20 czerwca 2018

Ponad 250 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

20 czerwca 2018 r.
godz. 18:00
W siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
Ul. Karowa 31 w Warszawie

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
16.06.2018 (sobota): 12:00 – 15:00
18.06.2018 (poniedziałek): 11:00 – 19:00
19.06.2018 (wtorek): 11:00 – 19:00
20.06.2018 (środa): 11:00 – 18:00

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Autor nieokreślony, XX w.

115
Warszawa - tryptyk (miniatura) akwarela, gwasz, papier; 11 x 20 cm (wymiar arkusza);
p. d. dedykacja: Kochanej Wici / Józek / (...) 23/II 17 r. (?).

Jadwiga GAŁĘZOWSKA-MALINOWSKA (1876-1948)

116
Pejzaż górski akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jadwiga Gałęzowska 1930 (ołówkiem).

J. TURSKI

117
Wnętrze komnaty akwarela, ołówek, papier; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: jTurski -(ołówkiem).

Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)

118
Kompozycja, 1934 akwarela, papier; 22 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: mB. Stawiński (ołówkiem);

119
Zaproszenie oraz akwarela 1. Zaproszenie na obchody uczczenia150-tej rocznicy urodzin Adama Mickiewicza
2. Dżokej, akwarela na podrysowaniu ołówkiem

Franciszek SUNDERLAND, 1 poł. XX w.

120
Krakowskie Przemieście o zmierzchu, 1935 akwarela, gwasz, tektura; 48 x 67 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opisana: Kościół Bernardynów / Warszawa / Krakowskie Przedmieście / 1935.

Malarz nieokreślony

121
Głowa Madonny gwasz, akwarela, ołówek, papier; 44 x 32,5 cm.

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

122
Pejzaż włoski gwasz, papier naklejony na tekturę; 49,5 x 35 cm;
na odwrocie: autorski stempel

Maria Ewa ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA (1895-1967)

123
Pejzaż z drzewami i architekturą, 1930 gwasz, papier; 26,7 x 20 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Ewa Łunkiewiczowa 1930.

Ludwik REMER (1888-1979)

124
Kwiaty w wazonie gwasz, papier naklejony na tekturę; 33 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: L. REMER.

Malarz nieokreślony, polski

125
Maryja z dzieciątkiem gwasz, tektura;
88,5 x 58,5 (w świetle passe-partout).

J. TAŃSKI

126
Pejzaż nadrzeczny gwasz, karton naklejony na papier; 17 x 13 cm (wymiar kartonu)
sygn. p. d.: J. Tański;

127
Martwa natura, 1936 tempera, papier; 23 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. Stawiński;

Malarz nieokreślony

128
Portret kobiety w chuście pastel, tektura; 49 x 35 cm;
przed konserwacją.

Czesław ZAWADZIŃKI (1878-1936)

129
Portret kobiety pastel, tektura; 57,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: ZawaDziński.

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

130
Pejzaż, 1926 olej, płótno naklejone na sklejkę; 19 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Ziomek / 1926.

Jan RUBCZAK (1884-1942)

131
Pejzaż zimowy olej, tektura; 34 x 48 cm;
sygn. p. d.: Rubczak.

Józef KRASNOWOLSKI (1879-1939)

132
W letnim słońcu olej, tektura; 67 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Krasnowolski.

Kazimierz PODSADECKI ? (1904-1970)

133
Martwa natura, 1937 akryl, tektura; 25 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: „Podsadecki 1937”

Wiktor KORECKI (1890-1980)

134
Pejzaż zimowy olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.

Jan KACZMARKIEWICZ (1904-1989)

135
Akt na tle architektury olej, tektura; 33,5 x 27,5 cm,
sygn. p. d.: jan kaczmarkiewicz.

Malarz nieokreślony

136
Ptactwo domowe - Para obrazów olej, tektura; średn. 30,8 cm.
Malarstwo XIX w., Z Kręgu Williama Hugginsa (1820-1884).

Jan Wacław ZAWADOWSKI [Zawado] (1891-1982)

137
Łąka olej, tektura; 9 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zawado.

Maurycy BLOND (1899-1974)

138
Łodzie olej, papier naklejony na płótno; 48,5 x 64 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

139
Dziewczyna, 1930 olej, płótno naklejone na tekturę; 68 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: KŻelech 1930.

Jan Wacław ZAWADOWSKI (Zawado) (1891-1982)

140
Kąpiące się olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. p. d.: Zawado.

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

141
Chrystus i Samarytanka, 1958 olej, sklejka; 43 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1958

Jan ZAMOYSKI (1901-1986)

142
Rzucewo, 1927 olej, tektura; 30 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: JZ / 1927

Maurycy BLOND (1899-1974)

143
Łodzie na przystani olej, papier naklejony na płótno; 48,5 x 64 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.

Alicja HOHERMANN (1902- ok. 1943)

144
Kobieta z wachlarzem z piór, 1936 olej, sklejka; 55 x 38 cm;
sygn. i dat. l. d.: Alice Hohermann 36.

Wiktor KORECKI (1890-1980)

145
Młyn o zachodzie słońca, 1931 olej, płótno; 50 x 72 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Korecki / 31.

146
Pejzaż olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. l. d.: Zawado.;

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

147
Kwiaty w wazonie, 1929 olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. l. g.: Terlikowski 1929

Rudolf PRIEBE (1889-1956)

148
Kutry na morzu olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. l. d.: Priebe.

Gustav BURGHARDT (1890-1970)

149
Port w Hamburgu olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Burghardt;

Szymon MONDZAIN (1890-1979)

150
Autoportret przy sztaludze, l. 20 XX olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. l. d.: Mondzain;

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

151
Pejzaż jesienny, 1914 olej, deska; 21,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: F. M. Wygrzywalski 1914.

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

152
Pejzaż olej, sklejka; 31,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ;

Iwan TRUSZ (1869-1941)

153
W ogrodzie olej, sklejka; 21 x 16,8 cm;
sygn. p. d.: Iwan Trusz (cyrylicą).

Robin Christian ANDERSEN (1890-1968)

154
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 37,5 x 47,5 cm;
sygn. na odwrocie: Robin Christian Andersen

Malarz nieokreślony

155
Kwiaty w wazonie olej, sklejka; 30 x 23,5 cm;
sygn. p. g.: K. B... - słabo czytelnie.

Malarz nieokreślony

156
Martwa natura z owocami olej, płyta; 54,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: ... - zatarta.

Mieczysław SIEMIŃSKI (1891-1965)

157
Chata w letnim pejzażu olej, płótno; 26 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. Siemiński;

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

201
Akt, 1922 brąz; 37 x 13,5 x 12,5 cm;
nr na podstawie 8/8

Paweł KOWALCZEWSKI (1865-1910)

202
Szewczyk brąz, marmur; wys. 24 cm, szer. 10 cm;
sygn. na podstawie: P. Kowalczewski 04.

203
Figurka siedzącego kapłana brąz?; wys. 6,5 cm;
Indie, XIX/XX w.?

204
Płaskorzeźba bożka hinduskiego Ganeśa brąz?; wys. 6,5 cm;
Indie, XIX/XX w.?

205
Stylizowane popiersie męskie brąz patynowany, drewno, marmur;
wys. całkowita: 17 cm;