Malarz nieokreślony, XVII - pocz. XVIII w.

140
Święta Maria Magdalena olej, płótno; 114 x 108 cm;
po konserwacji.
estymacja: 16 000 - 22 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki, XVII w.

141
Zdjęcie z krzyża, ok. poł. XVII w. olej, deska dębowa; 64 x 49,2 cm;
Obraz w typie Jana Boeckhorsta (ok. 1604-1668 Antwerpia)
lub Thomasa Willeboirtsa Bosschaerta (1613/14-1654 Antwerpia).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

MALINOWSKI, 1 poł. XIX w.

142
Portret kobiety, 1835 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. l. d.: Malinowski. / 1835.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Malarz nieokreślony, włoski, zapewne 1 połowa

143
Sąd Parysa olej, płótno dublowane; 93 x 115,5 cm (wymiar owalu w świetle oprawy)
95 x 116,5 cm (wymiar prostokątnego krosna);
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Stanisław WESTWALEWICZ (1906-1997)

1101
Tulipany w wazonie akwarela, papier; 49 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Westwalewicz.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

1102
Studium stojącego konia, 1917 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Dęblin 1917 / StKamocki (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Oskar SCHMIDT (1908-1982)

1103
Wenecja - Porta della Carta akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 48 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisana l. d.: O. SCHMIDT / VENEZIA - PORTA della Carta.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1104
Na statku gwasz, papier; 28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Kasper Pochwalski;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1105
Zuzanna i starcy, 1953 gwasz, papier; 28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: KasperPochwalski / 1953 / 20 V (ołówkiem);
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1106
Muza ze sztalugami gwasz, papier; 32,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Kasper Pochwalski / V. 1935;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

1107
Przed Kościołem w Modlnicy akwarela, tektura jasnobrązowa; 46,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

1108
Dolina Skawy, 1936 gwasz, karton; 65,5 x 81,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. SUCHANEK. / 1936. / DOLINA SKAWY.;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1109
Zdrada, 1966 olej, gwasz, karton; 47,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 966. VI;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1110
Drzewa, 1957 olej, gwasz, papier; 30,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 8. 1957 / Kasper Pochwalski (ołówkiem);
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

BĄKOWSKI, XX w.

1111
Portret dziewczyny olej, tektura; 71 x 42 cm;
sygn. l. d.: Bąkowski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Aniela CZARNOWSKA (1879-1978)

1112
Droga przez las, 1920 olej, płótno; 35 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ACz (inicjał wiązany) / 1920;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

1113
Pejzaż zimowy, 1947 olej, płótno; 38,5 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: ALFRED TERLECKI 1947.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

1114
Spłoszony koń, 1945 olej, tektura; 51 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1945.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

1115
Droga przez las, 1970 olej, płótno; 50,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Słabiak, niżej dopisane wtórnie?: 1970.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

1116
Hala Kasprowa olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

1117
Pejzaż z Sułoszowa, 1939 olej, tektura; 37 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Paciorek / Sułosz. 939.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Stanisław Ignacy FABIJAŃSKI (1865-1947)

1118
Na Kazimierzu w Krakowie olej, tektura; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

1119
Sprzedawcy dywanów olej, płyta; 43,5 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: F.K. Wygrzywalski;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Antoni TUCH (XIX-XX w.)

1120
Bachus olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 29,5 cm;
sygn. śr. d.: Tuch.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

1121
Krokusy olej, płótno; 41 x 62 cm;
sygn. p. d.: ALFRED TERLECKI.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Anton BOSCH ? (XIX w.)

1122
Portret Jakuba Wohla olej, tektura; 23,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis w języku niemieckim (uzupełniany, zatarty).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Helena KRAJEWSKA (1910-1998)

1123
Tytoniarki, 1954 olej, płótno; 19 x 26 cm;
sygn. i dat. p. d.: HK/54;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

1124
Studium głowy żołnierza, 1915 olej, tektura, 50 x 44,5 cm;
sygn. l. g.: F.Pautsch: 1915
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Józef MĘCINA-KRZESZ (1860-1934)

1125
Studium głowy kobiecej olej, tektura; 33,5 x 24 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina Krzesz
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1126
Studium nagiego chłopca, 1920 olej, tektura; 76 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kasper / Pochwalski / 1920 (ołówkiem)
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY NIEMIECKI, XX w.

1127
Panorama miasta olej, płótno dublowane; 55 x 42 cm;
sygn. l. d.: T. Waldan... - (słabo czytelnie);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

1128
Katedra Notre Dame w Paryżu, przed 1939 olej, tektura; 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Daniel PENTHER (1837-1887)

1129
Portret mężczyzny, 1872 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. i dat. z prawej: DPenther / 1872
(ryte końcówką pędzla w niewyschniętej warstwie malarskiej).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

201
Popiersie antycznego wojownika w greckim hełmie marmur biały i szary; wys. 89 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

202
Popiersie rzymskiego dostojnika (cesarza?) marmur biały i szary; wys. 71 cm, szer. 45 cm;
Włochy, XX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Artysta nieokreślony włoski, 2 poł. XIX w.

203
Para marmur kararyjski, wys.109 cm;
napis na cokole: A. De. Cori - Galarie Barnancelli Florence (ubytki)
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Georges VAN DER STRAETEN (1856-1928)

204
Popiersie kobiety w czepcu brąz, odlew patynowany; wys. 45 cm, szer. 29,2 cm, głęb. 20 cm.
Francja, SOCIÉTÉ DES BRONZES DE PARIS (odlewnia czynna 1875-1930), Paryż, k. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, XIX / XX w.

205
Apollo Belwederski brąz patynowany; wys. całkowita: 27,5 cm.
Rzymska kopia według posągu greckiego rzeźbiarza LEOCHARES (IV w. p.n.e.)
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Émile Louis PICAULT (1833-1915)

206
Le Fer (Żelazo) brąz patynowany; wys. 54,5 cm, szer. 31 cm;
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Eugen MARIOTON (1854-1933)

207
Zwycięzca brąz, wys. 60 cm; wym. podstawy: 18 x 18 cm;
na podst. inskrypcja: DE VOIR CIVIQUE
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Franz IFFLAND (1862-1935)

208
Kowal brąz patynowany, czarny marmur; wys. 51,5 cm, podstawa 12,3 x 12,3 cm.
Niemcy, Berlin, BILDGIESSEREI KRAAS BERLIN, lata 20/30. XX w.
estymacja: 4 600 - 6 000 zł

Emmanuel VILLANIS (1858-1914)

209
Seule!” - popiersie kobiece brąz, odlew patynowany, granit; wys. 43 cm.
Francja, pocz. XX w. (lub później)
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Joseph Franz PALLENBERG (1882-1946)

210
Jeleń na rykowisku brąz patynowany, marblit; wys. 53 cm, dł. 67,5 cm;
Niemcy, 1905; odlew 2 tercja XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

A.V. TREBER (TREIBER?), XX w.

211
Paracelsus brąz, odlew, patyna zielona; wys. 48,5 cm, szer. 24,5 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; 1945
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1201
Laokoon, trojański kapłan Apollina biały marmur; wys. 77 cm, szer. 52 cm, głęb. 37 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

1202
Głowa Laokoona biały marmur; wys. 47 cm, szer. 31 cm, głęb. 32 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1203
Maska pośmiertna Chopina gips, odlew; 26,5 x 20 x 15 cm.
Polska, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1204
Akt męski (łucznik?) gips, odlew; wys. 67,5 cm, szer. 48 cm, głęb. 23,8 cm.
Polska?; 2 poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł