2
Wielka historia powszechna Wydawnictwo zbiorowe, ilustrowane. Opracowanie pod redakcją J. Dąbrowskiego,
O. Haleckiego, M. Kukiela i S. Lama. Warszawa [1935-1939].
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

3
Stroje ludowe, 1933 teka 12 barwnych rotograwiur; 42 x 67 cm (wymiary każdej kompozycji),
wszystkie sygnowane na płycie: Z.STRYJEŃSKA;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Karol HILLER (1891-1939)

104
Młyn, 1936 gwasz, papier żeberkowy naklejony na karton; 23,5 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. HILLER / 36.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

105
W odwiedziny, 1920 gwasz, karton; 57 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZOFIA STRYJEŃSKA 1920.
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

106
Idylla, ok. 1920 olej, papier naklejony na tekturę; 48,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Eug. Zak
estymacja: 200 000 - 250 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

110
Jan III Sobieski na przeglądzie pułków kozackich, 1924 akwarela, karton; 58,5 x 79 cm;
sygn. (wraz z dedykacją) w l. g. narożniku
estymacja: 13 500 - 18 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907) oraz obca rę

114
Pejzaż wiosenny, 1906-1907 pastel, tektura; 68,5 x 99,8 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: SW;
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

117
Kwiaty - Astry w szklanym wazonie olej, papier naklejony na tekturę; 62 x 48 cm;
sygn. p. d.: WWeiss.
estymacja: 24 000 - 30 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

120
La Bella Rosa olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski 1923 (?) - data słabo czytelna;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

121
Sobotni promyk olej, płótno; 71,5 x 100 cm;
sygn. l. d.: P. STACHIEWICZ (zatarta).
estymacja: 33 000 - 44 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

125
Dziewczynki z ptaszkami olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman.
estymacja: 27 000 - 35 000 zł

Wojciech KOSSAK (1857-1942)

126
Kościuszko prowadzi kosynierów do ataku - Kościuszko pod Racławicami, 1924 olej, płótno; 116,5 x 130 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1924
estymacja: 190 000 - 240 000 zł