Helena RZEPECKA (1863-1916)

1
Ojczyzna w piśmie i pomnikach. Ilustrowane dzieje piśmiennictwa polskiego. Wydanie pierwsze; T. 1-2, Poznań [1911]; 27 x 21 cm;
Egzemplarz zawiera autograf: Jacek Sempoliński Warszawa
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Odo (Otton) DOBROWOLSKI (1883-1917)

2
Ogólny widok - Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie, 1914-1915 litografia barwna, papier; 25,5 x 40,5 cm (w świetle passepartout);
sygn., dat. i opisana na kamieniu l. d.: Odo Dobrowolski / 915 Lwów;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Jacob Philipp HACKERT (1737-1807) - według, rytował H. SCHUTZ, 1 poł. XIX w.

3
Widok na Mont Liberatorio w Molina, 1818 akwaforta, akwatinta barwna, papier;
42,5 x 62 cm (wymiar kompozycji), 48 x 65,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Stefan BAKAŁOWICZ (1857-1947)

4
Odpoczynek wędrowców, 1883 ołówek, papier; 23 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: St. Bakałowicz Algier 1883,
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Wacław BOROWSKI (1885-1954)

5
Rysunek satyryczny ołówek, papier jasnobrązowy;
32 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jadwiga KRASIŃSKA (1840-1913)

6
Portret dziecka, 1857 ołówek, kredka czarna, błękitna, biel, papier; 41 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
opisany i dat. p. d.: Edvige Krasińska - 1857 - 4. October (ołówkiem)
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Aleksander BRUCKNER (1856-1939)

1001
Encyklopedia Staropolska Warszawa 1939; Nakładem Trzaski, Everta i Michalskiego,
materiałem ilustracyjnym uzupełnił Karol Estreicher tom 1 - 956 str., tom 2 - 1070 str.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 900 zł

Sztuka polska

1002
Historja architektury, rzeźby i malarstwa od czasów najdawniejszych, aż do chwili obecnej. Warszawa [1932]; 31 x 24 cm;
Oprawa oryginalna, płótno bogato zdobione, tytulatura tłoczona złotem
estymacja: 900 - 1 200 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

1003
Studium pasącego się konia ołówek, papier; 18,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice koni, krowy i ptaka.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Dom pod wzgórzem akwarela, papier naklejony na tekturę; 17,5 x 13 cm (w świetle passe-partout);
poniżej napis: KENUDAWIEŚSEŁO... - (obcięta dolna część pierwotnej kompozycji);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

102
Panorama Lwowa akwarela, ołówek, papier;
23,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

103
Kościół Bernardynów we Lwowie, 1945 gwasz, papier; 38 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA- /-ACEDAŃSKA
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł