819
Ikona - Św. Mikołaj tempera na desce z kowczegiem, papier tłoczony; złocenia; dwie szpongi;
35,8 x 30,8 x 3,2 cm. Rosja, Susałka (?); 1.-2. dekada XX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Złotnik Konstantin Pawłowicz Zotow (?)

820
Ikona - Matka Boska Włodzimierska w srebrnej sukience i kiocie; srebro pr. 84; 18 x 14 x 4 cm;
Rosja, Moskwa, Probierz Aleksander Aleksiejewicz SMIRNOW, 1894
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

821
Ikona - Zwiastowanie, ze srebrną basmą i nimbami tempera na desce silnie wygiętej, 2 szpongi;
srebro pr. 84; 32 x 28 x 5,5 cm. Rosja, 1828
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Piotr Aleksiejew ŻIRIEW (?)

822
Ikona - Matka Boska Iwierska, w okładzie i kiocie tempera na desce z dwiema szpongami, okład mosiężny, srebrzony; 31 x 36 x 2,5 cm;
Rosja, Suzdal, 1848
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

823
Pałasz pochyły (krzywy), oficerski, szwoleżerów gwardii stal, drewno, skóra, drut miedziany; dł. całk. 100,5 cm;
Polska, pocz. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Fabryka broni białej HEINRICH ZELINKA

824
Szabla austriacka, kawaleryjska, wz. 1877, w pochwie stal, drewno, skóra: dł. głowni 76,5 cm, dł. całk. 90 cm;
Austro-Węgry, Wiedeń, 1914
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

MANUFACTURE D’ARMES DE CHATELLERAULT

825
Szabla francuska, kawalerii lekkiej, wz. 1822, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 91,8 cm, dł. całk. 107,5 cm;
Francja, 1877
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Fabryka broni białej, ZŁATOUST

826
Szabla rosyjska, dragońska, wz. 1881, w pochwie stal, mosiądz, drewno, cerata? skóra?; dł. głowni 75,5 cm, dł. całk. 89 cm;
Rosja, Złatoust, 1901-1905
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Fabryka Broni Siecznej, GABRIEL BOROWSKI (?)

827
Szabla polska, oficera kawalerii, wz. 1916-17, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 83 cm, dł. całk. 96,5 cm;
Polska, Warszawa, lata 20. XX w.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

LAMPE MODERATEUR * PARIS

828
Lampa naftowa szkło mleczne, malowane naszkliwnie; brąz, żelazo, mosiądz;
szkło przeźroczyste; wys. 77,5 cm; Francja, Belgia, k. XIX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 600 zł

829
Taca owalna, dwuuszna drewno - mahoń; brąz, sukno; wys. 9,5 cm; dł. 81,5 cm, szer. 55 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Marcel CORPET / BLANPAIN - sukcesorzy; Ancienne Maison STRETTO / G. NEEL Senieur

830
Zegar kominkowy z figurą orła walczącego z wężem marblit czarny, marmur żółto-kremowy, mosiądz złocony,
brąz patynowany, szkło; wys. 54,8 cm, Francja, Paryż, St. Etienne, po 1908
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Franz Xavier BERGMANN (1861-1936)

831
Pozytywka wiedeńska z zajączkami brąz polichromowany i patynowany; wys. 7 cm, szer. 7,4 cm;
Austria, Wiedeń, BRONZEBEARBEITUNGBETRIEB, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

832
Lampa wisząca, bramna, na świecę mosiądz, szkło kolorowe, cyna ołowiowa; wys. 63 cm, szer. 32 cm;
Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

833
Żyrandol 8-świecowy, elektryczny żelazo kute; wys. 76 cm, średnica ca 69 cm.
Polska?, lata 60. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 700 zł

834
Sztaluga malarska drewno barwione, dębina: snycerka; wys. 175 cm, szer. 65 cm;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 300 zł

FONDERIES DE MONTHERMÉ LAVAL-DIEU (fabryka - odlewnia czynna od 1838)

835
Piecyk - kuchenka żeliwo, żelazo, emalia czarna i zielona; wys. 95 cm, szer. 63 cm;
Francja, Monthermé (Ardeny), 1925
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

836
Zegar podłogowy w typie Boulle’a drewno czernione, brąz złocony, markieteria z szylkretu i blachy mosiężnej; szkło, emalia,
miedź; wys. 230 cm; Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
estymacja: 65 000 - 80 000 zł

1801
Komplet biżuterii z rubinami pierścionek: 14 szt naturalnych rubinów;
bransoleta: 19 szt. naturalnych rubinów;
srebro pr. 0.925
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1802
Komplet biżuterii ze szmaragdami pierścionek: 4 szt naturalnych szmaragdów;
bransoleta: 28 szt. naturalnych szmaragdów;
srebro pr. 0.925.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1803
Pierścionek z cytrynem cytryn o masie ok. 77 ct;
złoto pr. 14 K, masa całkowita 20.700 g.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 200 zł

JAN SOPYŁO (wytwórnia dewocjonaliów, pamiątek patriotycznych, platerów)

1804
Ryngraf z Matką Boską Ostrobramską cyna srebrzona; wys. z uszkiem 23,8 cm; średnica 22,5 cm.
Polska, Lwów, lata 30. XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena oferowana 800 zł

ANDRÉ VILLIEN (czynny 1904-1924)

1805
Wazon secesyjny cyna; wys. 50,5 cm, średnica stopy 18,2 //21 cm.
Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1806
Taca owalna mahoń politurowany, heban; wys. 8,2 cm, dł. 68 cm;
Europa Zachodnia, Anglia?; XIX/XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1807
Ikona - Siedmiu śpiących z Efezu tempera na desce; 22 x 18 x 2 cm.
Rosja, XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1808
Pozytywka wałkowa drewno sosnowe, dębowe?; okleiny orzechowe; intarsja - brzoza;
stal, mosiądz; wys. 13 cm, szer. 42 cm; Szwajcaria, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

901
Stolik i para krzeseł w stylu dworkowym brzozowych z czernionymi akcentami;
Polska, ok. 1915-20.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

902
Para postumentów neorokokowych mahoniowych; 100,3 x 38 x 37 cm;
Polska (?), 3 ćw. XIX wieku.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

903
Stolik do gry w stylu secesji geometrycznej mahoniowy; 78 x 80,5 x 80,5 cm,
Polska; 1915-20.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

904
Szafa ubraniowa i para szafek nocnych dębowych, intarsjowanych; szafa - 200 x 122,5 x 54,3 cm;
szafki - 78,6 x 43 x 38,4 cm; Polska, 1915-20.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

905
Barek w stylu art déco platanowy; 58 x 82 x 41 cm;
Europa Środkowa, lata 20/30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

906
Stół w stylu art déco mahoniowy; 76,5 x 116 x 105,5 cm, dwa wkłady;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

907
Stolik w stylu art déco orzech; 75,8 x 85,6 x 85,6 cm;
Polska, 20/30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

908
Para komódek w stylu klasycystycznym mahoniowych; 76,9 x 65,7 x 43,8 cm;
Polska, 1 ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

David RIVERS & SON (ok. 1735-1820)

909
Zegar podłogowy konstrukcja sosnowa; mahoń piramidowy, mosiądz, stal, szkło;
wys. 286 cm, szer. 54,5 cm; Anglia, Cornhill-London, XVIII / XIX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

910
Stolik pomocniczy - etażerka neorokokowa mahoniowa; 84 x 81 x 51 cm;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 200 zł

1901
Biurko w stylu art déco jesionowe, barwione na dębinę; 80,5 x 110,3 x 59,8 cm;
Polska, l. 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1902
Stolik kawowy o metalowej giętej konstrukcji i ze szklanym blatem; 45,5 x 81 x 60,7 cm;
Europa, lata. 60/70. XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1903
Stolik w stylu biedermeier z niewielkim, owalnym blatem, fornirowany czeczotą orzechową;
74 x 65,8 x 43,5 cm; Polska (?), 1 poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

1904
Komplet 4 krzeseł w stylu art déco o falistych elementach szkieletu, fornirowanych orzechem wzorzystym;
90 x 54 x 55 cm; Polska, 1930-35.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł