Aleksander MITKA (ur. 1946)

301
Tadeusz Kantor w pracowni ASP w Krakowie, 1968/2003 fotografia w technice gumy dwuchromianowej,
papier Fabriano; 74 x 49 cm (odcisk płyty), 80 x 60 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

302
Modelka w pracowni T. Kantora, 1968/2003 fotografia w technice gumy dwuchromianowej,
papier Fabriano; 54,5 x 60 cm (odcisk płyty), 60 x 80 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Tadeusz PŁASZEWSKI (1942-2010)

303
Jamniki Nr I., 1966 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny;
55 x 45 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Tomasz GUDZOWATY (ur. 1971)

304
Tryptyk z cyklu: Pierwsza lekcja zabijania fotografie czarno-białe (wydruki autorskie), płótno naklejone na płytę; 50 x 70 cm (każda);
sygn. p. d.: Tomasz Gudzowaty (każda); negatyw i wydruk ok. 1999 r.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

305
Twarz z profilu - Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 59 x79 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

306
Woal - Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 80 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

307
Akt dziewczyny z wyolbrzymionym aktem męskim, 1941 ołówek, papier; 18 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SZ 1941;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

308
Ucieczka tusz, piórko, tusz lawowany, pędzel, papier; 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T Kantor.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Seweryn BŁOCHOWICZ (1912-2006)

1301
Zestaw 5 fotogramów 1. Morskie Oko, 2. Międzyzdroje, 3. Żaglówki, 4. Aurora, 5. Kreml nocą
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; format zbliżony do 29 x 39 cm;
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

1302
Bez tytułu - Drzwi grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm (uszkodzenie prawej krawędzi arkusza).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

1303
Złomowisko grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Różni artyści

1304
Zestaw 4 druków litograficznych Salvadore DALI (1904-1989) - według, Joan MIRÓ (1893-1983) -według, Juan GRIS (1887-1927) - według
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

1305
Kompozycja geometryczna - tryptyk serigrafia, papier; 11,5 x 11,5 cm (wymiar każdej kompozycji w świetle passe-partout);
15 x 14 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

401
Rysowanie III, 1971 pastel japoński, karton; 66 x 44 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1971 / RYSOWANIE III /
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

402
Akt dziewczyny, 1983 pastel, ołówek, papier; 28 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SZ 83 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

403
Bez tytułu gwasz, papier; 28 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eug. Markowski.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

404
Niepokój, 1984 akryl, papier; 65 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Tchórzewski 84;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

405
Martwa natura wiejska, 1985 olej, płótno; 72 x 82 cm;
sygn., dat. i opisany po środku, w kompozycji: 1985 / Martwa / natura / wiejska / K. Bereźnicki
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI [Max HEXER] (ur. 1961)

406
Bez tytułu, 2008 olej, płótno; 200 x 150 cm;
sygn. i dat. u dołu: Max Hexer 2008.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

407
Martwa natura, 1986 olej, płótno; 50 x 73 cm;
sygn. i dat. p. g. wyciśnięte w masie: I 86 / JS.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

408
Głowa, lata 60. XX w. olej, płótno; 81,5 x 66 cm.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Roman ZAKRZEWSKI (1955-2014)

409
Dziewczyna IV, 1990 akryl, płótno; 140 x 80 cm;
sygn. na odwrocie: R. ZAKRZEWSKI. / ·IV·.AKRYL ·1990· / 140 x 80
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)

410
Smutek, 1982-1983 olej, płótno; 73 x 61 cm;
sygn. i dat na odwrocie: TADEUSZ WLAZŁO / 1982-3.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

411
Głowa, 1992 olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. p. g.: JS IX / 92;
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

412
Cicha uliczka, 1963 olej, płótno; 61,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Aleksander TUREK (1933-2016)

413
Martwa natura, 2005 olej, płótno; 70 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Turek 2005.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

414
Wisła pod Tyńcem, 1964 olej, sklejka; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (wydrapane końcówką pędzla w świeżej malaturze);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

415
Pejzaż z Krościenka akryl, płótno; 130 x 97 cm;
sygn. l. d.: H. Rudzka C.
estymacja: 100 000 - 150 000 zł

Ireneusz STELMACH (ur. 1967)

416
Bez tytułu, 2007 akryl, płótno; 160 x 140 cm;
opis autorski na odwrocie: IRENEUSZ STELMACH / 160 x 140 2007.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław KOBA (ur. 1957)

417
Taneryfa 1, 2017 olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i opisany autorsko na odwrocie: St. Koba / 2017 /
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Zbyszko OLEŚ-WOLLENBERG (ur. 1960)

418
Broken Life II, 2017 akryl, płótno; 50 x 40 cm;
na odwrocie opis autorski: „BROKEN LIFE” / ZBYSZKO
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)

419
Przestrzeń IV, 1960 olej, płótno; 95 x 120,5 cm;
sygn. na odwrocie: Władysław / Popielarczyk, powyżej nr: 20;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

420
Epilog na koniec lata, 2007 olej, płótno; 73 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: JuliuszNarzyński2007;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

421
Kompozycja olej, płótno; 194 x 136 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: LECH KUNKA. / ŁÓDŹ.;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1401
Akt leżący, 1996 technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 96.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1402
Ona, 1995 technika własna (gwasz, flamaster, tusz), papier; 49 x 37 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Płóciennik 1995.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

1403
Martwa natura z cebulami, 1980 akwarela, pastel, papier; 51 x 80,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: JERZY LUBAŃSKI / KRAKÓW / MARTWA NATURA Z CEBULAMI /
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Bożena JĘDRZEJEWICZ-KRZYSIK (ur. 1950)

1404
Kwiatki majowe, 2018 gwasz, papier; 62 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: BJ2018.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

1405
Stare wierzby, 1963 tempera olejna, płótno naklejone na karton; 20 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Podsad (ryte w malaturze);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Witold PODGÓRSKI (ur. 1958)

1406
Chwila nostalgii 2, z cyklu: Szara linia, 2016 olej, akryl, płótno; 90 x 70 cm;
sygn. l. d.: W. Podgórski;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Wojciech PIEKARSKI (ur. 1980)

1407
Akt, 2018 olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Piekarski 2018.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 1 900 zł

1408
Kompozycja, 1959 olej, płótno; 126 x 112 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Popielarczyk / 59.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Maciej LACHUR (1927-2008)

1409
Akt, 1978 olej, płótno; 100 x 51 cm;
sygn. p. d.: M. LACHUR.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

Ryszard BILAN (ur. 1946)

1410
Postać olej, płótno; 92,5 x 65 cm;
sygn. u dołu po środku: Richard Bilan (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Krystyna SZCZYPKOWSKA (1945-2016)

1411
Martwa natura ze świątkiem, 1981 olej, płótno; 50 x 61,5 cm;
sygn. i dat. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: K Szczypkowska 1981;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1412
Morze, 2017 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: BJ 2017.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Henryk KRYCH (1905-1980)

1413
Ogród olej, płótno; 38,5 x 46 cm; sygn. l. d.: H. KRYCH;
na odwrocie na krośnie malarskim napis: 158 "OGRÓD" oraz nalepka zakładu stolarskiego Benedykta Bączyka w Ło
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Henryk KRYCH (1905-1980)

1414
Pejzaż olej, płótno; 38,5 x 46,5 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim napis: 101 / "PEJZAŻ" / 46 x 38 oraz nalepka zakładu stolarskiego Benedykta Bączyka w Łodzi.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł