Wojciech KOSSAK (1856-1942)

1007
Amazonka, 1881 litografia, papier; 18,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu l. d.: WKossak.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896)

1008
Krakowiacy, 1881 litografia, papier; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. śr.: Witold Pruszkowski.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Johan Wolfgang BAUMGARTNER (1712-1761), Martin ENGELBRECHT (1684-1757) - rytował

1009
Zestaw 7 grafik - Sceny ze Starego i Nowego Testamentu miedzioryt, papier czerpany; ok. 21 x 33 cm (każda z grafik, arkusz);
Ryciny wycięte z większej publikacji, przed konserwacją.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1010
Taniec brzucha, 1937 drzeworyt barwny, papier; 43 x 25 cm;
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Wiktor Zbigniew LANGNER (1906-1985)

1011
Tancerze litografia barwna, papier, 68 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygnatura wraz z dedykacją p. d.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1012
Drzewo tusz lawowany, pędzel, papier; 28 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

1013
Świąteczny toast tusz, piórko, papier; 20 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU (długopisem)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

101
Wiejskie pogawędki akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy
naklejony na tekturę; 15,5 x 31 cm;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

102
Dolina Skawy, 1936 gwasz, karton; 65,5 x 81,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. SUCHANEK. / 1936. / DOLINA SKAWY.;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

103
Pejzaż akwarela, papier; 28,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

104
Plaża - Nad Bałtykiem, 1928 akwarela, gwasz, karton; 24 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1928; (przed konserwacją).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

105
Chłopiec z koszem jabłek akwarela, tektura; 57 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł