odwrocie, na krośnie malarskim zatarta niewielka nalepka
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
Cena oferowana 21 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

150
Martwa natura myśliwska olej, płótno dublowane; 100 x 125 cm (obraz po dawnej konserwacji).
W tradycji malarstwa Jan Fyta (1611-1661).
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)

1101
Pałac na wodzie - Łazienki Królewskie w Warszawie gwasz, kredka, papier; 41 x 32 cm;
sygn. l. d.: W. Wąsowicz;
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900 ?-1980)

1102
Widok na kopiec Kościuszki, 1935 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
23,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MSzczerbiński 35 r.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1103
Pejzaż podgórski - Bielany krakowskie, 1935 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
sygn. i dat. l. d.: MSzczerbiński 35.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Karol STOBIECKI (1908-1970)

1104
Przed burzą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
21,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Karol Stobiecki.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

1106
Lwów - Kaplica Boimów, ok. 1970 akwarela, ołówek, karton; 29 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA,
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Jakub GLASNER (1879-1942)

1107
Portret Izy B., 1938 pastel, papier żeberkowy, jasnobrązowy; 63 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: JGlasner / 38;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 100 zł

Autor nieokreślony, A. BICKING (?), XIX w.

1108
Portret młodego mężczyzny - miniatura gwasz, kość; 10 x 8 cm (owal);
sygn. l. d.: A. Bicking (?);
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Franciszek ZAJCHOWSKI (1860-1923)

1109
Woziwoda, 1912 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier fakturowany
naklejony na tekturę; 20 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: F. Zajchowski / 1912.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1110
Muza ze sztalugami, z cyklu: Przeprowadzka artystów, 1935 gwasz, papier; 32,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Kasper Pochwalski / V. 1935;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1111
Zuzanna i starcy, 1953 gwasz, papier; 28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: KasperPochwalski / 1953 / 20 V (ołówkiem);
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Maria PŁONOWSKA (1878-1955)

1112
Portret kobiety w toczku pastel, papier żeberkowy kremowy; 46,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. PŁONOWSKA;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1113
Pejzaż górski pastel, papier; 31,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1114
Kwiaty w dzbanku pastel, papier naklejony na tekturę; 46 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1115
Wenecja - Przystań II, 1913 akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

1116
Wenecja - Canal Grande, 1913 akwarela, papier; 21 x 23,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1117
Brzegiem morza, 1957 pastel, papier; 32 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: W Serafin / 1957 (?).
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1118
Chora matka olej, płótno dublowane; 41 x 52 cm;
sygn. l. d.: … - (nieczytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

August RIEGER (1886-1942)

1119
Akt z samowarem, ok. 1927 olej, sklejka; 56,6 x 62,2 cm;
sygn. p. d.: AVGVST / RIEGER;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Molli CHWAT (1888-1979)

1120
Homar olej, płyta; 27 x 40 cm;
sygn. p. g.: MChwat.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł