Maria ŻABOKLICKA

1817
Kilim z motywem ostów wełna, osnowa lniana; 173 x 68 cm.
Polska, lata 50-60. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1818
Lustro ścienne, owalne, neorokokowe tafla lustrzana, drewno, gipsatura, złocenie, snycerka;
wys. ca 130 cm, szer. ca 91 cm, głęb. ca 12 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

1819
Żyrandol elektryczny, 8-ramienny brąz polerowany, szkło kryształowe; wys. ca 95 cm, średnica ca 70 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

1820
Żyrandol 9-świecowy, elektryczny mosiądz polerowany, szkło kryształowe; wys. ca 70 cm, średnica ca 50 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

901
Szafka pomocnicza mahoniowa; 88 x 45,5 x 38 cm;
Anglia, 2 poł. XIX wieku.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

902
Stół w stylu Ludwika Filipa z okrągłym blatem, mahoniowy;
śr. 110 cm, wys. 76 cm; Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 500 zł

903
Komoda art déco fornirowana palisandrem z niklowanymi uchwytami; 85 x 98 x 46 cm;
Europa Zachodnia, ok. 1925.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

904
Stół - biurko klasycyzujące fornirowane brzozą i mahoniem; 79 x 160 x 69 (gł. blatu 60 cm);
Polska, 3 ćw. XX wieku (lata 70?).
estymacja: 4 200 - 5 600 zł

905
Bufet stylowy fornirowany mahoniem, intarsjowany w motywy klasycystyczne; 154,5 x 224 x 62 cm;
Polska (?), ok. 1935.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

906
Serwantka stylowa fornirowana mahoniem, intarsjowana w motywy klasycystyczne; 184,5 x 122 x 42,5 cm,
Polska (?), ok. 1935.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1901
Komplet 4 krzeseł w stylu art déco o falistych elementach szkieletu, fornirowanych orzechem wzorzystym;
90 x 54 x 55 cm; Polska, 1930-35.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

1902
Szafka kredensowa stylowa fornirowana mahoniem, intarsjowana w motywy klasycystyczne;
112 x 135 x 57,5 cm; Polska (?), ok. 1935.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł