11 września 2018

Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

11 września 2018 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

8.09.2018 (sobota): 12:00 - 15:00
10.09.2018 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
11.09.2018 (wtorek): 11:00 - 18:00

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

624
Komplet do kawy lub herbaty w składzie: dzbanek, mlecznik, cukiernica i półmisek;
porcelana srebrzona; Niemcy [Śląsk], Koenigszelt [Jaworzyna Śląska], I poł. XX w.

625
Wazon czerwony z chińskim smokiem porcelana biała, malowana, szkliwiona; wys. 29 cm
Niemcy, Wallendorf, Turyngia,
wytwórnia Heinz Schaubach Kunst, 1926 -1953.

Manufaktura SARREGUEMINES

626
Cukiernica z pokrywką i mlecznik fajans, kalkomania czarna; cukiernica - wys. 16,3 cm; mlecznik - wys. 9,3 cm;
Francja, Sarreguemines, XIX/XX w.

Manufaktury: VILLEROY & BOCH, SARREGUEMINES, SCHRAMBERG

627
Zestaw naczyń stołowych fajans, porcelana; kalkomania czarna;
Niemcy, Francja, XIX/XX w.

628
Komplet do herbaty, na 6 osób + wazonik porcelana biała, farby emaliowe naszkliwne, złocenia;
Chiny, 2 poł. XX w.

629
Waza typu Satsuma porcelana, farby emaliowe, złocenie; technika zdobienia moriage; wys. 32,5 cm;
Japonia, 1 ćw. XX w.

630
Francisco Goya - figura porcelanowa porcelana, malowana naszkliwnie, złocona, drewniana podstawa, wys. 35 cm;
Hiszpania - Lopez Moreno, pocz XX w.

Wytwórnia Rosenthal AG, Selb (Bawaria)

631
Figurka sroki porcelana szkliwiona, ręcznie malowana, 31 x 19,5 x 19,5 cm;
projekt H. Meisela, po 1938 r.

632
Grajek i dziewczyna porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana, złocenia; 57 x 31 x 21 cm;
Royal Dux - Czechy, 1 ćw. XX w.

701
Patera "parasol" plater, wys.6 cm, średn. 22,5 cm;
Europa Środkowa, dwudziestolecie międzywojenne

Józef FRAGET (1830-1951)

702
Komplet 6 widelców i łyżek stołowych plater, dł. widelca: 19 cm, dł. łyżki: 21 cm;
Warszawa, XX w.

703
Komplet 6 widelców plater, dł. 21 cm; sygn.: BR. HENNEBERG BM.
Warszawa, 1 poł. XX w.

704
Waza z nakrywą i wkładem szklanym biały metal, szkło prasowane, żaroodporne; wys. 21 cm, średnica 26 cm;
U.S.A., 2 poł. XX w.

ANCHOR HOCKING GLASS COMPANY (zał. Isaac Collins, 1905)

705
Waza ażurowa, z nakrywą i szklanym wkładem biały metal, szkło prasowane, żaroodporne; wys. 20 cm, średnica 24 cm;
U.S.A., Lancaster, Ohio, 2 poł. XX w.

706
Wazon z motywem róż mosiądz platerowany?; wys. 17,8 cm, średnica brzuśca 15,3 cm.
Europa Zachodnia? U.S.A.?; 2 poł. XX w.

Józef FRAGET (1830-1951)

707
Patera-koszyk z pałąkiem plater na nowym srebrze; wys. z pałąkiem 19 cm;
Warszawa, po 1896.

Firma WM. ROGERS MFG. CO (Rogers Bros, zał. 1847)

708
Teryna z nakrywą plater; wys. 17 cm, średnica 26,2 cm.
U.S.A., po poł. XX w.

709
Patera dwuuszna plater; wys. 4,5 cm, dł. 37,6 cm, szer. 22 cm.
Austria?; pocz. XX w.

710
Patera z wkładem do sosu lub śmietanki plater (mosiądz i cyna srebrzona), szkło bezbarwne, prasowane;
Europa Zachodnia, Niemcy?; 1 ćw. XX w.

711
Dzbanek i mlecznik do kawy plater; dzbanek: wys. 20 cm, mlecznik: wys. 9,5 cm.
Niemcy, Geislingen, Wu¨rttembergische Metallwarenfabrik - WMF, I poł. XX w.

712
Wazon z rytym ornamentem roślinnym mosiądz niklowany, grawerowany, ryty; wys. 33 cm;
Europa? Bliski Wschód?; XX w.

Norblin i Ska (firma czynna 1819-1939)

713
Patera plater cechowany; wys. 33,5 cm;
Warszawa, 1 ćw. XX w. (po 1914)

WILCOX SILVER PLATE COMPANY (czynna od 1867-1980; od 1898 INTERNATIONAL SILVER CO)

714
Kosz na owoce plater; wys. 39 cm, szer. 28,2 cm, głęb. 21,5 cm.
U.S.A., Meriden, pocz. XX w.

Józef FRAGET (1830-1951)

715
Krater na szampana plater, wys. 17,5 cm, średn. wlewu 18 cm;
Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platrowanych Józef Fraget, Warszawa, pocz XX w.

Silberwarenfabrik Julius Lemor (czynna 1818-1945)

716
Misa srebro pr. 800; wys.10,2 cm, średnica 23,8 cm; waga 402 g.
Wrocław, lata 20. XX w.

717
Solniczka srebro pr. 84; wys. 3 cm, średn. 5 cm; waga 27 g.
Kijów, 1893

718
Zestaw kieliszków i pucharek - 7 szt. srebro pr. 84 i pr. 3; grawerunek, radełkowanie; waga łączna 255 g.
Kijów, Warszawa, Moskwa, 2 poł. XIX i 1 poł. XX w.

719
6 łyżeczek do kawy srebro próby 875; dł. 10,6 cm; waga 75 g.
Kijów, lata 60. XX w.

720
Puzderko zdobione emalią i nakładkami z godłem Rosji srebro pr. 84, emalia; wys. 3,5 cm, szer. 7,6 cm; waga 154 g.
Rosja, Moskwa, 1891-1896.

721
Szkatułka z jeźdźcem srebro pr. 84, wewnątrz ślady złocenia; wys. 10 cm, szer. 7,7 cm;
Rosja, 1 ćw. XX w.

722
Sosjerka neorokokowa srebro pr. 830; wys. 10,3 cm, dł. 16,3 cm, szer. 9 cm; waga 191 g.
Dania, lata 40. XX w.

Złotnik monogramista „MF”

723
Papierośnica zdobiona emalią srebro pr. 2, emalia; wys. 1,8 cm, szer. 9,5 cm, waga 199 g.
Austria, Wiedeń, 1872-1920

Złotnik monogramista „L.M”

724
Czarka srebro pr. 3; wys. 3,2 cm, średnica 6 cm; waga 33 g.
Austria, Wiedeń, 1872-1920

Złotnik monogramista „IEZ” (cyrylicą)

725
Kubeczek - kieliszek sederowy [judaicum] srebro pr. 84; wys. 4,2 cm, waga 18 g.
Kijów, XIX/XX w.

726
Widelczyki do ciasta, komplet na 6 osób srebro pr. 3; dł. 15 cm, szer. 2 cm.
Polska, Warszawa, po 1963.

727
Cukiernica z pokrywką kameryzowaną srebro pr. 3, kamyki półszlachetne?; wys. 13 cm; waga 317 g.
Polska, Kraków, po 1963.

728
Puchar pamiątkowy, 1931 dwuuszny, z nakrywą; srebro, pr 800, waga 376,35 g; wys. 29 cm.

729
Lustro ścienne w srebrnej oprawie okrągłe lustro, srebro pr. 800; średnica tafli - 24 cm;
średn. całości - 32 cm; waga srebra ok.172 g.

801
Ekrytuar z lwem marmur, brąz, szkło; wys. 20 cm, szer. 47 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; lata 30. XX w.

802
Moździerz z tłuczkiem żeliwo; wys. 17 cm, śred. 18 cm; wys. tłuczka 28,5 cm;
XVIII w.

HERMANN HÄSE (introligator)

803
Album do fotografii, secesyjny drewno, tektura, papier, skóra, metal; 34 x 21 x 7 cm.
Niemcy, Dolna Saksonia, Verden nad Aller

804
Para lichtarzy empirowych brąz złocony ogniowo, wys. 31 cm; średn. stopy 13,5 cm;
Francja, XIX w.

805
Zegar gabinetowy art déco, z figurą tancerki marblit, onyks, kompozycja metali polichromowana, iworyna,
mosiądz, aluminium, szkło; wys. 37 cm;
Francja, Paryż, lata 20-30. XX w.

806
Zegar ścienny, obrazowy drewno, snycerka, gipsatura, złocenie; mosiądz, szkło;
wys. 43 cm, szer. 35 cm, głęb. 14 cm.
Austria, Wiedeń?, 1840-1860.

807
Szabla polska (kopia współczesna wg wz. 17) stal niklowana, mosiądz, skóra; dł. głowni 84,5 cm,
krzywizna 3 cm, dł. całk. 97,2 cm. Polska, k. XX w.

Fabryka Samowarów BRACI N. A. WORONCOWYCH w TULE

808
Samowar mosiądz, drewno; wys. 51 cm, szer. 30 cm, głęb. ca 33 cm.
Rosja, Tuła, 1 dekada XX w.

809
Lampa elektryczna, 4-świecowa, podłogowa, z drewnianą podstawą (+ abażur współczesny) porcelana malowana naszkliwnie, złocenia; wys. 64 cm;
Chiny, XX w.

901
Stolik art déco konstrukcja - drewno sosnowe, sklejka; okleiny z mahoniu pasiastego;
wys. 73 cm, średnica blatu ca 85 cm. Europa Środkowa, lata 30. XX w.