Malarz nieokreślony polski, XVIII w.

130
Sarmata - Portret epitafijny olej, blacha miedziana; 32 x 29 cm (owal).
Wysokiej klasy artystycznej portret, rzadkość antykwaryczna.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Malarz polski cechowy, 1 poł. XVIII w.

131
Święty Kazimierz olej, płótno dublowane; 112 x 77,5 cm.
Obraz wycięty z większej kompozycji (ołtarzowej?)
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

132
estymacja: 36 000 - 48 000 zł
Cena oferowana 32 000 zł

Jacques de LAJOUE (1687-1761) - przypisywany

133
Para obrazów - Pejzaż z ruinami olej, deska; 35,5 x 47,5 cm (wymiar każdej z prac);
jeden z nich oznaczony numerem kolekcjonerskim na licu czerwoną farbą p. d.: 1746;
estymacja: 200 000 - 260 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

1101
Chłopskie pogaduchy akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy naklejony
na tekturę; 16 x 30,5 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Stanisław TONDOS (1854-1917)

1102
Wnętrze bocznej nawy Katedry Wawelskiej z widokiem na kaplicę królowej Zofii akwarela, papier; 39 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tondos;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

1103
Ruiny włoskie akwarela, papier; 23 x 33,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1104
Koty, 1919 akwarela, papier; 32 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1105
Wenecja - Przystań na Canal Grande I, 1913 akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: WW / 1913 (ołówkiem)
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1106
Artysta i natchnienie, 1935 gwasz, papier; 33 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na obrazie: 1935 / … 14.6. Kasper. Pochwalski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1107
Poeta, księga i Amor, 1958 olej, gwasz, papier; 31,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Kasper Pochwalski 1958
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1108
Nokturn zimowy, ok. 1970 olej, płótno, 61 x 91,5 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Władysław BOŃCZA-RUTKOWSKI (ok. 1840-1905)

1109
W drodze do miasta, 1903 olej, karton (trzy elementy) naklejony na tektura; 37 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Władysław Bończa 1903; (przed konserwacją).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Malarz nieokreślony niemiecki, XX w.

1110
Panorama miasta olej, płótno dublowane; 55 x 42 cm;
sygn. l. d.: T. Waldan... - (słabo czytelnie)
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Marian RUSZKIEWICZ (1933-2007)

1111
Śląskie miasteczko, ok. 1970 olej, sklejka; 47 x 54 cm;
sygn. p. d.: Ruszkiewicz
estymacja: 5 800 - 7 700 zł

E. SCHMIDT, XX w.

1112
Łódź rybacka na brzegu olej, płótno; 65 x 80 cm;
sygn. p. d. E… Schmidt - (słabo czytelnie)
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Mieczysław SERWIN - ORACKI (1912-1977)

1113
Wodospad w Korbielowie na potoku Glinna, 1960 olej, tektura; 20 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Oracki-Serwin / Korbielów 960 (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Maria STUDNICKA-GIŻBERT (1868-1955)

1114
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 46,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Giżbert
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)

1115
Pejzaż olej, tektura, 21,5 x 31 cm;
sygn. l. d.: E. Cieczkiewicz
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

1116
Portret mężczyzny olej, płótno; 60 x 61,5 cm;
dedykacja z prawej strony pośrodku: Olkowi na / pamiątkę 24.V. / Mat ... ?
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1968)

1117
Widok na wieżę kościoła, 1939 olej, płótno; 81 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Bieszczanin / 1939.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Daniel PENTHER (1837-1887)

1118
Portret mężczyzny, 1872 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. i dat. z prawej: DPenther / 1872 (ryte końcówką pędzla w niewyschniętej warstwie malarskiej).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

1119
Pejzaż z południa olej, płótno; 48 x 67 cm;
sygn. p. d.: A.G.; (przed konserwacją).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

1120
Portret kobiety z lwiątkiem olej, płótno naklejone na tekturę; 79 x 52 cm;
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

R. WYNIERSKI?, XX w.

1121
Róże szklanym wazonie, 1912 olej, płótno; 71 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. Wynierski [?] / 912.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Władysław RUDLICKI (1876-1949)

1122
Kopy przed stodołą, 1935 olej, sklejka; 36 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wł. Rudlicki 1935 r.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1123
Ofiarowanie w świątyni olej, płótno dublowane; 62 x 48 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1124
Święta Rodzina olej, płótno dublowane, 60,5 x 47,5 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

1125
Morze olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. Bratkowski.
estymacja: 2 600 - 3 500 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

1126
Widok na plażę w Ustroniu Morskim, przed 1960 olej, tektura; 35 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1127
Wejście do ogrodu olej, tektura; 20 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW.
estymacja: 6 200 - 8 300 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

1128
Drzewa w Kaliszanach, 1953 olej, tektura; 20,5 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1953
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1129
Martwa natura z owocami olej, tektura; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Alexander Bernhard HOFFMANN (1895-1967)

1130
Kuszenie Odysa olej, płótno; 100 x 171 cm;
na odwrocie napis: Alex. Bernhard Hoffmann / Breslau - Taschenstr. 13/15.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

201
Tadeusz Kościuszko na koniu gips pozłacany; wys. 44 cm. podstawa 38,3 x 14,5 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

202
Popiersie młodej kobiety, secesyjne gips polichromowany; wys. 56 cm, szer. 37 cm, głęb. 28 cm.
Austria, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Ignacy ZELEK (1894-1961) „ARS” POZNAŃ - Fundacja Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki

203
Bolesław Chrobry gips posrebrzany, lakierowany; wys. 50,5 cm, szer. 26,5 cm;
Polska, lata 50./ 60. XX w.; odlew współczesny.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

204
Fryderyk Chopin gips, odlew; wys. 31 cm, szer. 26 cm, głęb. 18,5 cm.
Polska, ok. 1900, odlew późniejszy
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

WOLF

205
Popiersie Konstancji Potockiej brąz patynowany; wys. 56 cm, szer. 23 cm;
Polska, lata 20. XX w. (?)
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

Claire Jeanne-Roberte COLINET (1880-1950)

206
Żonglerka cyrkowa brąz patynowany, granit polerowany; wys. 49,2 cm, szer. 16 cm;
Francja, Paryż, lata 20. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Paul DUBOIS (1829-1905)

207
Modląca się Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - odlewnia
Achilles COLLAS (1795-1859) - redukcja mechaniczna
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

François-Michel PASCAL (1810-1882)

208
Stary mnich i dzieci brąz patynowany; wys. 36,5 cm; Francja, Paryż;
Émile COLIN & Cie ( 1829-1905) - odlewnia (zał. 1882), odlew XIX/XX w.
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

Antoni KURZAWA (1842-1898)

209
Przeprawa przez Wilię - plakieta Edward KRASNOSIELSKI i S-ka, Wyroby Bronzowe i Srebrne;
Polska, Warszawa, 1914-1918 (oryginał ok. 1890).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Antoni KURZAWA (1842-1898)

210
Somosierra - plakieta Edward KRASNOSIELSKI i S-ka, Wyroby Bronzowe i Srebrne;
estymacja: 2 800 - 3 700 zł

211
Chrystus Zmartwychwstały drewno lipowe, polichromowane; wys. 77 cm, szer. ca 22 cm;
Małopolska, Kraków?; XV w.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Louis-Albert CARVIN (1875-1951)

1201
Beduin na wielbłądzie brąz patynowany, marmur; wys. 21,5 cm, szer. 8,2 cm;
Francja, lata 20-30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1202
Myśliwy z psem brąz patynowany; wys. 22,5 cm, szer. 10,5 cm;
Rosja, 1971
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1203
Gra w bule cynkal brązowiony; wys. 40 cm, dł. 37,5 cm, szer. 13 cm.
Francja, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł