Jacques (Jakub) MORTKOWICZ (1836-1931)

1
Le livre d'art en Pologne 1900-1930 (Sztuka książki Polskiej 1900-1930) Varsovie [1931]. 33 x 25 cm, oprawa pełna skóra,
bogate tłoczenia i złocenia na licu oraz 6- cio polowym grzbiecie
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)

103
Trzy gracje w wersji antycznej i renesansowej, 1931 gwasz, akwarela, kredka, ołówek, karton; 73 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d. w kompozycji: Z. Dobrzycki 1931.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

104
Panneau dekoracyjne do Filharmonii Narodowej w Warszawie: Musica Sacra i Musica Profana - studia kolorystyczne, 1901
olej, karton wzmocniony tekturą; wys. 35 cm, szer. górnej krawędzi: 28,5 cm
estymacja: 100 000 - 140 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

105
Dom w zieleni, 1908-1909 olej, deska; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: JÓZEF RAPACKI 1908-1909.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

106
Z Ukrainy olej, tektura; 34,7 x 49,2 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

107
Pinie na zboczu - Saint-Tropez, 1921 olej, płótno, 59 x 73 cm;
sygn. l.d.: Pankiewicz
estymacja: 200 000 - 250 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

108
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Pillati 55
estymacja: 80 000 - 120 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

110
Scena mitologiczna - Pląsy centaurów olej, płótno; 62,5 x 109,5 cm;
sygn. l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz;
estymacja: 50 000 - 80 000 zł

Jan Chrzciciel LAMPI Młodszy (1775-1837) - pr

111
Portret Ferdynanda Higersbergera z żoną Anną z Masłowskich olej, płótno dublowane;
175,5 x 137 cm
estymacja: 70 000 - 110 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

112
Portret Jana Albina Goetza Okocimskiego, 1916 olej, deska; 81 x 64 cm;
sygn. i dat. p. g.: J Malczewski 1916.;
estymacja: 300 000 - 400 000 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

113
Portret Beaty Matejkówny olej, płótno dublowane, 57 x 44 cm;
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

114
Tulipany w niebieskim flakonie, ok. 1926 olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. l. g.: Pankiewicz