Władysław HASIOR (1928-1999)

303
Gwiazda telewizyjna, 1986 asamblaż; 74 x 57 cm;
na odwrocie nalepka z pismem maszynowym:
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

304
Ciemniej, 1990 technika własna (gwasz, tusz), papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 90.
na odwrocie opis: JTchórzewski (długopisem)
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

305
Kogut i kwiaty, 1954 gwasz, papier; 35 x 49 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 54.
na odwrocie nalepka z opisem obrazu:
estymacja: 36 000 - 48 000 zł

Janusz ORBITOWSKI (1940-2017)

306
Z cyklu: Ślady, 15/97, 1997 akryl, płótno; 110 x 80 cm;
opis autorski na odwrocie: Janusz ORBITOWSKI 1997 / 15/97 / 110 x 80 oraz stempel wywozowy wraz z numerem.
estymacja: 42 000 - 56 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

307
Październik, 1965 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / "PAŹDZIERNIK" / OLEJ 1964-05.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Aleksander KOBZDEJ (1920-1972)

308
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
estymacja: 25 000 - 65 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

309
Martwa natura z cytrynami, 1953 akwarela, papier; 24,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: T. Dominik / W -wa 1953.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Ewa KURYLUK (ur. 1946)

311
Czarny trójkąt, 1968/1969 akryl, płyta pilśniowa (sklejka); 61 x 61 cm;
na odwrocie nalepka z opisem: EWA KURYLUK / 2. Czarny Trójkąt / akryl na sklejce / 1968 / 61 x 61 cm
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

314
Kompozycja, 1957 olej, płótno; 46 x 56 cm;
na odwrocie opis: ZIEMSKI / 57;
estymacja: 5 400 - 7 200 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

315
Kompozycja 31-III-63, 1963 gwasz, tusz, papier, 65,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI p. d: 31-III-63
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Urszula BROLL-URBANOWICZ (ur. 1930)

316
Bez tytułu olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA BROLL.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

317
Z cyklu: Reminiscencje II, 1981 technika własna, olej, płyta; 56 x 48 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: [w kółku] 2 /Rem. II /z cyklu:/ 'REMINISCENCJE"/ 1981/
estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

319
Abstrakcja, 1951 olej, płyta; 48 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: LKunka 51;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

322
Kompozycja, 1985 technika własna, deska; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 85.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

323
Kompozycja, 1978 tusz, papier; 30 x 19,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.Rosenstein 1978;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

324
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

329
Wadowice, 2013 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: 2013 / E. DWURNIK / WADOWICE;
estymacja: 14 000 - 19 000 zł

Artur PRZEBINDOWSKI (ur. 1967)

330
Wnętrze miasta, ok. 2010 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. l. d.: ARTUR PRZEBINDOWSKI;
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Roman MODZELEWSKI (1912-1997)

332
Martwa natura, 1989 olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: ROMAN MODZELEWSKI 1989
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

334
Scena rodzajowa przy stole olej, płótno; 100 x 100 cm.
estymacja: 24 000 - 32 000 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

335
W cztery oczy, 2018 akwarela, papier; 37,5 x 29 cm;
l. g.: tytuł: W cztery oczy, sygn. i dat. l. d.: 2018 / Franciszek Maśluszczak.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)

336
Oto dama technika własna; tektura; 89 x 48 cm;
sygn. i opisany p. d.: XI/Tukan.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

337
Kraków - Rozmowy, 2007 rysunek, papier; 29,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g. wzdłuż krawędzi: DWURNIK ' 7 oraz okrągła pieczęć p. d. z napisem w otoku:
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

338
Słowianie, 1986 akwaforta, sucha igła, papier; 73,5 x 58,5 cm (wymiar arkusza); 63,5 x 49,5 cm (wymiar odbitki);
opisana, sygn. i dat. u dołu: akwaforta, sucha igła, 6/10,
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

341
Tańczące postacie, 1959 olej, płótno, 46 x 61 cm; sygn. na odwrocie: Aberdam / Paris / (1959);
nalepki z Christian Action Exibition z 1961 oraz z Molton Gallery, Londyn.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Józef ROBAKOWSKI (ur. 1939)

342
Z cyklu Termogramy. Gorące obrazy, 1998 technika własna, 61,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: z cyklu "Gorące obrazy" 1998/ J. Robakowski/ technika własna.
estymacja: 7 000 - 11 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

343
Kompozycja, 1961 litografia, papier; 32 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: St. Fijałkowski-30 I. 61.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Andrzej ŁOBODZIŃSKI (ur. 1931)

344
Kompozycja z linią litografia, papier; 19,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: A Łobodz.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Tadeusz Gustaw WIKTOR (ur. 1946)

345
Transkrypcja, 1998 serigrafia, goffrage, papier; 35 x 25 cm (wymiar arkusza);
14 x 20 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 900 - 1 200 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

346
Kula (Sfera), 1972 litografia barwna, papier; 76 x 53,5 cm;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

349
Życie monotypia, papier; 37,5 x 29,3 cm;
opisana poniżej kompozycji: J. Stern Życie 8 ó x 11 cm Monotypia (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

353
Trzy kobiety litografia, papier; 69,5 x 50 cm (wymiar arkusza)
sygn. p. d.: Lebenstein (ołówkiem), l. d. numer: 7/75 (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 2 100 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

356
L'Empereur du sixieme sens litografia barwna, papier, 80 x 60 cm (arkusz);
sygn. ołówkiem p.d.: W. SIUDMAK;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

358
Wstęga szczęścia, 2008 litografia, papier; 38 x 28 cm;
sygn. i opisana p. d.: W.Siudmak / Paris 08 (ołówkiem); nakład: 157/300.
estymacja: 2 000 - 2 700 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

359
Europa litografia, papier; 60,5 x 48,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Yerka, l. d. numer: 285/450.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

361
Włodzimierz Lenin technika własna; 80 x 100 cm;
na odwrocie nalepka z wystawy artystycznej w Katowicach z odręcznie wypisanym nr 4077
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Marian GOŁOGÓRSKI (ur. 1948)

362
Anioł mężczyzna, 2010 brąz patynowany, marmur, wysokość całkowita: 30,5 cm;
sygn. na tylnym prawym skrzydle gmerkiem MG [M wpisane w G] i dat. 2010, unikat.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Bronisław CHROMY (1925-2017)

366
Kolarze brąz patynowany, 90 x 50 x 25 cm;
sygn. z boku, na krawędzi podstawy: B CHROMY.
estymacja: 23 000 - 32 000 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

1301
Grajek, 2003 olej, płótno; 81x65 cm;
sygn. l. d.: I. Kulik;
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK

1302
Bez tytułu olej, płótno; 140 x 110 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JANUSZ ANTOSZCZYK / BEZ TYTUŁU / OIL ON CANVAS / 110 / 140 CM (pod spodem drugi opis).
estymacja: 8 000 - 10 700 zł

Roman ŁACIAK (ur. 1951)

1303
Martwa natura olej, płótno; 80 x 90 cm;
sygn. p. d.: Łaciak;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

1304
Noc w pracowni, 1984 akryl, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Ćwiertniewicz 1984.
estymacja: 2 300 - 3 100 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

1305
Rabin czytający zwoje, 2006 olej, płyta; 30 x 45 cm;
sygn. l. d.: Z.Lachur;
estymacja: 3 100 - 4 100 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

1306
Hiob - Jerzy Nowak w roli Hioba wg „Księgi Hioba”, 1982 olej, płótno; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Krzyształowski / 982;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1471)

1307
Andrzej Dudek-Dürer żywa rzeźba technika mieszana (fotografia, gniecenie, rysunek, laserografia), papier, płótno;
64 x 49,5cm, sygn. i dat. przy prawej krawędzi: AD (inicjał artysty) 2013;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1308
Kompozycja z rękę, 1965 fotografia bromowa, papier fotograficzny matowy, 39 x 29 cm;
sygn. i dat. p. d.: AM '65 (monogramem wiązanym, ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

1309
Paleta, 1998 akryl, papier; 28,5 x 21 cm;
sygn. i dat. u dołu: 1998 Stasys oraz pieczątka artysty;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jerzy TRUSZKOWSKI [MAX HEXER] (ur. 1961)

1310
Bez tytułu, 2008 olej, płótno; 200 x 150 cm;
sygn. i dat. u dołu: Max Hexer 2008.
estymacja: 3 000 - 4 500 zł