20 czerwca 2018

Ponad 250 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

20 czerwca 2018 r.
godz. 18:00
W siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
Ul. Karowa 31 w Warszawie

WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
16.06.2018 (sobota): 12:00 – 15:00
18.06.2018 (poniedziałek): 11:00 – 19:00
19.06.2018 (wtorek): 11:00 – 19:00
20.06.2018 (środa): 11:00 – 18:00

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

427
22 Lipca, 1959 tempera; ołówek, brystol; 100 x70 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski 59.

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

428
PWN. Książki Naukowe, l. 60 XX w. tempera, ołówek, brystol; 68 x 49 cm (w świetle passe-partout);
spontaniczna kompozycja swobodnych plam barwnych, litery „PWN”

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

429
Międzynarodowe Targi Poznańskie, 1965 tempera, brystol, deska; 100 x 70 cm;
Poznań, 1965;

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

430
Secesja, 1977 tempera, brystol; 124 x 99 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski 77

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

431
Kompozycja kół, 1962 gwasz, karton; 50 x 21 cm (wymiar w oprawie: 72,5 x 44 cm);
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

432
Bez tytułu, 1988 technika własna; 21,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Rosenstein i dat. l. d.: 1988

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

433
CTB, lata 70-te XX w. tempera, ołówek, papier czerpany; 41 x 68 cm (w świetle
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 159.

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

434
Krajowa Loteria Pieniężna, l. 70-te XX w. tempera, ołówek, brystol; 81 x 54,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: GODŁO: „ATUT 2” (powtórzone na odwrocie);

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

435
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, 1970 tempera, brystol, deska; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: gronowski / 70

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

436
Martwa natura z winnym gronem, l. 70-te XX w. tempera, ołówek, brystol; 46 x 34 cm (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

437
Kroczący młodzieniec z młotem w ręku, l. 50-te XX w. tempera, ołówek, brystol, 100 x 70 cm;
na odwrocie ręką autora: projekt plakatu niedokończony

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

438
Institut International, l. 70-te XX w. tempera, ołówek, brystol; 51 x 39 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 118.

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

439
Wiosna - projekt mozaiki tempera, aplikacje, brystol; 171 x 103 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

440
Dlaczego..!, plakat przeciwko wojnie koreańskiej; 1950-53 tempera, brystol rozpięty na desce; 130 x 95 cm;
na odwrocie dwie nalepki

Judyta SOBEL (1924-2012)

441
Martwa natura olej, płótno; 60,5 x 76 cm;
sygn. l. d.: J. SOBEL

Judyta SOBEL (1924-2012)

442
Pejzaż olej, płótno; 76 x 91 cm;
sygn. p. d.: J. SOBEL.

Jan Stanisław ŁAZOREK (1938-2000)

443
Pejzaż jesienny, 1984 olej, płótno; 46 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ŁAZOREK 84.

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

444
Bez tytułu, 1969 olej, płótno; 99,5 x 50 cm;
sygn. i dat. środek: JL/69.

Teresa STANKIEWICZ, (ur. 1928)

445
Maszyna olej, płótno; 47 x 52,5 cm;
na odwrocie papierowa nalepka wypełniona odręcznym pismem z nazwiskiem autorki, tytułem i techniką.

Antoni MIKOŁAJCZYK (1939-2000)

446
Transmisja poza rzeczywistością, 1981 technika własna, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. i opisany na odwrocie, na blejtramie czarnym flamastrem

Felicja POTYŃSKA (1903-1994)

447
Kompozycja, 1961 olej, blacha; 50,5 x 50,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: FPotyńska / Warszawa / 1961.

Malarz nieokreślony

448
Profil kobiety w kompozycji geometrycznej olej, płótno; 120 x 100 cm;

Aurelio CRUGNOLA (1928-2011)

449
Bez tytułu collage, technika własna, płótno; 179 x 109 cm.

Józef MŁYNARSKI (ur. 1925)

450
Na Placu Zwycięstwa, 1973 olej, płótno, 81 x 116 cm,
sygn. i dat. p. d. : Młynarski Józef/1973 r.

Tadeusz ŁODZIANA (1920-2011)

501
Krągła brąz patynowany, marmur?; 39 x 19 x 19 cm (rzeźba);
sygn. od spodu: TŁ (monogram wiązany);

601
Wazon szklany z motywem kwiatowym szkło; wys. 32 cm;
Czechy, 1 ćw. XX w.

602
Kieliszki do szampana zestaw 6 kieliszków;
szkło kryształowe, barwione, cięte, złocone, ręcznie malowane; wys. 13 cm;
Czechy, Egermann (?), Novy Bor, II poł. XX w.

603
Lampa pingwin szkło weneckie, metalowa podstawa; wys. 47 cm;
Murano, l. 80 XX w.

604
Kielich do wina szkło kryształowe rżnięte w kolorze zielonym;
wys. 28 cm

EGERMANN (?), Novy Bor, Czechy

605
6 kieliszków do szampana szkło kryształowe, barwione, cięte, złocone, ręcznie malowane;
wys.20 cm; Egermann (?), Novy Bor, Czechy, II poł. XX w.

606
6 kubeczków szkło kryształowe, barwione, cięte, złocone, ręcznie malowane;
wys. 8 cm; Egermann (?), Novy Bor, Czechy, II poł. XX w.

607
6 kubków szkło kryształowe, barwione, cięte, złocone, ręcznie malowane;
wys. 14 cm; Egermann (?), Novy Bor, Czechy, II poł. XX w.

608
6 kieliszków do czerwonego wina szkło kryształowe, barwione, cięte, złocone, ręcznie malowane;
wys. 18 cm; Egermann (?), Novy Bor, Czechy, II poł. XX w.

Rene Jules LALIQUE (1860-1945)

609
Paterka z przeźroczystego szkła szkło trawione, przeźroczyste; wys. 5,5 cm;
Francja, 2 ćw. XX w.

610
Patera na czterech nóżkach, miodowa szkło w kolorze miodowym; średn. 28 cm, wys. 9 cm;
l. 20/30 XX w.

611
Patera szklana, błękitna szkło w kolorze błękitnym; średn. 32 cm;
l. 20/30 XX w.

612
Patera owalna na czterech nóżkach błękitna szkło w kolorze błękitnym; 10 x 33 x 21 cm;
l. 20/30 XX w.

613
Granatowa patera i dwa wazony szkło; Austria, ok. 1910-1920 r.

614
Kompotiera - 6 miseczek, 1 salaterka szkło bezbarwne, przeźroczyste, farby naszkliwne;
Polska l. 60-70-te XX w.

615
Patera szklana, miodowa szkło w kolorze miodowym, średn. 33,5 cm;

616
Wazon czarny w srebrne motywy roślinne szkło koloru czarnego; wys. 26,5 cm.

617
Wazonik w kształcie wrzeciona szkło fioletowe, przeźroczyste i matowe; wys. 22 cm;
Włochy, Murano, l. 80 XX w.

618
Karafka kryształowa szkło kryształowe, srebro pr. 800; wys. 33 cm;
Niemcy, XX w.

619
Karafka kryształowa szkło kryształowe, srebro pr. 800; wys. 40 cm;
Niemcy, Brema, l. 30 XX w.?

620
Kubełek na lód szkło, srebro pr. 800; wys. 15 cm.
Niemcy

621
Para wazonów secesyjnych szkło zielone, mosiądz; wys. 32,5 cm;
w typie Pallme König & Habel; Czechy, ok. 1900.

622
Figurka kaczki porcelana; wys. 7 cm;
Rosenthal, Niemcy, 1974-1982.

Karl TUTTER - project, wytwórnia: Hutschenreuther

623
Figurka kaczki porcelana; wys. 9 cm;
Niemcy, 1970 r.