27 września 2018

Przyjmujemy zlecenia aukcyjne:

Dział sztuki współczesnej:

m.szewczyk@rempex.pl

+48 605 325 918

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

301
Z serii: Sto razy ja, 1977/2009 fotografia czarno-biała, wydruk, papier, 27 x 20 cm

Witold CHROMIŃSKI (1913-1977)

302
Alina i tulipany fotografia czarno-biała, papier fotograficzny;
35,3 x 28,9 cm (wymiar odbitki), 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Witold CHROMIŃSKI (1913-1977)

303
Jesienne cienie fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 39,4 x 28,9 cm;
na odwrocie stempel autorski Witolda Chromińskiego,
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

304
Bez tytułu, 1987 fotografia czarno-biała, brom, papier; 37 x 44 cm;
sygn. l. d.: E. Hartwig;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

305
Głowa, 1959 heliografia, papier; 39 x 29 cm;
sygn. i dat na odwrocie: luty 1959 (ołówkiem) / ZDZISLAW BEKSIŃSKI (pieczątka).
estymacja: 7 500 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

306
Praca przeciw absurdowi, 1983 fotografia czarno-biała, brom, papier; 40 x 60 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI (ur. 1961)

307
Farewell to Europe, 1987 fotografia barwna, papier fotograficzny; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: JERZY TRUSZKOWSKI
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Marek PIASECKI (1935-2011)

308
Bez tytułu, ok. 1968 fotografia czarno-biała, brom, papier; 13 x 12,5 cm;
na odwrocie pieczątka autorska: Fot. M. PIASECKI
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1471)

309
Andrzej Dudek-Du?rer - żywa rzeźba, performance metafizyczny, 2013 technika mieszana (fotografia, gniecenie, rysunek, laserografia), papier, płótno;
64 x 49,5cm, sygn. i dat. przy prawej krawędzi: AD (inicjał artysty) 2013;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

310
Kompozycja z krzyżem grafika komputerowa, papier;
57,5 x 77,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

311
Kompozycja I grafika komputerowa, papier;
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

312
Bez tytułu - twarz grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Jan TARASIN (1926-2009)

313
Kręgi, 1975 serigrafia, papier; 38 x 27 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d. ołówkiem: Jan Tarasin 75;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

314
Posta, 1995 serigrafia, papier zielony; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 95, l. d. numer: 20/40;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

315
Bulla, 2016 litografia, papier Fabriano; 100 x 70 cm;
poniżej opisana ołówkiem l. d.: „Bulla”, śr. d.: litografia 4/9,
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

316
Ptak nocny, 1986 technika własna, papier czerpany; 43,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: B. Chromy 1986 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

317
Monotypia + , 2010 monotypia, karton; 59 x 46 cm (całość);
praca sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A P.) 2010. Henryk Płóciennik.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

318
Z cyklu: „Folwark zwierzęcy - Georga Orwella”, 1974 litografia, papier; 69,7 x 49,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

319
Z cyklu: „Folwark zwierzęcy -Georga Orwella”, 1974 litografia, papier; 69,7 x 49,7 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Roman ARTYMOWSKI (1919-1993)

320
Bez tytułu technika graficzna, papier żeberkowy, cynobrowy;
46,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

321
Kompozycja, 1984 serigrafia, papier; 15 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 800 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

322
Ognisty wóz Eliasza, 1979 linoryt, papier; 62 x 45,5 cm (wymiar arkusza),
40,7 x 30 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Stanisław Michał WÓJTOWICZ (1920-1991)

323
Miasto IV, 1961 drzeworyt, papier; 74 x 53 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout),
71 x 50 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

324
Konie i koniki, 1959 litografia, papier; 63 x 47 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Konrad Srzednicki (ołówkiem);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

325
Donkiszoteria - Chochoł, 1982 akwaforta, papier; 28,5 x 32,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy),
24,6 x 29,5 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Tomasz PSUJA (1956-2016)

326
Bez tytułu, ok. 1990 wydruki komputerowe naklejony na płótno; 148 x 190,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: TOMASZ PSUJA / 1990 / XXX;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

327
Panorama z mostkiem, 1953 ołówek, papier naklejony na tekturę;
19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

328
Widok łąki ołówek, papier;
22,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

329
Łódki rybackie ołówek, papier;
8 x 13,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

330
Halucyna - Projekt kostiumu do spektaklu w teatrze Ateneum - Oni, St. I. Witkieiwcz, 1978 ołówek, akwarela, papier; 40 x 26 cm;
sygn. i dat. p. g.: 16[monogram artysty]78,
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

331
Posta, 1987 tusz lawowany, pędzel, papier; 30 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 87.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

332
Porwanie Europy - Studium, 1984 węgiel, sangwina, papier; 29,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. d.: 16 [monogram wiązany] 84 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Lidia (1920-1994) i Jerzy (1924-2004) SKARŻYŃSCY

333
Lajkonik - projekt kostiumu dla Igi Cembrzyńskiej, do spektaklu w Teatrze Ateneum, koniec lat 60. XX w. (?); Flamaster, karton; 50 x 23 cm;
opisany u dołu: lajkonik / p. Cembrzyńska / ...;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

334
Karta ze szkicownika nr 26 [szkic dwustronny], 1981 długopis, akwarela, papier; 22,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 16 [monogram wiązany] 81 NY [w kole] / 26 (ołówkiem);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

335
Strach ołówek, papier; 40 x 30,5 cm;
sygn. l. g.: S Żechowski/ 1.XII/ strach
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

401
Erotyk - Jola, 1978 pastel, papier; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SZ 78.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

402
Bez tytułu, 1993 pastel, papier szary; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Dobkowski 93.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

403
100415-8, 2015 pastel, papier; 32 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: ANowacki 2015 (ołówkiem), opisany l. d.: 100415-08 (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

404
Zapomniany, 1997 pastel, papier; 52 x 72 (w świetle wielobocznego passe-partout);
sygn. i dat. p. d.:1997 / Stasys.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

405
Figura osiowa, 1961 tusz, gwasz, papier czarny; 23,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 61 / … l. d. opisany: figure / … (słabo czytelnie);
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)

406
Posta, 1978 szablon, gwasz, pastel, papier; 50 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Pągowska / 78.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

407
Figura osiowa, 1960 technika mieszana, papier; 62 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 60 (długopisem).
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

408
Kompozycja, 1956 akwarela, pastel, tusz; papier; 74 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szwacz / 56 / III.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Krzysztof BOJARCZUK (ur. 1961)

409
Martwy ogród V, 2012 kredka, pastel tłusta, tektura; 70 x 100 cm;
sygn., dat. u dołu: III 2012 K. Bojarczuk (białym pastelem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stefan WEGNER (1901-1965)

410
Kompozycja syntetyczna III, 1958 olej, tektura; 33,5 x 45 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: (...) Stefan Wegner kompozycja syntetyczna III / Łódź 1958.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

411
Autoportret - Łazarz, 1999 olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Sempoliński / czerwiec '99 / Autoportret - Łazarz.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Andrzej PUTRYM (1944-1990)

412
Kompozycja abstrakcyjna, 1973 olej, płótno; 70,5 x 88,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. PUTRYM. 73.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Teresa TYSZKIEWICZ (1906-1992)

413
Gest II, 1990 olej, płótno; 80,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: T90;
estymacja: 60 000 - 80 000 zł
Cena sprzedaży 65 000 zł