11 września 2018

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

11 września 2018 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

8.09.2018 (sobota): 12:00 - 15:00
10.09.2018 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
11.09.2018 (wtorek): 11:00 - 18:00

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

A. KUCZBORSKI (XX w.)

404
Rusałka pastel, papier, 59,5 x 44, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kuczborski

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

405
Pantera akwarela na podrysowaniu ołówkiem, tempera, papier,
20 x 18 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: jms.

406
Mężczyzna w cylindrze - Falke akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem, papier,
30,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: jms (ołówkiem)

Stanisław BĄKOWSKI (1929-2003)

407
Projekt scenografii do Spartakusa gwasz, tempera, papier; 49 x 69 cm;
opisane na odwrocie

Bożena WAHL (ur. 1932)

408
Fiu bździu w głowie, 1982 pastel, papier jasnobrązowy;
60,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);

Borys MICHALIK (ur. 1969)

409
Pejzaż z chmurami pastel, papier; 35x48 cm, ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Michalik

410
Projekt scenografii do Sartakusa gwasz, tempera, papier; 49 x 69 cm;
sygn. i dat. p. d.: 68 / STBĄKOWSKI;

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

411
Bez tytułu gwasz, papier; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC

Otto SCHUBERT (1892-1970)

412
Święty Krzysztof, ok. 1960 akwarela, papier; 49 x 33,5 cm
sygn. p. d.: OTTO SCHUBERT.

Marian BOGUSZ (1920-1980)

413
Rytm przestrzeni, 1959 technika własna (kredka, akwarela), papier; 21,4 x 30,3 cm;
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: MBogusz 59

Barbara PRZYŁUSKA (ur. 1958)

414
Stare miasto w złocieni gwasz, papier; 20,5 x 29,5 cm;
sygn. na odwrocie Barbara Przyłuska/ "Stare miasto w złocieni"/ 32 x 24 cm, GWASZ, 2003 r.

Alfred LENICA (1899-1977)

415
Kompozycja akwarela, kredka, papier; 28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica (ołówkiem).

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

416
Abstrakcja, 1979 technika mieszana, papier; 57,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ZSALABURSKI.79.

417
Kompozycja, 1979 technika mieszana, papier; 41 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z.SALABURSKI.79

Romana LIPEŻ (1917-2003)

418
Martwa natura olej, tektura; 45 x 60 cm;
sygn. śr. d. w kompozycji: R. LIPEZ

Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1916-1992)

419
Rynek w Kazimierzu Dolnym, 1965 olej, płótno; 47 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. ZAKRZEWSKI 1965

F. DULISCH, XX w.

420
Dziewczyny na łące olej, płótno; 38 x 56,5 cm;
sygn. p. d.: F. Dulisch

Malarz nieokreślony, XX w.

421
Wielkanoc, 1951 olej, płótno; 48 x 66,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: K. SICNSKI 1951.

Adam LACH (UR. 1983)

422
Barbakan, 1969 olej, płyta; 40, 5 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1969 A. Lach

Mieczysław OLSZEWSKI

423
Mallorca - Palma, 1980 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Olszewski 80

J. RUSINIAK, XX w.

424
Przed burzą, 2004 pastel, papier; 45 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Rusiniak. 04.

E. DUKACZEWICZ

425
Kazimierz Dolny, Spichlerz, 1975 olej, płótno; 55 x 66 cm;
sygn. p.d.: E. DUKACZEWICZ / VII - 75

J. RUSINIAK, XX w.

427
Pejzaż przed burzą, 2004 pastel, papier żeberkowy; 56 x 87 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: J. Rusiniak 04.

Igor MITORAJ (1944-2014)

501
Pancerz (Cuirasse) brąz patynowany na marmurowej podstawie, wys. 11 cm,
wys. całkowita 14 cm, szer. 8 cm; sygn. u dołu: MITORAJ;

Igor MITORAJ (1944-2014)

502
Tete secrete, 1978 rzeźba - brąz na kamiennej podstawie, wys. całkowita 27 cm;
sygn. i numerowany u dołu: MITORAJ / EA/15

601
Wazon z motywem irysów szkło szlifowane, barwione w masie na kolor liliowy,
częściowo matowione; wys. 13 cm;
Ludwig Moser & Sohne, Karlsbad - Czechy, lata 30. XX w.

602
Wazon - wieża szkło szlifowane, warstwowe, barwione na kolor kobaltowy, wys. 25 cm;

603
Wazon o geometrycznym kształcie szkło szlifowane, barwione w masie na kolor błękitny; wys. 23,5 cm;

604
Wazonik typu flet szkło szlifowane, warstwowe, barwione na kolor pomarańczowy; wys. 20,5 cm;

605
Wazon z motywem krzaku róży szkło warstwowe, trawione, wys.30 cm; średn. wlewu: 12, 5 cm;
Francja, Daum Freres, XIX w.

606
Siedem kieliszków do czerwonego wina szkło kryształowe, bezbarwne, przeźroczyste;
wys. 18,5 cm. XX w.

607
Pięć szklanek do wody szkło przeźroczyste, bezbarwne; wys. 13 cm. XX w.
Dekorowane rżniętymi kwiatami i girlandami

608
Karafka i 5 szklanek do wody szkło bezbarwne, przeźroczyste, ryte maszynowo (pas girland kwiatowych);
Europa Zachodnia, XX w.

609
Pucharek z nakrywką szkło przeźroczyste, fasetowane; lazura rubinowa, farby emaliowe, złocenie;
wys. 22 cm, średnica 8,3 cm. Czechy? Śląsk? 1 tercja XX w.

610
Para karafek z korkami szkło kryształowe szlifowane, wys. 18,5 cm;
Polska, XX w ?

611
Trzy pucharki szkło przeźroczyste, trawione, matowione, złocone,
malowane farbami emaliowymi; wys. 14,7 cm.
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.

TUDOR PLATE ONEIDA COMMUNITY

612
Konfitiera z łyżeczką (dobieraną) szkło prasowane, plater; wys. 14 cm, szer. 15,7 cm;
Wielka Brytania; U. S. A.; 1 poł. XX w.

613
Dzban do zimnych napojów szkło bezbarwne, przeźroczyste, prasowane; metal niklowany; tworzywo sztuczne;
wys. 35,5 cm; Europa? U. S. A.?; 2 poł. XX w.

HERMANN BEHRND - Silberwarenfabrik, Dresden; E. MARKUS - firma kupiecka, Berlin

614
Wazon okuty srebrem - nagroda w zawodach kolarskich szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, fasetowane; srebro pr. 800; wys. 33 cm;
Niemcy, Drezno, Berlin, lata 20. XX w.

615
Dzban do wina z korkiem cyna, szkło barwione w masie; wys. 33 cm;
Niemcy, 4 ćw. XIX w.

616
Pojemnik toaletowy szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, fasetowane,
lazura rubinowa; wys. 7,3 cm; Czechy, 2 poł. XIX w.

617
Szklanica zdrojowa z widokiem Szczawna-Zdroju szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, trawione, fasetowane; lazura miodowa;
Śląsk, ok. poł. XIX w.

ART CRYSTAL TOMEŠ (?)

618
Patera kryształowa szkło bezbarwne, kryształowe, szlifowane i rżnięte; wys. 5,2 cm, średnica 29,3 cm.
Czechy, Jablonec, XX w.

619
Kieliszki do szampana - 5 szt. szkło dmuchane, szarobłękitne, zmącone, warstwowe; wys. 18,5 cm;
Palestyna, Hebron, 2 poł. XX w.

620
Zespół naczyń serwisowych z reliefem Miśnia, 1 ćw. XX w. - okres międzywojenny

621
Popielniczka z syrenami porcelana, brąz złocony; wys. 8 cm, średnica 12 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?, XX w.

622
Para talerzy Napoleon i Józefina porcelana, kalka ceramiczna, wys. 2 cm, średn. 20 cm;
Austria, XX w.

623
Waza dwuuszna z przedstawieniem róż porcelana biała malowana, złocenia, wys.: 41,5 cm;
Napis KAROLINA pod koroną, MADE IN POLAND, nr. 52
Jaworzyna Śląska?