811
Wisiorek platynowy art-deco podłużna, ażurowa kompozycja wysadzana diamentami oraz rautami diamentowymi;
Austria, Wiedeń, lata 1910-1920
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

812
Sygnet z herbem polskim Łodzia złoto pr. 583, karneol; waga 7 g.
Kraków, po 1986.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

813
Sygnet z herbem polskim Nieczuja złoto pr. 583, gagat (?); waga 9 g.
Kraków, po 1986.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

JAEGER - LE COULTRE (firma zał. 1833, spółka od 1925)

814
Zegarek naręczny, damski, z paskiem bransoletą żółte złoto pr. 750; waga łączna 36,290 g.
Szwajcaria, Le Sentier, 2 tercja XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

815
Laska z rączką zdobioną emalią drewno, srebro pr. 84, emalia komórkowa; dł. 91 cm,
szer. rączki 10 cm, głęb. 1,6 cm.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

816
Mosiężna praska do suchej pieczęci mosiądz, stal, drewno; wys. 7 cm, szer. 5,4 cm, głęb. 8 cm.
Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Firma TISSOT (zał. Charles-Félicien TISSOT DAGUETTE w 1853)

817
Zegarek podróżny art déco, w firmowym etui srebro pr. 935, emalia;
Szwajcaria, Le Locle, lata 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Firma MARTI (zał. Auguste Samuel MARTI, zegarmistrz szwajcarski, od 1850 w Paryżu)

818
Zegar gabinetowy art déco, z parą wazonów marmur szaro-beżowy, czarny z kremowymi żyłkami, onyks biały i zielony;
Francja, Paryż, Fritz Marti, lata 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Aristide de RANIERI (1865-1929)

819
Lampa elektryczna z figurą dziewczynki kompozycja metali brązowiona, szkło opalizujące; wys. 53 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

820
Ikona - Zaśnięcie Marii tempera na desce, 2 szpongi; rama drewniana, polichromowana, złocona, rzeźbiona;
105 x 68,5 x 9 cm. Podkarpacie?; k. XVIII w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 600 zł

821
Ikona - Św. Demetriusz z Salonik tempera na desce, złocenia; 25 x 18,5 x 3 cm.
Grecja, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

822
Ikona - Matka Boska Kazańska tempera na desce z kowczegiem i 1 szpongą; 26,5 x 23 x 3,5 cm.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

823
Ikona - św. Jerzy tempera na desce z dwiema szpongami; 79,5 x 57,5 x 2 cm.
Podkarpacie?; pocz. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Willem Janszoon Blaeu (1571-1638) Joann Blaeu

824
Mapa Śląska Martin HELWIG (1516-1574) - według
Amsterdam, oficyna Blaeu, w: „Le Theatre du Monde ou Nouvel Atlas”, 1647.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

825
Kilim we wzory kwiatowe wełna na osnowie lnianej; 215 x 173 cm.
Polska?; 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

826
Tapiseria z czaplą wełna; podszycie płócienne; 280 x 146 cm.
Bruksela, XVIII w.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Manufaktura Broni Białej, KLINGENTHAL

827
Pałasz kirasjerów francuskich, wz. 1816, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 96 cm;
Niemcy, Klingenthal (Saksonia), 1816
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Fabryka Broni Siecznej GABRIEL BOROWSKI (czynna od 1900)

828
Kordzik oficerski polski, w pochwie stal niklowana, mosiądz złocony, imitacja kości; drewno, skóra;
Warszawa, Leszno 73, lata 30. XX w.
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

Andreas LEHMANN (zegarmistrz praski, zm. 1814)

829
Zegar szafkowy drewno czernione i złocone; konstrukcja sosnowa; brąz; mosiądz; srebrzenie;
szkło; wys. 47,3 cm, szer. 36 cm, głęb. 20 cm. Czechy, Praga; 2 poł. XVIII w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

830
Zegar kominkowy, szafkowy, typu „religieuse” drewno sosnowe, dębowe, czernione; brąz złocony; blacha cynkowa;
wys. 54,5 cm; Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

831
Wazon - amfora dekoracyjna, secesyjna cyna brązowiona; wys. 47 cm, szer. 30 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

832
Kandelabr 6-ramienny, z papugą brąz, odlew złocony; wys. 62,5 cm;
Europa Środkowa, Niemcy?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

833
Wilki do kominka brąz, mosiądz; wys. 38,5 cm, dł. 99,5 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

834
Kadzielnica chińska typu ding, z pokrywą brąz patynowany; wys. 87 cm;
Chiny, XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

835
Fontanna ogrodowa brąz, patyna zielona; wys. ca 370 cm, średnica ca 120 cm, podstawa 88 x 88 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Jakub PASCHALIS JAKUBOWICZ (?-1816 lub 1817)

836
Lipków, manufaktura Paschalisa Jakubowicza, 1791-1794.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

1801
Pierścionek złoty z brylantem z pojedynczym brylantem o masie ok.0.35 ct;
złoto pr.0.750, masa całkowita 5.000 g.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1802
Kolczyki złote z szafirami wysadzana brylantami o masie łącznej ok. 0.35 ct.;
złoto pr.0.585, masa całkowita 7.700 g.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1803
Pierścionek złoty z brylantami 4 szt. brylantów, złoto pr. 0.585 (56), masa całkowita 3.900 g.
Wyrób wykonany ręcznie na terenie Rosji.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

1804
Pierścionek złoty z diamentami diament w starym szlifie w otoczeniu 12 szt. diamentów;
złoto pr.0.750, masa całkowita 5.300 g.
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

1805
Pierścionek - kamea rzeźbiona z muszli na oliwinie, dodatkowo 2 szt. diamentów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.400 g.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł
Cena oferowana 1 800 zł

1806
Pierścionek złoty z szafirem naturalny owalny szafir w oprawie wysadzanej diamentami;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.900 g.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł

1807
Sygnet z herbem Epstein (Bawół II ?) złoto pr. 3 (583), błękitny topaz(?); waga 8 g.
Polska, Kraków, złotnik „MK”, po 1955.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1808
Sygnet z herbem Bończa złoto, stal; waga 8 g.
Polska, XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1809
Para świeczników art déco cyna; wys. 17 cm, szer. 27,5 cm, głęb. 8 cm.
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1810
Patera - etażera, z łabędziami kompozycja metali , miedziowana, szkło bezbarwne, lane, fasetowane i szlifowane;
wys. 51 cm, szer. 39 cm, głęb. 27,5 cm. Niemcy, ok. 1900
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Antoni WASILEWICZ (grawer)

1811
Plakieta „Żwirko i Wigura” brąz patynowany; 18,5 x 28 x 0,7 cm.
Polska, Warszawa, 1932
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Władysław KRUPSKI i Jan MATULEWICZ (wytwórnia złotnicza)

1812
Miniatura z pejzażem, na srebrze srebro pr. 3; farby emaliowe; 7,8 x 11 x 0,5 cm;
Warszawa, Brema, Gottfried KOCH & Ludwig BERGFEL
estymacja: 900 - 1 200 zł

1813
Ikona podróżna - składnia tempera na desce, mosiądz; skóra; złożony klocek 7,5 x 6,5 x 5 cm;
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1814
Ikona - św. Jan Ewangelista olej na desce (z dwu szpong zachowana jedna); 50 x 34,6 x 2,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1815
Szabla austriacka oficera piechoty, wz. 1861, w pochwie stal niklowana, drewno, skóra; dł. głowni 76,4 cm;
Austro-Węgry, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1816
Szabla oficera gwardii króla Szwecji i Norwegii stal, brąz złocony, drewno, jaszczur, drut mosiężny;
Szwecja, lata 60. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1817
Para konsolek z maszkaronami drewno dębowe, mahoń; wys. 25 cm, szer. 29 cm;
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

1818
Panneau dekoracyjne chińskie drewno lakierowane, szylkret, nefryt, kamień mydlany podbarwiany i inne kamienie ozdobne;
biały metal; 45 x 106 cm; Chiny, XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

1819
Żyrandol elektryczny, 4-ramienny metal (mosiądz?) malowany, szkło matowione, sznur barwiony; wys. 97 cm,
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Gustav BECKER (1819-1885), firma zał. 1847

901
Zegar podłogowy art-déco dębina, mahoń, orzech, mosiądz, szkło, stal; wys. 150 cm, szer. 55 cm, głęb. 31 cm.
Śląsk, Freiberg (Świebodzice), lata 20.-30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

902
Biurko art déco okleinowane fornirem orzechowym;
77,5 x 160 x 80 cm; Polska (?), 1930-35;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

903
Serwantka art déco fornirowana orzechem;
166,5 x 132 x 56 cm; Polska, 1925-30;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł